İp Askı – Ameliyatsız Yüz Germe: Zenpoliklinik Medikal Estetik Doktoru Dr. Yalçın Gürsoy Anlatıyor!

Fransiz-Askisi

Yaşlanma karşıtı anti-aging tedaviler her geçen gün milyonlarca kişinin daha genç ve canlı bir cilde sahip olmasını sağlıyor. Anti-aging tedaviler arasında ise en çok tercih edilen işlemlerden biri ip askı veya diğer ismiyle Fransız ip askısı oluyor. Günümüzde kadınlar ve erkekler pürüzsüz, canlı ve dolgun bir cilt için ip askı tedavisiyle gençleşiyor. Medikal Estetik Hekimi Dr. Yalçın Gürsoy, bugün bizim için ip askı ile ilgili en önemli püf noktalarını değerlendiriyor!

Ameliyatsız Gençleşme!

İp askı yöntemi ameliyatsız yapılıyor. Ancak herhangi bir komplikasyon oluşmaması ve hastanın sonuçtan memnun kalması için mutlaka bir hekim tarafından sterilizasyonu sağlanmış bir ortamda yapılmalıdır. Bu işlemde cilt altı dokusuna özel ipler yerleştirilir ve sarkmanın önüne geçilir. En önemli artılarından biri ise işlemin yaklaşık 30 – 40 dakika sürmesidir. Hastalar, işlem sonrasında günlük hayatına aynı şekilde devam edebilir.

BENZER YAZILAR  Klavunat Nedir? Ne İşe Yarar?
ip-aski-ile-yuz-germe
İp Askı İle Yüz Germe

İp Askı İle Sayısız Avantaj

İp askı yönteminde hastalarımız birçok avantaja aynı anda sahip olur. En önemli avantajlarından biri hastaların yüksek özgüvene ve pürüzsüz bir cilde kavuşmasıdır. Zen Poliklinik olarak hastalarımızın ip askı işlemi sonucunda mutlu ve yüksek özgüvene sahip olduğunu görüyoruz. Fransız askısı veya ip askısı işleminin sağladığı bazı avantajlar:

 • Cilt, eski haline oranla daha fazla kolajen üretmeye başlar,
 • Kaybolan elastikiyet yeniden kazanılır,
 • İlk etki işlem sonrasında hemen fark edilir ve cilt gerilir,
 • Ağrı, acı vb. komplikasyonlar gelişmez,
 • İyileşme süreci yoktur ve hastalar kısa süre içinde günlük hayatına döner,
 • Cilt hücreleri yenilenir ve kan akışı hızlanır.

Ağrısız Ve Acısız Güzellik

Hastalarımızın en çok merak ettiği konulardan biri de işlemin nasıl yapıldığı oluyor. Zen Poliklinik’te her hastanın cilt tipine en uygun yüz germe işlemi gerçekleştirilir. Bu nedenle bize başvuran hastalarımız için en uygun tedaviyi fiziksel muayene sonrasında belirliyoruz. İp askı yöntemini ise genellikle 36 – 37 yaşlardan itibaren tercih ediyoruz. Bununla birlikte yoğun şehir hayatı, genetik faktörler; ilaç, sigara veya alkol kullanımı sonucunda daha küçük olan erkek ve kadınlar da bu işlemden faydalanabiliyor.

Cildinde ileri düzeyde sarkma yaşamayan herkes ip askı tedavisi ile genç bir görünüme sahip olabiliyor. Ancak diyabet ve kanser hastaları, gebeler, pıhtılaşma sorunu yaşayan kişiler için bu yöntemi tercih etmiyoruz.

İp Askı İle Yüz Germe

Zen Poliklinik’te hastalar için farklı bölgelere özel ip askı tedavisini uyguluyoruz:

 • Gülümseme çizgileri,
 • Yanaklarda veya çenede sarkma,
 • Elmacık kemikleri,
 • Çene bölgesi,
 • Boyun.

Aynı zamanda kalça, bacak, kol, göğüs ve karın bölgesi için de Fransız askı yöntemini tercih ediyoruz.

Bu yöntemde içi polyester dışı silikon malzemeden yapılan ve balıksırtı görünümündeki ipleri kullanıyoruz. Özel ipler esnek yapıları, vücuda uyumları ve eriyen dokuları sayesinde hastaların gergin, kırışıksız ve canlı bir cilde sahip olmasını sağlıyor.

ip-aski-ile-yuz-germe-1
Ameliyatsız Yüz Germe

Fransız İp Askısı İle Doğal Güzellik

Fransız Askısı yönteminin en önemli artılarından biri de yüze doğal güzelliğini yeniden kazandırmasıdır. Aynı zamanda mimik çizgileri kaybolmayacağı için hastalar hoş bir yüze sahip olur. Zen Poliklinik olarak biz hastalarımızın doğal ve canlı bir yüze sahip olacağı ip askı yöntemini uyguluyoruz. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirilirken olası kızarıklıklar ve şişlikler de birkaç gün içinde ortadan kayboluyor.

Sosyal hayata dönüşün kısa olması, ağrı hissinin yaşanmaması ve yaş aralığının oldukça geniş olması sebebiyle birçok hastamız için Fransız ip askısı yöntemini uyguluyoruz.

Cilt altındaki ipler yaklaşık 4 – 5 ay sonra eriyor ancak oluşan etki yaklaşık 2 yıl sürüyor. Bu süre sonunda hastalarımıza isterlerse yeniden ip askı tedavisini uyguluyoruz.

Dr. Yalçın Gürsoy

Medikal Estetik Hekimi

https://zenpoliklinik.com/tr/

(0216) 212 07 47

Facebook: @zenpoliklinik

Instagram: @zenpoliklinik

YouTube: ZenPoliklinik

Google Maps: ZenPoliklinik

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap