Avrupa Yakası Acil Diş Hastanesi Telefon 0 533 582 82 279


0

Diş ağrısının ne kadar acı verdiğini çekenler bilir. İnsanın dişi ağrıdığında adeta aciz ve çaresiz kaldığını hisseder. Diş ağrısı çeken insanlar öncelikle evde kendi çabalarıyla ağrıyı gidermeye çalışacaklardır.

Diş Ağrısının Nedenleri Nelerdir? 

​​​​​​ Diş ağrıları genellikle diş çürüklerinden kaynaklı olarak gelişmektedir. Diş çürükleri ise kimi zaman genetik olmakla birlikte yoğunlukla dişlerinize yeterince Özen göstermemek ten kaynaklı olarak gelişmektedir.

Bu aşamada eğitimin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Diş fırçalama alışkanlığını çocuklarımıza küçük yaştan itibaren vermemiz onların dişlerine Özen göstermelerini sağlayacaktır. Diş çürükleri Özen gösterilmeyen ve fırçalanmayan dişlerde biriken mikropların meydana getirdiği siyahlıklar olarak izah edebiliriz. Çürüyen dişleri fark edildiğinde müdahale edilmesi gerekir. 

Önemsenmiyor müdahale edilmediği takdirde dişlerin kaybı olan diş çekimi ne kadar gidebilir. Bütün hastalıklarda olduğu gibi erken teşhisin önemi diş çürüklerinde de kendisini hissettirmektedir.

Erken teşhis edilen ve erken müdahalede bulunulan dişlerin tedavisi yapıldığında zaman ve para kaybının da önüne geçilmiş olacak tır. diş ağrıları yalnızca diş çürüklerinden kaynaklı değildir. Dişlerle sert bir cisim kırmaya çalışmak ağrıya neden olacaktır. Diş ağrılarının bazı durumlarda psikolojik olarak da geliştiği bilinmektedir.

BENZER YAZILAR  Rett Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi, Testi

Diş Çürükleri Tedavisi

Diş çürükleri tedavisinden bahsetmeden önce diş çürümesine engel olmanın gerekliliğini vurgulamak isteriz. Günde en az 2 kez düzenli olarak fırçalamak ve yılda iki kez doktor kontrolünden geçmek olası diş çürüklerini erken teşhis etmek açısından önemlidir.

Çürüyen dişlerin tedavisi çürüğün başlangıç aşamasında daha kolaydır. Doktor tarafından çürüyen kısım temizlenerek çürük ve temizlenmiş kısım doldurulur. İleri derecede çürümüş dişin tedavisi kanal tedavisi denilen bir tedavi yöntemi ile yapılmaktadır. Kanal tedavisi ise ağrıya neden olan sinirlerin kesilerek cansız hale getirilmesidir. Kanal tedavisi görmüş bir dişin kırılması daha kolay olacaktır. Diş ağrısı çeken insanlar diş polikliniklerine ve diş hastanelerine başvurmak suretiyle müdahale edilmesini sağlayabilirler. İstanbul Avrupa Yakası’nda insanlar acil diş hastanesi telefon 0 533 582 8279 numaralı telefondan ulaşmak suretiyle randevu alabilirler. Avrupa yakası acil diş hastanesi randevu ile çalışmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir