Aç Karnına Sirkeli Su İçmenin Zararları Nelerdir?

Zayıflamak için aç karnına sirkeli su içmek her zaman olumlu etkiler yaratamayabilir. Çünkü aç karnına sirkeli su içmenin zararları arasında gösterilen ciddi durumlar vardır. Bunların başında ise sek sirke içerisindeki asidin neden olduğu mide yanmaları ve diğer ciddi mide hastalıkları gelir. Ayrıca sirke, özellikle tek başına iken organik bitki öldürücü olarak da kullanılabilen oldukça etkili bir bileşendir. Hatta kimi çiftçi ve üreticiler için zararlı otları öldürmek için kullanıldığı da bilinir.

Fakat öte yandan sirke, doğru bir yöntem ve sıklıkla tüketildiğinde; metabolizmayı uyandırarak, hareket edinimini arttırır ve vücudu dinç kılar. Bunun yanı sıra yağ yakımını arttıran ve etkili zayıflama yöntemleri arasında da sıklıkla rastlanan bir alternatiftir.

Aç Karnına Sirkeli Su İçince Ne Olur?

ac-karnina-sirkeli-su-icince-ne-olurPin
aç karnına sirkeli su i̇çmenin zararları nelerdir? 3

Aç karnına sirkeli su içmek kişilerde direkt metabolizmanın ayaklanacağı fikrini uyandırır fakat gerçekler tam olarak bu şekilde devam etmez. Çünkü bilinçsiz bir kullanım neticesinde sirkenin yararı değil, zararı dokunur.

BENZER YAZILAR  Rüyada Birinden Para Almak

Sirke, sadece sabahları yağ yakımı için değil; aynı zamanda geceleri de birçok kişi tarafından toksinlerden kurtulmak için içilir. Fakat hem gündüz hem gece kullanımları, üstelik sek sirke tüketimi fazlasıyla zararlı olabilir. Aç karnına sirkeli su içmenin zararları ile yüzleşmemek için kişilere tavsiye edilen ise sirkeyi smoothie veya benzeri pratik tarifler arasında kullanmalarıdır.

Aç Karnına Sirkeli Su Mideye Zarar Verir Mi?

Sirkeli suyun mideye zararı elbette ilk başlarda küçük belirtilerle kendini gösterir. Bunlar çoğunlukla asidin neden olduğu; yanma, bulantı, kramp veya ağrılardır. Öte yandan bu tip sorunların tedavi edilmeden devam etmeleri ve kişinin sirke tüketimini azaltmaması akabinde diş ve ağzı hastalıkları, yemek borusunda tahriş, mide çeperi rahatsızlıkları da görülebilir.

Sirkeli Su Kaç Günde Bir İçilmeli?

Sirke içmenin faydaları ve zararları ele alındığında; doğru bir miktarın ve sıklığın sağlıklı sonuçlar doğurabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu miktar ve sıklık için ise kişinin kendi vücudunu tanıyor olması gerekir. Örneğin; sabahları sek sirke tüketimi ağrı yapıyorsa, bunun yerine farklı karışımlar içinde sirke tüketmek denenebilir. Bu durum aç karnına sirkeli su içmenin zararları ve yol açtığı hastalıklardan korunmanızı sağlar.

BENZER YAZILAR  Sirke Asidi Formülü ve Kullanım Alanları

Ayrıca Bakınız: Aç Karnına Kahve İçmenin Zararları Nelerdir?

Yorum yapın

1