Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

featured

Sağlık alanında her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor ve hastalıkların tedavisi konusunda yeni yöntemler geliştiriliyor. Üzerinde çalışmalar yürütülen konulardan biri de hemoroid. Artık günümüzde her hastalığın tedavi yöntemleri kolaylaştığı gibi, hemoroid tedavisi de bir o kadar kolaylaştı. Eskiden hastalığın evreleri ilerlediği zaman doktorlar hemen cerrahi müdahale öneriyordu. Fakat günümüzde böyle bir durum yok. Artık teknolojik imkanlardan faydalanılarak hastalıkta ameliyatsız tedavi gerçekleştirilebiliyor. Söz konusu yöntemler sayesinde hastalar kısa süre içerisinde eski sağlıklarına kavuşabiliyor. Üstelik bu tedavi süresi boyunca hastanede yatma zorunluluğu bulunmuyor.

Hemoroid Nedir?

Hemoroid, halk arasında basur olarak bilinir ve ülkemizde de yaygın olarak bulunan bir hastalıktır. Makat çevresinde ve içinde damar genislemeleri sonucu meydana gelen varislerin belirli noktalarda üzerindeki mukozanın sarkması ile oluşan bir rahatsızlıktır. 1. ve 2. evredeyken fark edilirse önlem alınabilir ve hastalığın evre değiştirmesi engellenebilir. Fakat hastalık 3. evreye geçiş yaptıysa, bu durumda ilaç tedavisi her zaman sonuç vermeyebilir. İşte böyle durumlarda doktorlar ameliyat önerir. Fakat günümüzde 3. evredeki hastalıklar da ameliyatsız olarak tedavi edilebiliyor. Bunun için teknolojik gelişmelerden yararlanılıyor hemoroid şişlikleri yok ediliyor.

BENZER YAZILAR  Fazla Sarımsak Yemenin Zararları

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Hemoroid konusunda çığır açtigi iddia edilen bir teknoloji olan İnfrared Koagülasyon Teknolojisi, hemoroid hastalığının tedavi edilmesinde bir etkisi olmadığı görüldü. Söz konusu teknoloji ile normalde çok uzun sürecek bir cerrahi müdahale, bu teknoloji çok daha kısa sürüyor ve hastalar çok kısa süre içerisinde kendilerini ayakta buluyorlar. Normal şartlar altında yalnızca tek seans süren bu tedavi yöntem, bazen gerekli olduğu durumlarda iki seans olarak uygulanabiliyor. Bu tedavi yönteminde hastanın hastaneye yatmak gibi bir zorunluluğu bulunmuyor. Ama tedavide yetersiz ve tedavi etmediği , nukslerin kısa sürede oluştuğu görüldü. Daha sonra lazer ve RF teknolojileri popüler oldu. Lazer ışığı ısıya çevirir. RF ise ses dalgalarını ısıya çevirir. Bir çeşit dağlama yöntemi diyebiliriz. Lazer ve RF Grade 3 e kadar hemoroidlerde etkilidir. Grade 4 , tromboze hemoroid ve diş hemoroidlerde kullanılamaz. Ayrıca bu tedavilerde cogunlukla genel anestezi veya spinal anestezi kullanılır. Her türlü hemoroidde ameliyatsız tedavi yöntemi sadece mdk yöntemi ile ameliyatsiz tedavidir.

MDK Yöntemi Nedir?

MDK yöntemi ile ameliyatsız hemoroid tedavisinde , hemoroid rahatsızlıkları herhangi bir kesi ve ameliyat olmadan kolay bir şekilde gerçekleştirilir.Lokal olarak uyuşturularak RadyoFrekans veya Lazer sistemleri bu tedaviye özgül olarak farklı bir sekilde kullanılir. Mdk yönteminde kesinlikle genel anestezi veya belden narkoz kullanılmaz. Ameliyatsız hemoroid tedavi yöntemi olan Mdk yöntemi sayesinde, hastaların makat içi ve dışındaki hemoroidler 1veya 2 seansda kesinlikle tümden yok olur .hasta dışkılama alışkanlığını duzelttiginde kesinlikle nuks etmez Böylelikle hasta eski sağlığına kavuşmuş olur. Oldukça kısa süren bu mdk ameliyatsız hemoroid tedavi işlemi sonucunda kesin olarak sonuç alınmaktadır.

BENZER YAZILAR  Şeker Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Hemoroid Tedavisi Fiyatları

Hemoroid tedavisi fiyatları hastalığın hangi evresinde olduğunuza göre ve söz konusu tedavinin kaç seansta tamamlandığına göre değişkenlik gösterir. Fakat bu konuda fiyatı düşünmeden önce güvenilir ve hekim bulmanız gerekir. Bunun için de alanında deneyimli olan ve pek çok hastayı sağlığına kavuşturan Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap