En İyi Balgam Sökücü İlaç

En İyi Balgam Sökücü İlaç
0

En İyi Balgam Sökücü İlaç – Balgam genellikle üst solunum yollarında ortaya çıkan ve nezle ile birlikte semptom gösteren bir rahatsızlıktır. Özellikle sinirli olan kişilerde ve sigara kullanan kişilerde sıklıkla görülen balgam aslında kişileri dışarıdan gelen bakterilere karşı vücudun koruma mekanizmasından kaynaklanmaktadır.

Akciğerleri ve alt solunum yollarını koruma görevi bulunan mukus fazla salgılandığı anda balgam olarak adlandırılmaktadır. Vücuda giren ve vücuda zararlı olan istenmeyen maddeleri tutarak kişiyi hasta etmesini engelleyen mukus yani balgam aslında bir savunma mekanizmasıdır. Antikor su ve protein gibi kendine has yapısına sahip olan balgam vücuda fazla bakteri girdiğinde artış göstermekte ve hastalığın belirtisi olmaktadır. Berrak renkte olan maldan öksürük yoluyla vücuttan dışarı atılmaktadır. En iyi balgam sökücü ilaç doktor muayenesi sonrasında teşhise bağlı olarak doktorun önerdiği ilaç olmaktadır. Bu bağlamda birçok firmaya ait çeşitli balgam söktürücü ilaç bulunsa da içerisinde ana madde olarak c vitamini bulunmaktadır.

  • Asist cold c toz
  • Dekoferin- E şurup
  • Daymol Efervesan tablet
  • Mucofix Efervesan tablet
  • Alles efervasen tablet
  • Sekrol şurupsudafed Expektoran
BENZER YAZILAR  Nurofen Ne İçin Kullanılır?
balgam-sokturucu-ilac
en i̇yi balgam sökücü i̇laç 2

İçindekiler Tablosu

Balgam Söktürücü İlaçların Özellikleri Nelerdir?

Arasında en önemlisi vücutta fazla miktarda bulunan balgamı bulunduğu noktadan kopartarak dışarı atılmasını kolaylaştırmaktadır var böylece hastaların solunum yollarını açarak daha rahat nefes almalarını sağlamaktadırlar. Ancak balgam atımını sırasında kanlı 1 balgam atıyorsanız bu durum ciddi olabilir bu nedenle doğrudan bir doktor kontrolüne gitmeniz en doğrusu olacaktır.

Balgam Söktürücü İlaçlar Ne İşe Yarar?

Balgam söktürücü ilaçlar ne işe yarar? diye merak ediyorsanız genellikle sabah uyandığında yüksek miktar da balgam görülmektedir. Bu balgamın bulunduğu noktadan 1 an önce dışarıya atılması gerekmektedir aksi halde bir süre sonra öksüre neden olup kişinin hayat kalitesini ciddi oranda düşürecektir. İlk olarak düzenli olarak alınması gereken bu ilaçlar doktorun önerdiği dozda ve kullanım süresinde tüketilmeli ve tedavi yarıda kesilmemelidir. Önerilen tedaviye uyulması halinde balgamın bulunduğu noktada balgamı yumuşatarak vücuttan atımını kolaylaştıran ilaçlardır. Aynı zamanda balgamı sökmenin en kolay yolu vücuda c vitamini alınmasıdır. Eğer limon portakal gibi c vitamini deposu olan meyveleri tüketiyorsanız bu durumda takviye olarak bu vitaminleri almanız ve balgamı kısa sürede vücudunuzdan atmanız gerekmektedir. Aksi halde orada kaldığı müddetçe hem ciddi bir kuru öksürüğe neden olup hem de bakterilerin vücutta uzun süre kalması ile hastalığın daha da ilerlemesi ortaya çıkmaktadır. Bu durumda tedavi için geç kalınmış olduğundan hastanın iyileşme süresi biraz daha uzayacaktır.

Merhaba Ben Gamze.. Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir