Bacak İnceltmek İçin Yapılacak Sporlar Nelerdir?

Bacak İnceltmek İçin Yapılacak Sporlar Nelerdir?
0

Bacakların incelmesi için yapılacak sporlar arasında başlıca bacak egzersizleri ve özel fitness antrenmanları bulunur. Fakat konuyu daha detaylı bir şekilde ele almak ve bacak inceltmek için yapılacak sporlar kategorisini derinlemesine açacak olursak, şu spor hareketlerinden de ayrıca bahsedebiliriz:

  • Side Lunge Hareketi; vücudun üst kısmı sabitken, alt kısmı eğimli bir şekilde tutarak ve ayakları bel hizasında yana açarak yapılır.
  • Lunge Hareketi; ayakta dik bir şekilde duran kişinin, dizlerinden birini kendine çekerken diğerini geriye itmesi ile yapılır.
  • Köprü Hareketi; çok bilinen egzersizlerden biridir. Kişinin sırt üstü uzandıktan sonra dizlerini kırarak, vücudunun üst kısmını yukarı çekmesi ile tamamlanır.

Fakat bu hareketler tek başlarına yeterli değildir. Alanında uzman bir kişinin veya etkili bir eğitim faydası ile her zaman daha iyi verim alınır. Yine de bu hareketleri kullanarak, kişinin bacaklarında incelme görmesi mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken; kişinin kendi seviyesine göre setler belirlemesi ve düzenli olarak hareketleri uygulamasıdır. Bir başka tavsiye ise hareketler esnasında gücü bacaklardan ve kalçadan almaktır. Çünkü zorlanan kaslar ile beraber, tutunma halindeki yağ tabakalarının da parçalandıkları bilinir.

BENZER YAZILAR  Evde Fitness için Özel Fitness Hocası Yardımı

İçindekiler Tablosu

Spor ile Bacak İncelir Mi?

spor-ile-bacak-incelir-mi
bacak i̇nceltmek i̇çin yapılacak sporlar nelerdir? 2

Sporla bacak eritmek elbette mümkündür. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı kurallar ve uyulması gereken sabit bir prosedür bulunur. Bu prosedür ise daha ziyade hızlı yağ yakımını destekleme ve kişiye motivasyon sağlama amaçlarını güder. Yanı sıra her bireyin farklı bir metabolizması vardır. Dolayısıyla bacak inceltmek için yapılacak sporlar da bu kişilerin vücut yapıları ile doğru orantılıdır.

Zıplamak Bacakları İnceltir Mi?

Zıplayarak bacak inceltmek mümkün ama zayıf kalan bir yöntemdir. Çünkü günlük bir zıplama anlayışı ile etkili sonuçlar alınamaz. Ancak diğer egzersizlerle birleştirilen bu tip egzersizler çok sağlıklı sonuçlar doğurabilir. Üstelik estetik anlamda da katkı sağlar ve daha tok bir görünüme neden olurlar.

Squat ile Bacak İncelir Mi?

Squat ile bacak eritmek pek çok egzersizde olduğu gibi mümkündür. Özellikle sumo squat denilen bir squat türü bilinen diğer bacak inceltmek için yapılacak sporlar düşünüldüğünde daha verimlidir.

Ayrıca Bakınız: Squat Egzersizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Yazar Hakkında

Merhaba ben Emre.. Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem eczacı olarak hem de ilaç sektöründen edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında okuyuculara doğru bilgiyi vermeyi hedefliyorum.

Yorum Yap