Hamile Pijama Modelleri


0

Hamileler için günümüzde pek çok farklı modellerde pijama modelleri üretilmektedir. Kişiler ilk olarak kendi tarzına ve stiline uygun hamile pijama tercihinde bulunabilirler. Çünkü artık eskisi gibi tek tip pijama modelleri yerine, herkesin kendi tarzını bulabileceği türden pijama modelleri üretilmektedir. Bu nedenle sizler de dilediğiniz tarzda ve konforda binlerce farklı modellerden oluşan bu pijamaları tercih edebilirsiniz.

Hamileliğin ilk aylarından son aylarına kadar giyebileceğiniz hamile pijama modelleri sayesinde vücudunuz bu dönemde hiçbir şekilde yıpranmadan ve sıkılmadan hamilelik sürecini rahat bir şekilde tamamlaması da mümkün olacaktır.

Ama hamileler her üründe seçici davrandığı gibi pijama ve gecelik konusunda da mutlaka seçici davranmak zorundadır. Pek çok kişi bu dönemde sadece ürünlerin dış tasarımlarına dikkat ederken artık, pijama konusunda bilinçlenen kişiler daha seçici davranmaya ve doğru bir seçim yapmaya başlamıştır.

hamile-pijama-modelleri-1

Hamile Pijamalarda Olması Gereken Özellikler

Günlük yaşamda kullanılan pijamalarda bile pek çok özellik aranmaktadır. Pijama denince ilk akla gelen konu ise kesinlikle rahat ve konforlu olması gerektiğidir. Bu durum hamilelik sürecinde daha fazla önem taşır. Çünkü anne adayları bu dönemde sık sık hormonal değişikliklere maruz kaldıkları için kendilerini hem mental olarak hem de fiziksel olarak zorlamamalıdır. Dolayısı ile evlerde en çok kullanılan ürünlerden birinin de hamile pijama olduğunu düşünecek olursak, hem ruhsal anlamda hem de bedensel anlamda sizleri rahat hissettirecek detaylara sahip olmalıdır. Hamile pijama çeşitlerinde olması gereken özellikler ise;

  • İlk olarak kumaş dokusu göze çarpmaktadır. Sizi hem ev içinde rahat hissettirecek hem de uyku sırasında rahat hissettirecek kumaş dokularına sahip olan pijamaları tercih etmeniz gerekir. Bu sayede gece uyurken ve gündüz saatlerinde evinizde pijamalar ile vakit geçirirken daha kaliteli bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Kumaşın kesinlikle sert bir yapıda olmaması şarttır. Bu nedenle yumuşak dokulu kumaşlardan üretilen pijamaları tercih etmeniz önerilir.
  • Karın bölgesini sıkmamalıdır. Bilindiği üzere hamile bayanlar her ay daha fazla kilo alır. Hamileliğin son dönemlerine doğru ise karın bölgesindeki genişleme daha fazla artar. Bu doğrultuda karın bölgesinde pileleri bulunan ve esnek olarak, tasarlanıp, üretilen hamile pijama tercihinde bulunmanız önemli bir konu olacaktır.
  • Esnek kumaşlardan üretimi yapılan hamile pijama tercihinde bulunmanız gerekir. Gerek otururken gerek uyurken üzerinizde sizi sıkacak ve rahatsız hissettirecek pijamalar yerine esnek kumaşlardan elde edilen hamile pijama tercihlerinde bulunmanız daha avantajlı olacaktır. Bu sayede daha rahat ve daha özgür bir şekilde hareket edebilirsiniz.
BENZER YAZILAR  Adım Adım Mercimek Köftesi Tarifi, Evde Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır?

Mevsimlere Göre Hamile Pijama Seçimi

Bayanların yaptığı yanlışlardan biri de mevsime göre kumaş tercihinde bulunmamaktır. Özellikle ilk defa hamilelik sürecine giren bayanlar için bu konu daha önemlidir. Dolayısı ile hamile gecelik seçerken kesinlikle mevsime uygun bir şekilde tercihlerinizi sürdürmeniz tavsiye edilmektedir.

  • Yaz ayaların için hamile pijama ve hamile gecelik seçimi; yaz aylarında genelde sizi sıcaktan koruyacak ve terlemenizi tamamen önleyecek kumaş tipinde hamile gecelik seçimleri yapmanız gerekir. Pamuklu ve saten kumaşlardan üretilen hamile pijama ve hamile gecelik tercihlerinde bulunabilirsiniz. Öte yandan renk konusuna da mutlaka dikkat etmeniz önerilmektedir. Açık renkler ve soft renkler her zaman psikolojinizi daha olumlu bir yönde etkileyen durumların başında gelir. Özellikle doğum korkusu olan bayanların mutlaka pijama ve diğer hamile giyim için renk detaylarına dikkat etmeleri önerilir.
  • Kış ayları için hamile gecelik tercihi; bu dönemde her ne kadar havalar soğuk olsa da esasen anne adayları vücutta biriken ödem nedeni ile kendilerini daha sıkılmış ve sıcak hissedebilir. Aşırı kalın olmayan ama yine de çok iyi şekilde ısınma sağlayan türden hamile giyim ve hamile pijama seçimlerinin yapılması doğru olur.
  • Mevsim geçişleri için hamile pijama ve hamile gecelik tercihleri; mevsim geçişlerinde tek parça hamile gecelik almak yerine çoklu parçalardan oluşan takımları tercih edebilirsiniz. Özellikle sabahlık gibi detayları olan pijamalar ve gecelikler sizler için ideal olacaktır. Havaların ani şekilde sıcaklığının düşmesi nedeni ile sabahları ve gece uykudan kalktığınızda hemen üzerinize pratik bir şekilde sabahlığınızı alabilirsiniz.
BENZER YAZILAR  Sosyal Medya Başarınız İçin İdeal Çözümler

Tüm bu konulara dikkat ederek, hamile gecelik tercihlerinde bulunmanız ve tercihlerinizi doğru yönde yapmanız önerilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir