Lazer Epilasyon Nedir? Yöntemleri Nelerdir?


0

Lazer epilasyon lazer cihazı sayesinde kişinin kıl köklerine tek tek atışlar yaparak kıl köklerinin uyutulmasını sağlayan güvenilir bir bakım yöntemidir. Kıl köklerinin ısı sayesinde yok olmasını sağlayarak etkisiz hale getirilir.  Renkli kıl köklerini algılayarak deri üzerinden kıl tabakasına inerek kıl köklerinin uyumasını sağlar. Genellikle siyah ve koyu renkli kıllarda etki alanı daha fazla olup sarı ve beyaz tüylerde sağlıklı sonuçlar vermez.

Lazer Epilasyon Nasıl yapılır?

Uzman klinik veya sağlık merkezleri ile görüşerek profesyonel bir şekilde bu işlemin uygulanması gerekmektedir. Kıl köklerini uyutmak için öncelikle deri üstündeki kıl tabakası temizlenir ve ardından lazer cihazı ile tüm bölge taranarak atış yapılır.

Bu sayede canınız yanmadan kıl ve tüy problemlerine karşı lazer epilasyon ile etkili sonuçlar elde etmiş olursunuz. Kıl foliküleri etkisizleştirdikten sonra bu işlemi belirli aralıklarla devam ettirerek işlemin kalıcı olması sağlanır. Lazer epilasyon tekniği günümüzde birçok kişinin kesin çözüm yoluyla başvurduğu güvenilir yöntemlerden biridir. Tüyler birkaç seans sonrası zayıflayarak azalmaya başlar ve devam eden süreçte etkisiz hale gelir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer epilasyon yönteminin birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen ise ışıklı epilasyon dediğimiz atışlı epilasyondur. Bunun dışında cımbızlı epilasyon, jelli epilasyon, ampullü epilasyon ve iğneli epilasyon olmak üzere farklı çeşitleri de bulunmaktadır.

BENZER YAZILAR  Cilt Lekelerine Fraksiyonel Lazer Tedavisi Gerçek Çözüm Oluyor!

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling uygulama yöntemi lazer cihaz ile yapılan cilt gençleştirme işlemine nedir. Bu işlem sayesinde cildinizdeki gözenek, siyah nokta, akne, sivilce ve yağlanma gibi birçok cilt probleminden arınmış olursunuz. Herkesin yaptırabileceği karbon peeling uygulaması cildinize istediği nemi ve canlılığı vererek eskisinden daha sağlıklı bir görüntü verir.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Öncelikle karbon peeling yapılacak olan bölge temizlenerek işlem için hazırlanır. Uygulama için cilt temizlendikten sonra karbon kremi uygulanarak en üst tabakadaki ölü derinin ayrışması sağlanır. Bir sonraki adım ise lazer ile işlem olan kısmıdır.

Lazer ışınları sayesinde yeterli ışık ve ısı alan cilt tabakası birbirinden ayrılarak yeni deri için katman oluşması sağlanır. . Karbonlu yapılar ciltten temizlenerek ölü deri atılır ve yeni hücrelerin üst tabakaya yerleşmesi sağlanır. İşlem süresi kliniklere göre değişse de ortalama 10-15 dakikalık olan bu işlem sayesinde cildiniz pürüzsüz bir yüzeye kavuşur.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Karbon peeling uygulaması belirli aralıklarla uygulandıktan ve etkisini gösterdikten sonra başka bir cilt yenileme işlemi yaptırmanıza gerek kalmadan ortalama 1-1,5 yıl boyunca cildinizdeki pürüzsüzlük devam eder. Dört mevsim yaptırabileceğiniz bu uygulamayı yaz aylarında yaptırırsanız çok fazla güneş ışınlarına maruz kalmamaya dikkat etmelisiniz.

BENZER YAZILAR  Maltepe lazer epilasyon fiyatları  VelVas Clinic

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Karbon peeling işlemi cildinde gözenek problemi olan aşırı yağlı ya da aşırı kuru, akneli, siyah noktalı ve sivilceli cilt tipleri için uygulanan basit ama etkili bir tedavi yöntemidir. Bu işlemi reşit olan herkes yaptırabilir.

Karbon Peeling Neden Yaptırmalıyız?

Karbon peeling uygulaması sayesinde cildiniz sağlıklı ve parlak görünüme tekrardan kavuşur. Makyaj, rüzgar, soğuk hava ve tüketilen gıdalardan dolayı cildimiz hassaslaşır ve çeşitli cilt problemlerini de beraberinde getirir. Bu işlem sayesinde cildiniz arınarak sağlıklı görünümünü yeniden kazanır.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Karbon peeling uygulaması gözeneklerinizi temizleyerek sıkılaşmasını sağlar. Cildinizin kaybettiği nemi tekrardan kazandırmaya yardımcı olur. Akneli ve siyah nokta eğilimli ciltler için temizlenerek cildinizi parlatır. Aşırı yağlı cilt yüzeyler için yağ oranını dengeleyerek eşit oranda yağ dengesini sağlar.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Ucunda altın iğne adı verilen radyofrekans cihazı sayesinde altın iğne ile cilt yüzeyine uygulanan bir işlemdir. Bu işlemden önce uygulama yapılacak olan bölgeye uyuşturucu kremler sürülerek acı hissini yok eder. Herkesin yaptırabileceği bu işlem sayesinde cildiniz yenilenir.

BENZER YAZILAR  Ceviz Yağı Ne İşe Yarar?

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Altın iğne yöntemi cildinizin gözeneklerini sıkılaştırarak cilt tonunuzu eşitlemeye yardımcı olur. Gözenekleri temizler ve eşit oranda yağ dengesi sağlar.

Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

Altın iğne tedavisi dört mevsim yaptırılabilecek bir işlem olup çok fazla güneşe maruz kalmamak gerekmektedir.

Altın İğne Fiyatları

Altın iğne tedavisi yaptırmak istediğiniz bölgeye ve kliniğe göre değişmekte kliniklerden ve sağlık merkezlerinden fiyatlandırma hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir