İş Eldiveni Ne Zaman Kullanılmalıdır?

İş eldivenleri, çalışma alanlarında yer alan işçilerin çeşitli faktörlerden, zararlı maddelerden ve yaralanmalardan korunmasını sağlamaktadır. Bu özel olarak geliştirilen iş ekipmanları, kimyasal maddelere, sıcaklıklara, kesici aletlere ve elektrik içeren araçlara karşı özel olarak tasarlanır ve sunulur. Özel iş güvenliği ekipmanları, tercih sırasında dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Yapılacak iş doğru bir şekilde analiz edilmeli, tüm riskler dikkate alınmalı ve bu risklere karşı koruma sağlayacak olan bir iş eldiveni tercih edilmelidir. Buna örnek olarak kimyasal maddenin yer aldığı bir ortamı düşünebiliriz. Eğer böyle bir alanda yer alıyorsanız, iş eldivenlerinin içerisinde kimyasal direnci yüksek bir eldiven tercih etmeli ve çalışma sırasında kullanmalısınız. Bu sayede herhangi bir zarar almadan korunaklı bir şekilde işi tamamlamanız mümkün olacaktır.

İş eldivenlerini birçok zaman diliminde kullanabilirsiniz. Ancak özellikle de aşağıda yer alan durumlar dahilinde bu eldivenleri kullanmanız önerilir.

  • Çalıştığınız ortamda toz, yağ ya da size zarar verebilecek olan herhangi bir keskin madde varsa
  • Elinizin darbe alma riski varsa
  • Isının fazla olduğu ortamlarda bulunuyorsanız
  • Kavrama niteliği gerektiren kaygan ürünler taşıyacaksanız
  • Kimyasal maddenin bulunduğu bir ortam içerisinde çalışıyorsanız
BENZER YAZILAR  Memur Maaşlarındaki Artış Ne Kadar?

Bu ve bunun gibi daha birçok ortam içerisinde iş eldivenlerini kullanabilir ve elinize uygun bedenler sayesinde tüm işinizi güvenilir bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Sizler de çalışma ortamınıza göre doğru bir iş eldiveni tercihinde bulunmayı unutmayın.

Yorum yapın

1