Sarıyer Acil Diş Hastanesi Telefonu: 0533 582 82 79 – Doktor İletişim

Ülkemizde ve dünyada diş rahatsızlıkları her dönem gerçekleşiyor. Oluşan diş rahatsızlıklarına anında müdahale edilmesi gerekiyor. Bekleyen rahatsızlıklar daha sonra büyük problemlere yol açabiliyor.

Acil Diş Hastaneleri Ne Yapar

Diş rahatsızlıkları arttığı için açılan diş hastanelerinin sayısı da artıyor. İnsanlar bu diş hastanelerine giderek rahatsızlıklarına son verebiliyor. Ancak diş hastanelerinde her türlü işlem yapılmıyor. Diş hastanelerinde sadece diş ile ilgili olan problemlere bakılıyor.

Sarıyer acil diş hastanesi çoğu zaman yoğun oluyor. İstanbul’un içinden ve dışından birçok kişi bu hastaneye geliyor. Acil diş hastanelerinde yapılan bazı işlemler:

  • Diş dolgusu
  • Kanal tedavisi
  • Çürük diş çekimi

Acil diş hastanelerinde muayene olmak için T.C. kimlik numarasına ihtiyaç duyuluyor.

Devlet Diş Hastaneleri Hafta Sonu Açık Mı?

Acil diş hastanelerine gitmek isteyen pek çok kişi bulunuyor. Bu kişiler hastanelerin hafta sonu açık olup olmadığını merak ediyor. Devlet diş hastaneleri hafta sonları çalışmıyor. Hafta sonu rahatsızlık yaşayanlar devlet hastanelerinin acil bölümüne yönlendiriliyor. Acil kısmından giriş yapan hastalar rahatlıkla muayene olabiliyor.

BENZER YAZILAR  Bacakta Kılcal Damarların Belirginleşmesi Nedenleri

Devlet diş hastaneleri sabah 08.00 ile akşam 17.00 arasında hizmet veriyor. Akşam 17.00’ den sonra gelen hastalar muayene olamıyor.

Diş hastanelerinde öğle arası bulunuyor. Öğle arası 12.00’ da başlıyor. Saat 13.00’da sona eriyor. Hastalar, bu saatler arasında tedavi olamıyor.

YouTube video

Acil Diş Hastaneleri Ücretli Mi?

Diş ağrıları günün her saatinde gerçekleşebiliyor. Diş rahatsızlığı çekenler en yakın diş hastanesini tercih ediyor. Diş hastanelerinde hastalara gerekli tedavi uygulanıyor. Ancak hastalar muayene sonrasında ücret ödeyip ödemeyeceğini düşünüyor.

Devlet diş hastanelerinde yapılan muayeneler için hastalardan ücret talep edilmiyor. Ancak özel diş hastaneleri yaptıkları işlemler için hastalardan belli başlı bir ücret talep ediyor.

Yapılan işleme göre ücret değişebiliyor. Diş çektirme için ödenen ücret daha ucuz iken kanal tedavisi için ödenen ücret daha pahalı olabiliyor.

Diş Hastaneleri Hangi İllerde Bulunuyor Diş hastaneleri ülkemizin her ilinde bulunmuyor. Son yıllarda açılan diş hastaneleri her hastaya yetişmeye çalışıyor. Hastaların diş hastanesine gitmeden önce araştırma yapması gerekiyor. Hastalar genelde en yakın diş hastanesi nerede ise oraya gidiyor. Diş hastaneleri ülkemizin her bölgesinde bulunuyor. İstanbul, Bursa, Eskişehir, Erzurum, Trabzon diş hastanelerinin bulunduğu iller arasında yer alıyor. 

BENZER YAZILAR  Brus Şurup Ne İşe Yarar: Etkileri ve Kullanımı
Yorum yapın

1