Sağlık sorunlarının görülme nedenleri duruma göre değişim gösterebilmektedir. Son yıllarda yapılan araştırmalar hem kadınlarda hem de erkeklerde en sık görülen sağlık sorunun saç dökülmesi olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Saçların dökülmesinin nedenleri;

 • Genetik faktörler,
 • Hava kirliliği,
 • Stres,
 • Yaşam şartlarının değişim göstermesi gibi farklı başlıklarda incelenebilmektedir.

Xpecia tablet nedir ne değildir konusu tam olarak bu aşamada incelenmektedir. Bahsedilen ilaç dökülmüş olan saçların yeniden çıkması için kullanılabilen etkin tedavi yöntemlerinden biri olarak değerlendirilmektedir. Üstelik elde edilen geri dönüşlerin memnuniyet içermesi sayesinde ilacın kullanım oranları da her geçen gün artmaktadır.

Xpecia Tablet Neye Yarar?

Saç dökülmesi sorunundan kurtulmak için ilk olarak soruna neden olan etmenlerin ortadan kalkması gerekmektedir. Örneğin stres yüzünden saçları dökülen bir kimsenin stres kaynağını geride bırakması verilen ilk öneriler arasında sayılmaktadır. Xpecia tablet neye iyi gelir bu aşamadan sonra değerlendirilmelidir. Tablet, düzenli kullanım şartlarının yerine getirilmesinden sonra dökülme olan saçların yeniden çıkmasını sağlamaktadır.

 • Xpecia tablet kadın,
 • Xpecia tablet erkek olmak üzere iki farklı türü olduğu bilinmektedir.

Kadınlar ve erkeklerin saçlarının dökülme nedenleri benzerlik gösterebilmektedir. Buna karşın iki cins arasındaki genetik kodlama sistemi birbirine benzer değildir. Aynı tür ilaçların saç dökülme sorunlarına tam manası ile yanıt vermemesinin ana nedeni de budur. Xpecia, her iki cinse özel olarak tanımlandığından sorunu derinlemesine çözmektedir.

Xpecia Tablet Nasıl Kullanılır?

Saçların eskiden olduğu gibi çıkmasını sağlayan bu tür ilaçların kullanımı hakkında farklı görüşler söz konusudur. Bazı kesimler ilacın eritileler saç derisine uygulanacağını zannedebilmektedir. Ancak böyle bir kullanım cinsi bulunmamaktadır. Xpecia tablet kullanımı yutarak gerçekleştirilmektedir. Tablet;

 • En az üç ay süre ile,
 • Günde iki kez,
 • Tok karna tüketilmelidir.
Benzer Gönderiler  Biteral 500 Mg Nedir? Ne İşe Yarar?

Saçın yeniden çıkabilmesi için tabletlerin düzenli olarak kullanılması en önemli detaylardan biridir. Özellikle ilk ay sonrasında etkiler görüldüğünde pek çok insan kullanıma ara vermektedir. Bu yapılan en önemli hatalar arasındadır. Etkilerin kesin olarak değerlendirilebilmesi için firma minimum 3 ay düzenli kullanımı şart olarak koşmaktadır. Daha uzun kullanımlarda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Xpecia Tablet Yan Etkileri

Saç dökülme konusunda sıkıntıların giderilebilmesi için insanların farklı çözüm önerilerini değerlendirdikleri bilinmektedir. Ancak kullanılan ilaçların ya da diğer tedavi yöntemlerinin farklı yan etkileri olabilmektedir. Xpecia tablet yan etkileri bu neden yüzünden araştırılmaktadır. Tabletin genel manada ciddi yan etkileri olmadığının altı çizilmektedir. Kullanım oranlarının yüksek olmasının ana nedenlerinden biri de budur. Özellikle saç ekimlerinde görülen;

 • Saç derisinin kanaması,
 • Deride döküntü olması,
 • Derinin kaşınması bu tablette gözlemlenmemektedir.

Tabletlerin cinselliğe olumsuz olarak etkide bulunduğuna yönelik bazı açıklamalar vardır. Ancak bu açıklamaların herhangi bir kaynağının olmadığından bahsedilmektedir. Bundan ötürü tablet kullanımlarına ara verilmesi önerilmemektedir.

Xpecia Tablet İçerik Maddeleri

Xpecia tablet içerik olarak saçların hem canlanmasını hem de döküntü olan bölgelerde yeniden saç çıkmasını destekleyen maddelerden oluşmaktadır. Verilecek olan bu etken maddelerin doğal olmasına özen gösterilmektedir. Yine de bazı kesimlerin bu tür etken maddelere alerjileri olabilmektedir. Alerji durumu söz konusu olduğunda kişilerin tableti kullanmaya ara vermeleri önerilmektedir. Tablet içerisinde bulunan etken maddeler arasında;

 • Biyotin,
 • Keratin,
 • Bioperin,
 • Ginkgo Biloba gibi etmenler yer almaktadır.

İnsanlar özellikle keratin gibi maddelerin tek başına kullanıldığını bilmektedir. Saç bakımı için yeterli olarak gösterilebilen bu madde saçların çıkması için yeterli gelmemektedir. Tabletteki diğer maddeler saçlara bakım yaparken yeniden çıkmasını da sağlamaktadır. Bu neden yüzünden tabletten geri dönüşler bir hayli olumludur.

Benzer Gönderiler  Hamam Tozu Nasıl Kullanılır?

Xpecia Tablet Fiyatı

Saç dökülmesi sorunu yaşayanların temin edecekleri tedavi yöntemlerinin maliyetleri birbirinden farklıdır. Özellikle saç ekim merkezlerinde çok ciddi masraf kalemleri ortaya çıkmaktadır. Xpecia tablet fiyatı bu tür merkezlerdeki işlemler ile kıyaslandığında oldukça makuldür. Ancak tabletlerin nerelerden alındığına göre rakamlarda değişim olduğu da bilinmelidir.

Etiket fiyatları olarak tabletlerde 100 TL ortalamaları bulunmaktadır. Ancak bu tabletlerin internet siteleri üzerinden satışının yapıldığı da bilinmelidir. Online satış sitelerinden %50 indirim ile temin edildiğinde ceplere de zarar vermeyen ürünler daha da aşağı rakamlara düşebilmektedir. Siz de indirim zamanlarını takip ederek tabletleri çok uygun fiyatlardan adresinize teslim ettirebilirsiniz.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 1 Average: 5]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları