İşitme Cihazı Fiyatını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Sağlık tüm insanlar için son derece önemlidir. Lakin dönem dönem kimi sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Yaşa bağlı ya da doğuştan gelen sorunlara bağlı olarak kulakta işitme sorunu ortaya çıkabilir.

Bu tür durumlarda da işitme cihazı kullanılması zorunluluk arz eder. Bu cihaza sahip olmak isteyenler de bazı hususları merak eder. İşte işitme cihazı fiyatları da bunlar arasında yer alır. Burada baştan net bir rakam verilemez. Fiyatları belirleyen faktörler nelerdir sorusunun yanıtı ise aşağıda detaylı olarak veriliyor.

İşitme Cihazı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İşitme cihazı dünden bugüne kadar teknolojinin de ilerlemesi ile beraber çok farklı model, tasarım ile farklı markalar tarafından üretilerek satışa sunulur. Tüm bu parametrelerin her biri de sonuç rakamını değiştirir.

Teknoloji Seviyesi

İşitme cihazının fiyatını belirleyen unsurların başında ürünün teknoloji seviyesi gelir. İşitme cihazının teknolojik seviyesi yükseldikçe rakam da buna paralel olarak yükselir. Düşük teknolojiye sahip cihazların fiyatı doğal olarak daha düşüktür.

BENZER YAZILAR  Ayva Yaprağı Nedir? Neye İyi Gelir? Çayı Nasıl Yapılır?

Marka Ve Model

İşitme cihazının markası ve modeli fiyatları etkileyen en temel unsurlar arasında yer alır. Her bir üretici firmanın modeline göre farklı bir fiyatı vardır.

Özelleştirme

Ürünün fiyatını etkileyen bir başka unsur cihaz üzerinde özelleştirme yapılıp yapılamamasıdır. Eğer yapılabiliyor ise o zaman rakam standart, üzerinde özelleştirme yapılamayana göre biraz daha pahalıdır.

Garanti Ve Bakım

Yasal mevzuatlar uyarında garanti süresi işitme cihazlarında standart olarak 5 yıldır. Lakin kimi üretici firmalar bu süreyi uzatabilir ve ekstra bakım hizmeti verebilir. Böylesi olgular da sonucu değiştirir.

İşitme Kaybının Derecesi

İşitme cihazını kullanacak kişinin işitme kaybı düşük ise alacağı ürünün fiyatı da cihazın yapısal özelliklerinden ötürü daha düşük olacaktır.

İşitme Cihazının Türü

Çok değişik türden tamamen kulak içi görünmeyen ya da daha farklı türde işitme cihazları vardır. Ürün türü ve buna bağlı kullanılan malzemeler de sonuç rakamına etki eder.

İşitme Cihazının Ek Özellikleri

Normalin dışında ek özellikler olması da işitme cihazının rakamını etkileyen faktörler arasında yer alır.

BENZER YAZILAR  Sağlıklı Yaşam İçin Günlük Olarak Yapılması Gereken Egzersizler Nelerdir?

İşitme Cihazının Satın Alınacağı Yer

Son olarak markası modeli türü ne olursa olsun ürünün alındığı yer de sonuç rakamına etki eder. Doğrudan üreticisinden almak genelde daha avantajlı olan bir durumdur. Kaynak: https://www.emyisitme.com.tr/isitme-cihazi-fiyatlari/

Yorum yapın