Gano Sabun Nasıl Kullanılır? Gano Sabun Faydaları

Gano sabun faydalari

Gano Sabun Nasıl Kullanılır?

Günümüzde doğal olan güzellik ürünleri kadınlar ve erkekler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu neden yüzünden son zamanlarda doğal sabunların tüketim ve araştırma oranlarına bir artış yaşandığını söylemek mümkündür. Gano sabun kullananların sayısının yükselmesi de yukarıda sayılan nedenlere bağlanmış durumdadır. Piyasada; keçi sütlü ve papatya özlü olmak üzere iki farklı gano sabun türü bulunmaktadır.

gano sabun nasil kullanilir
Gano Sabun Nasıl Kullanılır? Gano Sabun Faydaları 2

Doğal içerikli bu sabunun farklı türleri farklı cilt sorunlarına iyi gelmektedir. siz de açıklanacak olan faydalara göre herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ancak kullanım sonrasında fayda görebilmek adına düzenli şekilde hareket etmek gerekecektir.

Gano transparent sabun kullanımı sıradan sabunlarla kıyaslandığında biraz değişik kalmaktadır. Gerek el temizliğinde gerek cilt bakımında kullanılan sabunlar doğrudan suya temas ettirilmektedir. Ancak bu sabunda işler biraz daha farklı ilerlemektedir. Gano sabun kullanmak isteyenler sırası ile; ellerini temiz bir şekilde yıkamalıdır, eller ıslakken sabun köpürtülmeye başlanmalıdır, suyla temas olmadan köpürtülen sabun yüze uygulanmalıdır, sabunun uygulanmasından sonra yirmi dakika bekletilmelidir, bekleme süresi kullanımla birlikte artırılmalıdır, bekleme süresi tamamlandıktan sonra yüz su ile nazikçe temizlenmelidir.

Sabunun sayılan farklı türlerinin olması kullanım önerilerinin değişim göstermesine neden olmamaktadır. Bu şekilde kullanımda direkt su teması olmadığı için sabunun oldukça uzun süre kullanılabildiğinin söylenmesi de mümkündür.

Gano Sabun Faydaları

Sabun türleri kullanımda farklılık oluşturmamasına karşın etkilerde farklılık oluşturmaktadır. Gano sabun faydaları da bu şekilde incelenmelidir. Keçi sütünden temin edilmiş olanı özellikle akneli olan ciltler tarafından kullanılmalıdır. Düzenli kullanımla birlikte sabunun oldukça kısa süre içerisinde akne ve iltihapları ortadan kaldırdığı görülecektir. Üstelik içeriği doğal olduğu için bu bağlamda herhangi bir sorun ile de karşı karşıya kalınmamaktadır. Sabunun papatya özlü olanı ise genellikle cildinde leke olanlar için tavsiye edilmektedir. Kadınlar hamilelik sürecinde yüzlerinde yeni lekeler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Aynı şekilde güneş lekeleri de pek çok kadın ve erkek için problem oluşturmaktadır. Bu tür lekeleri olanlar sabunu yine düzenli kullanmaları halinde istedikleri cilt tonuna sahip olabilmektedir.

Gano Sabun Yorumlar

Gano şeffaf sabun kullananlar zaman içerisinde artış göstermektedir. Üstelik günümüzde bu tür ürünleri tecrübe edenler online satış sayfalarında tecrübelerini de paylaşmaktadır. Böylelikle henüz alıp almama konusunda karara varamayanlara da yardım edilmiş olmaktadır. Ürün hakkında yapılan yorumların büyük bir bölümü olumlu niteliktedir. Kadınlar ve erkekler özellikle; uzun süre kullanılabilmesinden, cilt tonunun daha açık hale gelmesinden, leke görünümünün azalmasından, yeni sivilce oluşumunun önüne geçmesinden, egzama gibi rahatsızlıklara iyi gelmesinden memnun kalmaktadır.

Doğal sabun ya da benzeri ürünler herkeste aynı sonucu vermemektedir. Çünkü insanların ciltleri özeldir. Bu da ürünlere verilecek olan tepkinin değişik olabileceğini göstermektedir. Bundan kaynaklı olarak bireysel kullanım olmadan hangi sonuçların elde edileceğini kestirmek imkansızdır.

Gano Sabun Fiyat

Günümüz şartlarında internet alışverişleri diğerlerinin önüne geçmiş durumdadır. Bu sayede insanlar alışverişlerinde hem daha geniş alanlara hem de uygun fiyatlara erişim sağlayabilmektedir. Gano sabun fiyatlarına da bu şekilde yaklaşılması mümkündür. Çünkü sabunlar online alanlardan temin edildiğinde daha uygun fiyatlardan gelmiş olacaktır. Üstelik satın alınacak siteye göre değişim göstermekle birlikte genel manada kampanyalara da denk gelinmektedir. Fiyatların 20 TL ile 50 TL arasında değişim gösterdiği görülmektedir. Bazı durumlarda ikili ya da üçlü alımlar daha avantajlı olmaktadır. Daha önce de söylendiği gibi hangi siteden alışveriş yapıldığı bu alanda en önemli belirleyicidir.

Gano Sabun Şikâyet

Gano sabun Süslü gibi platformlarda sıklıkla yorumlanmaktadır. Bırakılan yorumların büyük bir bölümü olumlu niteliktedir. Ancak cilt tipi yüzünden sabuna iyi tepki vermeyen kimseler de yok değildir. Olumsuz olarak nitelendirilen yorumlarda görülen en büyük sıkıntı sabunun cildi çok kuruttuğu yönündedir. Böyle sorunlar yaşayanlara sabunu sabah akşam yerine günde bir kez kullanmaları önerilmektedir. Günde bir kez kullanıma rağmen kuruluk gitmediyse kullanım gün aşırı olacak şekilde ayarlanmalıdır. Gano sabun şikayetleri kuruluktan ibaret olanlar sabunu uyguladıktan sonra doğal bir nemlendiriciden destek de alabilmektedir. Böylelikle sabunun etkilerinden istifade edilirken ortaya çıkabilecek kuruluk gibi sorunların da önüne geçilmiş olmaktadır.

BENZER YAZILAR  Geralgine K Nedir? Ne İçin Kullanılır?
Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (17)

Popüler Yorumlar
 1. Ucg. Gündür kullanıyorum şimdiden yüzümdeki sivilcelerde azalma var biraz daha geçsin ona görə yazarım

Yapılan Yorumlar
 1. Merhaba keçi sütü olan gano sabun ne ise yarar

  • admin

   Özellikle sedef, egzama, sivilce akne ve iltihap yapmış deri hastalıklarında besleyici ve takviye edici yönü bulunmaktadır.

 2. Bende bugün aldım sabunu ilk yikamada kuruluk yapmadi ben leke için aldım bir süre kullandıktan sonra faydasını gorecegime inanıyorum olumsuz konusmak istemiyorum fayda sagladigi zaman kesinlikle yazacağım..

  • admin

   Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Uzun dönem kullanıcı deneyiminizi de bekleriz.

 3. Merabalar ben bu sabunları bugün le 3 gün oldu kullananlı 2 sabun da yüzünde hem kuruluk hemde yanık gibi bi his oluşuyor yüzüm soyuluyo bu normal mi acaba bi bilgi alabilirmiyim

 4. Ucg. Gündür kullanıyorum şimdiden yüzümdeki sivilcelerde azalma var biraz daha geçsin ona görə yazarım

 5. Gülfer Güven 3 ay önce

  Bn de bugün aldım . normalde yüzüme hiç bişey sürmedim . maske de yapmadım . bu ilk .. inşallah iyi geleceğine inanıyorum .

 6. Sabunu nasıl kullanmalıyız kaç defa nasıl uygulanır

  • Fit ve Form

   Merhaba Sema Hanım.
   Temiz el ıslatılarak elinizi bolca köpürtün sonra nazikçe cildinize uygulayın. 20 dakika bekletmeniz önerilir. Sabah akşam kullanabilirsiniz ancak ciltte kuruma yaparsa günde bir defa kullanılması önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.