Dolgit Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Dolgit kremi, kas ve eklem ağrıları için sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Yalnızca eczanelerde satışı gerçekleştirilen bu medikal kremin içinde pek çok faydalı madde bulunur. Bunlardan bazıları sodyum tuzu, lavanta esansı, neroli esansı, alüminyum sterarat ve deiyonize su şeklindedir. Kemik ağrısından şikâyet edenler için reçete edilen bu ilaç aynı zamanda romatizmalar karşı da etki eder. Ani hareket ya da spor esnasında bazı hareketler sonrası ortaya çıkan kas sıkışması durumunda da kullanılır. Bu açıdan son derece kullanışlı bir kremdir.

Omurga ve eklemlerde çeşitli nedenlerle oluşan zorlanma durumlarının tedavisinde de dolgit krem kullanılır. Bu zorlanma durumların içinde kireçlenme gibi sorunlar bulunur. Dolgit krem pek çok durumda kullanılabilse de medikal bir ilaç olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle bir doktor tarafından reçete edilmesi şarttır. Aksi bir durumda dolgit krem kullanımı kişide bazı olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Dolgit Krem Hangi Faydaları Sağlar?

dolgit-krem-hangi-faydalari-saglarPin
dolgit krem nedir, ne i̇şe yarar? 3

Dolgit kremin faydaları kas ve eklem ağrılarını gidermek üzerinedir. Bu ağrılara neden olan pek çok durumda kullanılabilir. Dolgit krem en çok şu durumlarda fayda sağlar:

  • Spor esnasında yaşanan burkulma ve ağrı durumlarında kasları yumuşatmak için kullanılır.
  • Tendon iltihabına karşı tedavi amaçlı kullanıldığı zaman etki eder.
  • Kol ya da bacakta yırtılmaya neden olan kazalarda etkilidir.
  • Migren ataklarını yatıştırmada kullanılabilir.
  • Boyun ve bel bölgelerinde meydana gelen fıtık sorunu için eşsiz bir çözümdür.
  • Özellikle ilerleyen yaşlarda alınan kiloların neden olduğu menisküs iltihabının geçmesi adına büyük destek sağlar.
BENZER YAZILAR  Buhar Odası ve Tuz Odası Nedir ve Kullanımı

Dolgit Krem Ne Şekilde Kullanılır?

Dolgit kremin kullanılması doktorun talimatları şeklinde gerçekleştirilmelidir. Her ne kadar kas ağrılarına iyi gelse de bir uzman onayı olmadan kullanmak doğru olmaz. Medikal bir ilaç olduğu için bilinçsiz olarak kullanıldığı zaman tedavi etmek yerine sağlığı tehlikeye atabilir. Aksi bir durum olmadıkça reçetede yer alan kullanım talimatına sadık kalmak olumlu bir etki almak için yeterlidir. Gün içinde en fazla 3 ya da 4 kere olacak şekilde kremi hafif bir şekilde sıkıp parmağa almak gerekir. Dolgit krem masaj ile hedef bölgeye nazikçe uygulanır.

Ayrıca Bakınız: Diclomec Plus Krem Ne İşe Yarar?

Yorum yapın

1