Cilt Lekelerine Fraksiyonel Lazer Tedavisi Gerçek Çözüm Oluyor!

Fraksiyonel-Lazer

Fraksiyonel lazer son dönemlerde adı sıkça duyulmaya başlanan en yeni lazer teknolojilerinden bir tanesidir. Son teknolojiler ile ortaya konulan bu yöntem, cilt lekelerinden başlayıp tüm cilt problemlerine kadar etkili bir çözüm sunar.

Kozmetik ve medikal ürünler kullandığı halde fayda etmeyen kişiler için birebir olan bu yöntemle siz de sivilce ve akne izlerinizden ve geçmeyen lekelerinizden kurtulabilirsiniz. .

fraksiyonel-lazer-1
Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer ne işe yarar?

Fraksiyonel lazer tedavisi özellikle yüzünde leke ve iz problemleri yaşayanlar için birebir tedavi yöntemi olarak anılıyor. Cilt üzerinde zaman zaman birçok faktöre bağlı olarak gelişen sorunlar oluşur. Bilhassa yüz bölgesinde ortaya çıkan bu sorunlar kişiyi görünür olduğu için oldukça rahatsız edebiliyor. Krem veya tonik gibi ürünler ise bu sorunlara kısmi bir çare olabiliyor. Fraksiyonel lazer tedavisi ile cilt sorunlarına kalıcı bir çözüm getirebilirsiniz.

Fraksiyonel lazer bir seansta bile etkisini gösterebilen bir uygulamadır. Bu işlem ile cilt daha genç görünmekle kalmıyor, aynı zamanda ciltteki tüm izler yok oluyor.

BENZER YAZILAR  Cefaks 500 Mg Ne İşe Yarar?

Fraksiyonel lazerin avantajları nelerdir?

 • Kısa sürede iyileşme gözlenir.
 • Soyulma ve kabuklanma gibi problemler daha az görülür.
 • İyileşme süreci ağır olmaz.

Çoğu lazer uygulaması, cilt lekeleri ve diğer problemlerinde tedavisinde kullanılır. Ayrıca cildin yenilenerek daha canlı bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Fraksiyonel lazer tedavisi ile siz de cilt problemlerinizden kolay ve pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Fraksiyonel lazer nasıl etkili olur?

Cildin üst ve alt katmanlarında etkisini gösteren bu yöntemde, lazer ışığı yardımı ile ciltte küçük tünelcikler açılarak uygulanır. Bu tünel açılan bölgelerde yeni kollajen ve cilt yenilenme oluşumu sağlanır. Fraksiyonel lazer ciltte fazla hasar bırakmayan güvenilir bir yöntemdir. Cildin iyileşme sürecini başlatır ve iyileşirken tedavi eder.

fraksiyonel-lazer-2
Fraksiyonel Lazer

İşlem sonrası ağrı veya acı yaşanır mı?

Fraksiyonel lazer sonrasında hafif ve geçici bir ödem görülebilir veya kızarıklık oluşabilir ancak bunlar kısa sürede geçer. Kendiliğinden yok olurlar. Bazı vakalarda hafif olmak kaydıyla ağrıya rastlanabilir. Böyle bir durum oluştuğu zaman anestezik krem yardımıyla veya soğutucu etkisiyle bu hissiyat en aza indirgenebilir. Fakat bu ağrı işlem sonrasında azalarak kaybolur ve hastanın gündelik yaşamında önemli bir sorun teşkil etmez.

Kimler fraksiyonel lazer yaptırmamalıdır?

Fraksiyonel lazerin yelpazesi oldukça geniş. Birçok kişi bu uygulamadan faydalabilir. İşlem sonrasında günlük yaşama kolayca geçiş sağlandığı için çalışan kesim de bu uygulamadan rahatlıkla yararlanabilir. Fakat bazı kişilerin bu uygulamayı yaptırması yine de önerilmez. Bunlar:

 • Gebeler
 • Son 6 ay içinde vücuduna sistemiz izotretinoin almış kişiler
 • Cildinde iltihap ortaya çıkmış kişiler ve cildinde enfeksiyon bulunan kişiler.
BENZER YAZILAR  Lordoz Nedir? Neden Olur? Nasıl Tedavi Edilir?

Bunlara ek olarak bazı özel sorunlar yaşayan kişiler de bu uygulamadan faydalanamaz. Cilt problemleri için fraksiyonel lazer sizlere kalıcı bir çözüm sunar. Kozmetik ürünler ile cilt sorunlarının geçmesini beklemek yerine bu tarz operasyonlar geçirerek kısa sürede oldukça pratik bir şekilde cilt problemlerinize elveda diyebilirsiniz.

Fraksiyonel lazer sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Fraksiyonel lazer işlemi sonrasında herhangi bir sorun görülürse bu çoğunlukla geçici olmaktadır. Uygulama yapıldıktan yaklaşık bir saat sonra kişinin cildinde güneş yanığı hissiyatı meydana gelebilir. Bu nedenle uygulama sonrasında uygun nemlendirici kullanmak faydalı olacaktır. Yüz bölgesinde oluşan ödemi eritmek için ise soğutucu uygulanabilir. İşlem sonrası en az 6-12 ay güneşe maruz kalmamalı ve güneş koruyucu losyonlar uygulama yapılan bölge üzerinde kullanılmalı ve iyileşme süreci korunmalıdır.

fraksiyonel-lazer
Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer uygulama alanları nelerdir?

Fraksiyonel lazer ile ciltte oluşan birden çok sorun giderilmektedir. Bu sistemle gerçekleştirilen uygulama alanları aşağıda sıralanmıştır.

 • Akne ve sivilce tedavisi
 • Leke tedavisi
 • İz tedavisi
 • Gözenek tedavisi
 • Çatlak tedavisi
 • Kırışıklık tedavi

Fraksiyonel lazer ne kadar sürer ve kaç kere uygulanır?

Bu uygulamanın tedavi süresi tedavi yapılacak olan bölgeye ve tedavinin hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak farklılık gösterir. Kişide var olan cilt problemine göre değişmekle beraber genel olarak seans aralıkları 4 ila 6 hafta olmak kaydıyla 2 veya 4 seans aralığında uygulama gerçekleştirilir. Uygulamanın art arda ve sık tekrarlaması cilt deformasyonlarını daha kısa sürede toparlar.

BENZER YAZILAR  Kuru Öksürük Nedenleri? En Hızlı Öksürük Kesici

Fraksiyonel lazer yan etkileri ve riskleri var mıdır?

 • İşlem sonrasında nadir de olsa kızarıklık ve kabuklanma gibi yan etkiler gözlense de bunlar geçici olmaktadır. Bu kabuklar kendiliğinden soyularak bir süre sonra dökülürler.
 • Yaz aylarında uygulanan fraksiyonel lazer sonrasında daha sık komplikasyon görülebilir. Bu nedenle bu tedavinin yaz mevsiminde uygulanması önerilmez.
 • Bu işlem sonrasında aşırı güneşe maruz kalmak tehlikelidir. Bu nedenle hasta güneşten olabildiğince kaçınmalı ve güneş koruyucu losyonlar sürerek dışarı kontrollü bir şekilde çıkmalıdır.
 • Fraksiyonel lazer uygulaması her ne kadar estetik amaçlı bir operasyon olsa da bu tıbbi bir uygulamadır ve mutlaka alanında uzman tecrübeli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde bu durum kalıcı risklere yol açabilir. 

Fraksiyonel lazer ne kadar? Fraksiyonel lazer fiyatları nedir?

Fraksiyonel lazer tedavisi fiyatları uygulamanın yapılış amacına, tedavi bölgesine ve planına göre değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet ve haber sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Sizin için en uygun tedavi yöntemini saptamak ve diğer tüm merak ettikleriniz için 0212 241 46 24 numaradan Quartz Kliniğe ulaşabilirsiniz..

Özel Quartz Poliklinik

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap