Sarkık ve Çatlak Karına Estetik Dokunuş: Karın Germe

Sarkık ve Çatlak Karına Estetik Dokunuş: Karın Germe
karın germe
0

Hızlı kilo alıp verme, hamilelik gibi durumlar karın bölgesinde deformasyonlara sebep oluyor. Karın bölgesinde yaşanan sarkma ve çatlaklar çok sık karşılaşılan bir durum. Karın germe ameliyatı diğer adıyla Abdominaplasti, bu sorunu ortadan kaldırma amaçlı yapılıyor.

İçindekiler Tablosu

Sarkık ve çatlak görünümden kurtulmak mümkün!

Zamanın etkileri, kilo değişimleri, hamilelik gibi nedenler cildin esnekliğini kaybetmesine neden oluyor. Bu nedenle de karın bölgesinde sarkma ve çatlaklar yaşanabiliyor. Karın germe ameliyatı bu görüntünün ortadan kaldırılması ve vücudun fit bir görünüme sahip olması amacı ile yapılıyor.

Diyet ve egzersizle büyük yağ fazlalıklarından kurtulamayan veya gevşek karın derisi ile ilgili şikayetleri olan kişiler için karın germe ameliyatı doğru bir tercih olabilir. Birden fazla kez hamilelik yaşayıp karın bölgesinde deformasyon yaşayan kadın için faydalı olabilir.

Kilo verme sürecinde ya da ilerisi için bu yönde bir planı olan kişiler, karın germe ameliyatı için bu süreci tamamlamaları daha iyi olacaktır. Bunun yanı sıra hamile kalma planı olan kadınlar da karın germe operasyonunu ertelemeleri önerilir.

BENZER YAZILAR  Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir? - Kalp Krizi Nedenleri Nelerdir ...
karin-estetigi
sarkık ve çatlak karına estetik dokunuş: karın germe 2

Üç farklı teknikle karın germe estetiği

Tam karın germe, genişletilmiş karın germe ve mini karın germe ameliyatı olmak üzere farklı teknik uygulanabilir. Karın germe ameliyatında uygulanacak tekniğe, detaylı muayene ve incelemeler sonra doktor incelenen radyolojik görüntüler ışığında karar verilir. Karın germe operasyonunda üç farklı teknik uygulanabilir.

Karın germe ameliyatı süreci ve sonrası

Diğer ameliyatlarda olduğu gibi karın germe ameliyatında da operasyonun süresi Uygulanan tekniğe ve kişiye göre değişiklik gösterir. Tam karın germe ameliyatı yaklaşık olarak 3-3,5 saat sürerken; mini karın germe ameliyatı ortalama 1-1,5 saat kadar sürebilir.

Ameliyat sonrası kesin sonuçları görmek için biraz beklemek gerekir. Ameliyattan sonraki birkaç hafta kızarıklık, morarma, sertlik ve şişme görülmesi normaldir. Bu durumlar ameliyattan sonraki 4-6 hafta boyunca yavaşça geçmeye ve ameliyat sonrası sonuçlar gözle görünür hale gelmeye başlar. Nihai sonuçlara ulaşmak ve iyileşmenin tamamlanması yaklaşık bir yıl kadar sürebilir.

Vanity Estetik, uluslararası sertifikalı, alanında uzman doktor kadrosu ile üst düzey hasta memnuniyeti taahhüt ediyor. Daha fazla bilgi edinmek için merkeze vanityestetik.com, @vanityestetik sosyal medya hesabı ve 0850 441 54 44 no’lu iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir