Soğan Kürünün Nelere Faydası Vardır?

Soğan Kürünün Nelere Faydası Vardır?
sogan kuru
0

Soğan Kürünü Hazırlamak İçin Neler Gerekir? Soğan Kürünün Nelere Faydası Vardır? Sizlere evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz tamamen doğal bir soğan kürü tarifi vereceğiz. İsterseniz hemen geçelim…

Mutfakta vazgeçilmez malzememiz olan soğanın her derde deva olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Soğanın toksinleri yok etmesinden kilo vermeye, cilt bakımından psikolojik rahatsızlıklara kadar bir çok şeye iyi geldiği herkes tarafından bilinmektedir. Yemeklerimizde sık sık kullandığımız soğanı bu sefer de kür yapımı için kullanacağız. Soğan kürünü nasıl yapacağız? Nelere iyi gelir? Faydaları nelerdir? Bu gibi pek çok soruya bu yazımızda cevap vereceğiz.

İçindekiler Tablosu

Soğan Kürünün Nelere Faydası Vardır?

Soğan kürünün bir çok kadın hastalıklarına faydası olduğu gözlemlenmiştir. Adetin düzene sokulmasından kist tedavisinden kullanılmasına, polikistik overden vajinal akıntıların giderilmesinde kadar bir çok hastalığa faydası vardır. Cildiniz için kullandığınızda sivilcelerinize çok iyi geldiğini gözlemlemeniz de mümkündür. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar ve dolaşım sitemini düzenler.

En merak edilen sorulardan bir tanesi de hamile kalmaya yardımcı olup olmadığıdır. Yapılan araştırmalara göre, soğan kürünün uygun bir şekilde ve düzenli olarak kullanılması sonucunda hamile kalmak isteyen kişilere de fayda sağladığı görülmüştür.

BENZER YAZILAR  Belogent Krem Ne İşe yarar?

Soğan Kürünü Nasıl Hazırlarım? Ev Yapımı Doğal Soğan Kürü Tarifi

Malzemeler

  • 2 Adet Soğan
  • 2 Bardak İçme Suyu

Hazırlanışı

İlk önce soğanların kabuklarını soymayan yıkayınız ve sirkeli su içerisinde 15-20 dakika boyunca bekletiniz. Böylelikle soğanların iyice temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Sonrasında bir tencerede su kaynatın. Su kaynadıktan sonra içerisinde dörde ayırdığınız soğanları ekleyin. Soğanları yumuşayana dek pişirin. Pişirdiğiniz soğanların suyunu bir kavanoz içerisine süzün ve soğan kürü suyunu ılındıktan sonra tüketin.

Soğan Kürünü Nasıl Kullanacağım?

  • Öncelikle soğan kürünün kullanım süresi çok önemlidir. 6 ayda bir kez 15 gün süre ile düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. 6 ay sonra tekrar yapıp tüketebilirsiniz.
  • Soğan kürünü mutlaka ılık bir şekilde kullanın.
  • Soğan kürünün taze olması çok önemlidir. Bu yüzden günlük olarak hazırlamanız daha iyi etki alabilmeniz için önemlidir.
  • Soğan kürünü öğlen ve akşam öğünlerinizden önce aç karnına 1 bardak tüketmeniz gerekir.

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir