Basketbol Performansınızı Artıracak Basketbol Ayakkabısı Önerileri

Basketbol Performansınızı Artıracak Basketbol Ayakkabısı Önerileri
Basketbol ayakkabısı
0

Basketbol en popüler takım oyunlarından biri! Gerek amatör gerekse de profesyonel şekilde pek çok kişi basketbolu severek oynar. Özel olarak tasarlanan basketbol ayakkabıları sayesinde ise sporseverler keyifli bir oyunun tadını çıkarırken, konforundan da taviz vermez! Basketbol ayakkabısı modelleri birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Ürünler özellikle elastik ve hafif yapısı ile göze çarpmaktadır. Böylece kullanıcıların spor aktivitesi daha verimli hale gelebilmektedir. Aynı zamanda ayakkabılar profesyonel ve başlangıç düzeyinde olan sporculara göre dizayn edilmektedir. Geniş ürün yelpazesi ise her bedene uygun bir alternatif sunar. Bunun yanı sıra sahip olduğu yumuşak iç tabanları ile oyuncuların iyi bir deneyim yaşamasını da sağlar. Ancak seçim yaparken birtakım hususları göz önünde bulundurmak gerekir. 

Seçeceğiniz Basketbol Ayakkabısı Özellikleri Nasıl Olmalı?

Basketbol ayakkabısı pek çok özellik doğrultusunda dizayn edilmektedir. Bu özelliklerden ilki ayakkabının üst yüzeyinin yumuşak bir yapıda olmasıdır. Bu şekilde oyun esnasında ayağın rahat etmesi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra üç farkı kesim doğrultusunda ayakkabıların üretilmesi söz konusudur. Bu kesimler ise; yüksek, orta ve kısa olarak karşınıza çıkmaktadır. Kesimlerde farklılıkların olmasının nedeni ise, oyun tarzıdır. Örneğin çok fazla koşu yapmanın gerekli olmadığı alanlarda kısa kesim basketbol ayakkabısının kullanımı daha uygun olmaktadır.

BENZER YAZILAR  Misafirliq Catering Firması İle En Özel Davetler

Orta kesim ayakkabılar ani dönüşlerin ve hızlanmaların gerektiği alanlara özel olarak tasarlanmaktadır. Bu tür bölgelerde oyuncuların rahatı açısından ayakkabının esnekliği oldukça önemlidir. Orta kesime sahip olan bu ürünler bileği tamamı ile kavramamaktadır. Ancak bilek için gerekli olan korumayı sağlaması söz konusudur. Oyuncular tarafından sık sık kullanılan bu ayakkabılar hareket yeteneğini artırması ile dikkat çekmektedir. Bu durum yüksek kesim basketbol ayakkabısında ise daha farklı olmaktadır. Bilek kısmını tamamen kavrayan bu ürünler ayağa fazladan destek sağlaması ile göze çarpmaktadır. Ancak öteki kesimlere kıyasla bileğe daha çok yük bindirmesi söz konusudur. Dolayısıyla daha fazla eforun gerektiği oyunlarda kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra taban özellikleri de basketbol ayakkabısında önem arz eden konulardan biridir. Bu doğrultuda tabanları iki kısımda ele almak mümkündür. Bunlar dış ve orta taban olarak ayrılmaktadır. Orta taban oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda yüksek darbe eğilimi bulunmaktadır.

Oyuncunun zıplama yeteneği üzerinde orta tabanın doğrudan bir etkisi söz konusudur. Dolayısıyla kullanıcıların bu konuyu göz önünde bulundurmasında yarar vardır. Taban kısmında ise, EVA ve sıkıştırılmış EVA poliüretan benzeri malzemeler yer almaktadır. EVA kauçuk ve plastik karışımından oluşmaktadır. Bu nedenle daha hafif bir yapıya sahiptir. Ayrıca var olan özellikleri, tasarımları ve renk alternatifleri ile basketbol ayakkabısı erkek ve kadın modellerine ayrılmaktadır. Aynı zamanda unisex modellerde bulunmaktadır. Bu noktada kullanıcıların beğenisine sunulan pek çok ürün bulunmaktadır.

BENZER YAZILAR  Türkiye'de ki İlginç Restoranlar

Basketbol Ayakkabısı Önerileri

Basketbol ayakkabısı fiyatları ürünün özellikleri ve modelleri doğrultusunda değişmektedir. Bu çerçevede her ürünün fiyatları farklılık gösterir. Aynı zamanda ayakkabıların markaları da fiyat üzerinde etkili olan faktörlerden biridir. Markalar kendi tarzları doğrultusunda ürünlerini dizayn etmektedir.

Üst seviye çevikliğin sağlanması doğrultusunda Nike basketbol ayakkabıları üretilmektedir. Bu çerçevede  Zoom Air modelleri ani hareketlere yönelik özellikler ile tasarlanmaktadır. Bu şekilde anında adımlara tepki verilmesi sağlanmıştır. Ayrıca kıvrılmaya da elverişli olmaları da söz konusudur. Nike basketbol ayakkabısı erkek modelleri hafif bir üst kısma sahiptir. Bu şekilde ayak gereksiz yüklerden arınmaktadır.

Basketbol ayakkabısı Adidas modelleri ise, teknik tasarımlar sunmaktadır. Ayakları destekleyen bu ayakkabılar kullanıcılarına konforu da vaat etmektedir. Aktif yaşam stiline uyum sağlamak için üretilen bu ürünler farklı renk ve model seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca çocuklara özel ürünler de bulunmaktadır. Burada ürünlerin satın alınmadan önce kullanıcıların markalara göz atmasında yarar vardır. Bunun yanı sıra doğru bir ürün seçimin yapılması oyuncunun performansı üzerinde doğrudan bir etkisi bulunmaktadır. Bu noktada kullanıcıların basketbol ayakkabısı önerilerini dikkate almasında fayda vardır. Bir diğer önemli konu ise, ayakkabının ayağa tam olarak oturmasıdır. Bu noktada kullanıcıların doğru bir ayakkabı numarası seçimi yapması gerekmektedir. Aksi durumda denge sorunları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Aynı zamanda ayağa dar olan ayakkabı bazı sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir. Kısacası kullanıcıların ürün tercihi esnasında fiyatın yanında dikkat etmesi gereken pek çok kriter bulunmaktadır. Kullanıcıların kendi talepleri doğrultusunda hareket etmesi gerekmektedir. İhtiyacınıza uygun olan basketbol ayakkabısı ucuz, kaliteli ve güvenli bir alışverişin tadı sizleri Sportive’de bekliyor.

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap