Gülüş Tasarımı Nedir? Nerede Yaptırılır?

Gülüş Tasarımı Nedir? Nerede Yaptırılır?
Gülüş Tasarımı
0

Ağız bakımı denildiği zaman akıllara ilk olarak dişte oluşan ağrı, ağız içi koku ve dişlerde kaybedilme gibi bazı sorunların çözümü gelir. Ancak günümüzde diş ya da diş etine bağlı olan gülüş estetiği büyük ölçüde önem arz eder. Çürümüş dişler, diş etine bağlı hastalıklar, dişlerin dizilimindeki sorunlar, anormal bir biçimde dişlerde renk değişmesi ya da dişlerde oluşan kayıplar sonucunda ortaya çıkan estetik problemleri, kişisel sosyal yaşantıları negatif yönde etkileyebilir. Bu durum, kişilerde büyük oranda öz güven kaybına neden olur. Aynı zamanda sosyal anlamda kişilerin herhangi bir ortamda gülmesinden çekinmesine sebebiyet verir. Özel Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği; yeni bir güzel gülüş kazanabilmeniz açısından hem ağız hem de diş sağlığı konusunda yaşadığınız problemlerin çözümünü sağlamaya yönelik çalışmalar yapar.

Kimi zaman kişiler, sağlıklı dişlere sahip olsa dahi dişe bağlı diş eti orantısızlığı ve şekil ya da biçimdeki bozukluktan ötürü estetik olarak iyileştirmeye gidebilir. Hoş bir gülüş kazanımı bireye psikolojik anlamda motivasyon verir. Aynı zamanda da karşısında olan başka bir bireye de intiba yaratır. Bundan dolayı da Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği sıkça rağbet gören bir merkez haline gelir.

Teknoloji ile doğru orantılı olarak biliminde ilerlemesi ile birlikte artık pek çok yöntem sayesinde güzel gülüşler elde edilebilir. Bu noktada doğru hekimin ve yöntemin tespit edilmesi büyük önem taşır. Dentasel uzman doktorları ile her zaman en güzel gülüşlere sahip olursunuz.

BENZER YAZILAR  Crebros Nedir? Ne İşe Yarar?
gulus-tasarimi
gülüş tasarımı

Gülüş Tasarımının Aşamaları Nelerdir?

Holywood gülüşü ismi altında bilinen bu tasarım çeşidi, olumsuz nedenlerden dolayı kişiye rahatsız eden bir görünüş veren durumları ortadan kaldırma amaçlı ve hekimlerce uygulanan tedavi yöntemidir. Bu tedavi işleminde hedef; dişlerin renkli hale getirilmesi, dişlerde var olan şekil bozukluklarının giderilmesi ve dişlerde görülen orantısızlık gibi durumlarının çözümlenmesidir.

Gülüşlerdeki tasarımın yapılabilme sürecindeki en önemli aşama ise; hastanın istediği doğrultuda yeni bir görüntüye kavuşabilmesi için uzman Dentasel doktorları tarafından yapılacak muayene işlemi aşamasıdır. Hastanın talepleri doğrultusunda ve mevcut olan şartlara en uygun şekilde estetik anlamda gerekli görülen tedavi yöntemleri ile aynı odak noktasında buluşabilme planlamasının genel halini kapsar.

Gülüş tasarımı aşamaları kısaca şöyledir;

  • Renk tonunu kaybetmiş dişlerin beyazlatılma aşaması (Genellikle uzun süre sigara kullanımı yapan hastalarda bu görülür.),
  • Doğuştan kaynaklanan ya da çocuklu yaşlarda dişlerin yanlış çekilmesi sonucu oluşan düzensiz diş görünümünün hizalanması işlemi,
  • Ön diş takımının aynı orantı ve yükseklik seviyesinde güzel görünüme ulaştırılması işlemi,
  • Diş eti ve diş orantısının en doğru seviyeye çekilmesi işlemi,
  • Zamanla tahrip olan dişlerin daha güçlü hale getirilmesi işlemi,
  • Dişlerde oluşan döküntüleri kaplama işlemi,
  • Gülme halinin dudak ile aynı kıvrım doğrultusunda hizalanması işlemi,
  • Çürümüş diş, diş etine bağlı enfeksiyonların ya da hastalıkların çözüme kavuşturulması işlemi, şeklindedir.
BENZER YAZILAR  Dolorex Yan Etkileri – Ne İşe Yarar?

Bunlar gibi pek çok tedavi yöntemini Özel Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin uzman doktor ve hekim kadrosu kolaylıkla gerçekleştirir.

Gülüş Tasarımı Yapımı Kaç Gün Sürer?

Yeni bir diş görünümü ve dijital anlamda gülüş tasarımı yapım işlemi ortalama olarak 5 gün içerisinde son haline gelir. İlk seans için kişinin gülüş tasarımı için düşündüğü tedavi yöntemine göre öyküsü alınır ve dijital alanda değerlendirmeye tabi tutulur.

Profesyonel Dentasel diş hekiminin yardımı sayesinde kişi istediği gülüş tarzına kavuşturulur. Burada ise; hekim, kişinin yüzüne ait mizaç haline, gözlerine, burun yapısına, kulaklarının ebatlarına ve çene durumuna göre tedavi yöntemi uygular. Hastadan alınan ölçüler doğrultusunda yeni bir model tarzı oluşturulur. Bu duruma göre de ağız içindeki teste tabii tutulması gerekli olan bölümler ikinci bir seansa alınır.

2022 Gülüş Tasarımı Fiyatları Ne Kadardır?

Gülüş tasarım fiyatlandırması ağız ya da diş sağlığı üzerinde yapılacak olan işlem seçeneklerine değişkenlik gösterir. İşlemin titiz, hassas, hijyenik ve son teknoloji uyarlı bir biçimde sistematik olarak profesyonel ağız ve diş sağlığı doktorları tarafınca gerçekleştirilmesi gerekir.

BENZER YAZILAR  Bel Ağrısına İyi Gelen Hareketler

Gülüş tasarım işlemi, kişinin kendi isteği doğrultusunda çözüme kavuşturulur. Bu bakımdan da fiyat aralığı farklılık gösterirken 2022 senesinde sunulan gülüş tasarım hizmetlerinin rakamları, aşağı yukarı aynı ücretlendirme içerisinde hizmete servis edilir. Yalnızca devlet tarafından görevlendirilmiş ağız ve diş sağlığı uzmanlarının ücret talebi özel hastanelere göre daha farklıdır. Burada önemli olan alına hizmetin kalitesidir. Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ise cazip fiyat kategorisinde yer alan ve profesyonel hekimleri barındıran bir hizmet politikası güder. Bu sayede hem fiyat hem de işlem açısından avantajlı olursunuz. İnsanoğlunun yapısında bulunan; yemekleri çiğnemeyi, gülerken güzel gözükmeyi ve farklı bir kişi ile konuşurken nefesin güzel kokmasını sağlayan ağız ve diş sağlığı çok önemli bir faktör olarak bilinir. Bundan dolayı da titizlik ile tedavi yapılması gereken ağız içi sağlık sorunları ile dişlerde oluşan problemlerin çözümü için kesinlikle bu işi çok iyi bilen tıp merkezlerinde bulunan profesyonel ekiplerden deneyimli destek alınması gerekir. Düzenli olarak ağız ve diş sağlığı için tedaviye gitmezseniz, zamanla daha büyük problemlere kapı aralığı bırakabilirsiniz. Dentasel ile hayalini kurduğunuz gülüşlere, sağlıklı ve kaliteli biçimde kavuşmanız mümkündür. Siz de Dentasel ile güzel gülüşlere merhaba diyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap