Piyeloseptyl Nedir? Ne İşe Yarar?

piyeloseptyl nedir

Piyeloseptly ilacı daha çok böbrek enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Vücutta oluşan böbrek, idrar kesesi, idrar yolları kapsamında oluşan bakterilerde büyük oranda savaşmaktadır. Aynı zamanda içerisinde yer alan etken maddesi sayesinde bakteri oluşumunda ve önlenmesi durumundu kullanılmaktadır.

piyeloseptyl nedir
piyeloseptyl nedir

Nitrofurantoin etken maddesi kapsamında idrar kanalları çevresinde oluşabilecek bakteri ve mikropları da kolay bir şekilde önler. Kullanılan alanların yanı sıra Piyeloseptly prospektüs kapsamında daha detaylı bilgi alabilmeniz oldukça mümkün olmaktadır.

Piyeloseptly Yan Etkileri

Kullanılan her ilacın yan etkileri bulunmaktadır. Bulunan bu yan etkiler ilacın vücut içerisinde gösterdiği tepkimeyi yansıtır. Bu kapsamda yer alan Piyeloseptly yan etkileri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Karın çevresinde oluşan ağrı,
 • Nefes alıp verme esnasında oluşan güçlük,
 • Yüz, dil, boyun gibi kısımlarda oluşabilecek kızarıklık ve şişlik,
 • Baş bölgesinde oluşan ağrı,
 • Mide bulantısı,
 • Ani baş dönmeleri,
 • İştahın yerinde olmaması,
 • Halsiz olma durumu,
 • Kısa zamanlı saç dökülmesi,
 • Sürekli uyum hali gibi vücut içerisinde oluşan durumlar kapsamında alanında uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Piyeloseptly Kullanım Şekli

İlaçların belirli kullanım şekli yer almaktadır. Bunlar daha çok doktorunuzun belirlediği şekilde olması gerekir. Nedeni ise kullanım aşamaları her ilaçta farklı bir boyutta olması gerekir. Piyeloseptly kullanım şekli ise saatinde almayı özen göstermeniz germemektedir. Size sunulan reçete kısmında eczanenizden daha detaylı bilgi alarak kullanım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Vücut içerisinde kullanım aşamasında herhangi bir olumsuz durum yaşamanız anında ilaç kullanımını bırakmalı doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Piyeloseptly Hakkında Bilgi

Her ilacın belirli alanlarda kullanılırken dikkat edilmesi getrken noktaları bulunmaktadır.  Bu noktalar sayende herhangi bir durum konusunda alınacak tedbirler sağlanırken nasıl ve hangi amaç ile kullanıldığı hakkında da gereken bilgi aktarımları yapılır. İlaçlar arasında yer alan Piyeloseptly hakkında bilgi bağlamlarına prospektüs yardımı ile ulaşmanız da mümkündür. Aynı zamanda şu şekilde bir ilerleme kaydedilmektedir;

 • İlaç kullanım anında ana etken maddesine herhangi bir alerjik reaksiyonunuz var ise kullanmamanız gerekmektedir. Ayrıca bu durumu da doktorunuza bildirmelisiniz.
 • Hamile iseniz ve böbrek yetmezliği gibi bir rahatsızlığını olması halinde son aylarında kullanımı önerilmemektedir. Aynı zamanda kullanım aşamasına başlamadan önce doktorunuz başvurmanız daha doğru olacaktır.
 • İlaç kullanımında idrarınızı yaparken koyu kahverengi veya sarıya boyanma gibi bir durum yaşanabilmektedir. Bu konu hakkında herhangi bir endişe duymamanız gerekir. İlaç kullanımına da devam edebilirsiniz.
 • Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda kendiniz iyi hissetmeniz halinde aniden bıkamamanız gerekmektedir. Doktorunuzun size verdiği ve sağladığı süreç kapsamında adım adım bırakmanız daha doğru olacaktır.
 • İlaç kullanım esnasında uyku gibi durumları meydana getirmektedir. İşte tam da bu noktada motosiklet ya da araba gibi dinç olmanızı gerektirecek alanlardan kaçınmanız gerekmektedir.
 • Piyeloseptly çocuklarda kullanımı doktor tavsiyesi kapsamında belirlenmesi uygundur.
 • İlacı kullanırken bol su içmeye özen göstermeniz gerekir.

Piyeloseptly Hamilelikte Kullanımı

Piyeloseptly hamilelikte kullanılır mı? En yaygın soru tipleri arasında yer almaktadır. Bununla beraber emzirme veya hamilelikte olduğunuz dönemler kapsamında doktorunuza başvurmadan kullanmanız uygun değildir. Nedeni ise ilacın bebeğe herhangi bir riski olabilir. Bu noktada hem size hem de bebeğe olabilecek herhangi bir zarara önlemek adına öncelikle uzman doktorunuzun önerisini sağlamanız gerekir. Aynı zamanda Piyeloseptly gebelik kategorisi de bu noktada değinilen hususlar arasında yer alır.

Piyeloseptly Kullananlar

İlaç kullanımı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Çünkü insanların vücut yapıları birbirinden farklı olmaktadır. Aynı zamanda ilaç kullanımı ve alanları da bu konu üzerinde yer alan sebeplerden bir tanesidir. Piyeloseptly kullananlar genel kapsamda bakıldığı zaman oldukça memnun olmaktadır. Ancak bu konu hakkında daha net bilgiye kullanımından sonra ulaşmanız mümkün olacaktır.

Piyeloseptly Fiyat 2021

Piyeloseptly  Fiyat 2021 13,99 ₺ şeklinde belirlenmektedir. Yer verilen bu fiyat kapsamında da yıl içerisinde değişiklik olacağı Sağlık Bakanlığı tarafından sunulur. Fiyat belirleme etkenleri oldukça farklı sebepler oluyorken reçeteli veya reçetesi durumu da yer alan sebepler arasında bulunmaktadır.

Piyeloseptly Muadili

Piyeloseptly muadili kapsamında pek fazla eş değeri bulunmamaktadır. Ancak ilk dozunda eş değerli yer almaktadır. Kullanım alanları veya vücut kapsamında gereksinimi içerisinde bu doz artırılmaktadır. İşte bu noktada dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de doktor onayınız olmadan dozunu kesinlikle artırmamanız gerekir.

BENZER YAZILAR  Reyhan Şerbetinin Faydaları
Yorum Yap
Yazıyı Beğendiniz Mi?

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap