Nezle günümüzün en sık rastlanılan hastalıklarından bir tanesi olmaktadır.  Nezle hastalığı insanları bitkin hale düşüren ve insanların günlük işlerini yerine getirebilmelerini engelleyebilen rahatsızlıklardan bir tanesi olmaktadır. Her mevsim dönümlerinde ve genellikle kış aylarında insanların yakalandığı nezle hastalığının tedavisi ilaç teknolojisinin gelişmesi ile çok kolay bir hal almış olmaktadır.

bilaxten ne icin kullanilir 1
bilaxten ne icin kullanilir 1

İnsanların sormuş olduğu Bilaxten ne için kullanılır? Gibi sorular yanıtlandırılarak insanlar ilaçlar hakkında ve hastalıklar hakkında çok daha fazla bilgilendirilmelidir. Bilaxten ilacı en çok tercih edilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ise birçok rahatsızlığa iyi gelebilmektedir. Bilaxten ilacının iyi geldiği rahatsızlıklardan bir kaçı şu şekilde yer almaktadır.

  • Alerjiye bağlı olan hapşırık krizlerine iyi gelebilmektedir.
  • Saman nezlesinden dolayı oluşan alerjik reaksiyonlara iyi gelmektedir.
  • Mevsimsel değişimlerden kaynaklı oluşan burun akıntısına iyi gelebilmektedir.
  • Saman nezlesinden kaynaklanan alerjik reaksiyonlara iyi gelebilmektedir.
  • Mevsim dönümlerinden kaynaklanan kaşıntıya iyi gelebilmektedir.

Bilaxten Yan Etkileri

Her ilacın yan etkileri olabilmektedir. Bilaxten 20 mg 20 tablet ilacı yan etkisi en az ilaçlar arasında yer alan ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Doktorların hastalarına en sık reçete etmelerinin sebeplerinden bir tanesi de bu neden olmaktadır. Bilaxten yan etkileri şu şekilde yer almaktadır.

  • Bilaxten ilacı kullandıktan sonra karın ağrısı olabilmektedir.
  • Alerjiye bağlı olarak nefes darlığı ve boğazda şişme durumları gözlemlenir ise acil bir şekilde doktora başvurulmalıdır.
  • Deride kurdeşen gibi rahatsızlıklar gözlemlenir ise acil bir şekilde acil doktoruna danışılmalıdır.
  • Sersemlik ve baş ağrısı gözlemlenebilmektedir.

Bilinen yan etkilerin haricinde bir yan etki gözlemlenir ise acil bir şekilde doktora başvurulmalıdır.

Benzer Gönderiler  Muskazon Ne İşe Yarar?

Bilaxten Fiyat

Genellikle ilaç fiyatları yıllık olarak belirlenmektedir. İlaç fiyatlarının genel olarak belirlenmesinde birkaç farklı etken olsa da ana etmen Sağlık Bakanlığı olmaktadır. İlaçların fiyatları reçeteli ya da reçetesiz alımlarda da değişkenlik gösterebilmektedir. Bilaxten fiyatı reçeteli olarak 13,21TL olmaktadır. Bilaxten ilacı reçetesiz bir şekilde satılamamaktadır.

Bilaxten Muadili

Hemen hemen her ilacın muadili bulunabilmektedir. Muadil kelimesi eşdeğer anlamına gelmektedir. Ham maddeleri bir biri ile benzeyen ilaçlar aynı işlevleri görebilmektedirler.  Yani birbirlerinin muadili olmaktadırlar. İlaçların fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Etken maddesi aynı olan ilaçların bazıları reçeteli bir şekilde alınırken bazıları da reçetesiz bir şekilde eczanelerden satın alınabilmektedir. Bilaxten ilacı muadili en az olan ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Bu nedenle de kendi alanında en çok tercih edilen ilaçlardan bir tanesi olmaktadır.  Bilaxten muadili ilaçlar şu şekilde olmaktadır.

  • Alerex 20 Mg 20 Tablet

Bilaxten Gebelik Kategorisi

Gebelik dönemi kadınların metabolizmalarının en zayıf olduğu dönem olmaktadır. Bu dönemde kullanılan ilaçlar hem anne adayına hem de bebeğe zarar verebilmektedir. Bu yüzden gebelik kategorisinde yer alan anne adayları ilaç kullanımlarına çok dikkat etmelidirler. Gebelik döneminde genellikle gereksiz ilaç kullanımı önerilmemektedir.  Bilaxten ilacının gebelikte kullanımı B kategorisinde olmaktadır. Hamilelik döneminde her hangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. İlaç kullanımından sonra oluşabilecek her hangi bir reaksiyonda kadın doğum uzmanına ve acil doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Bilaxten Kullananlar Yorumları

Bilaxten kullananlar genellikle ilaç hakkında olumlu yorum yapmış olmaktadır. Bunun sebebi ise ilacın pek fazla muadili olmaması ve ilacın yan etkilerinin çok nadir reaksiyon göstermesi olmaktadır. En çok reçete edilen ilaçlardan bir tanesi olarak gözlemlenmektedir. Bilaxten ilacı hakkında doktorların genel yorumları da olumlu yönde olmaktadır. Birçok kullanıcı ilacın olumlu yönlerinden bahsetmiş olmaktadır.

Benzer Gönderiler  Cabral 400 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilaxten kullanıcı yorumları intarnet üzerinde araştırıldığı takdirde yapılan yorumların genel anlamda olumdu yönde olduğu gözlemlenmiş olmaktadır. Eczanelerden reçete ile kolay bir şekilde temin edebileceğiniz Bilaxten ilacı eczacılarında en çok önermiş oldukları ilaçlardan bir tanesi olmaktadır.

Bilaxten Etken Madde

Bir ilacın etkili olmasını sağlayan madde etken maddesi olmaktadır. Bilaxten ilacının ana etken maddesi birçok ilacın yapımında da kullanılmaktadır. Bilaxten etken maddesi Bilastin maddesi olmaktadır.  Bilastin maddesi mevsimsel nezlenin tedavisinde kullanılan en yaygın madde olmaktadır.

Bilaxten Prospektüs

Prospektüs kâğıdı ilaçların kimliği olmaktadır. Bu bilgiler yan etkileri, ana etken maddesi, nasıl kullanılır gibi ilaç hakkında genel bilgiler yer almaktadır. İçerisinde prospektüsü olmayan ilaçların kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 4 Average: 4.5]

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları