Gaziantep Boşanma Avukatı


0

Evlilikler kadar, aile yaşamındaki sıkıntıların artmasıyla boşanma davalarının da fazlalaştığı bilinmektedir. İnsan yaşamında her iki süreçte yaşamımızın bir parçasıdır.

Boşanma İstatistikleri

Çoğu kişi boşanma aşamasında yaşadıklarının sadece kendisi ile ilgili olduğunu düşünür. Oysa Türkiye’de boşanma oranları gün geçtikçe artmaktadır. Boşanmaların %35’i evliliğin ilk 5 yıllık döneminde olabiliyor. Özellikle 2021 yılında boşanma hızı binde 2.07 şeklinde gerçekleşerek 174.085 kişi boşandı. Boşanma sayısı adli olarak incelendiğinde TÜİK rakamları en çok boşanmanın adli tatil sonrası eylül ayı olduğunu tespit etmiş.

Boşanma Süreci

İnsanları hayatının bir dönemini geçirdiği kişiden ayrılması elbet kolay bir karar değil. Boşanmak isteyen çiftler süreci adil ve sağlıklı biçimde sürdürmek için mutlaka bir boşanma avukatına başvurmalılar.

Hukuki sürecin karmaşıklığı yaşanan manevi süreç zorluğuna eklenince avukatlarla çalışmak her daim güven verici oluyor. Çünkü süreçte boşanma aşamasındaki kişiler o zamana kadar pek çok hukuki durumu bilemeyebilirler. Yanı sıra boşanma sürecinin getirebileceği manevi zorluklar ve yalnızlık hissi kişilerin hukuk gibi daha net düşünmeyi gerektiren bir alanda kişileri çaresiz hissettirebilir.

BENZER YAZILAR  Solunum Fonksiyon Testi Değerleri Nasıl Olmalıdır?

Boşanma sürecindeki kişi öncelikle ilk olarak ne gibi boşanma türlerinin olduğunu aklına getirebilir. Bunun yanında boşanmanız için kullanılabilecek veya kullanılamayacak deliller de aynı şekilde hukuk alanının incelikli ve detaylı uzmanlık alanına girer. Dolayısıyla süreci boşanma avukatı ile yürütmek her daim lehinize olacaktır.

Çünkü haklı olabildiğiniz ama yaptığınız hareketle kendinizi haksız kılabileceğiniz durumlar kadar haklı olduğunuz halde kendinizi haksız sandığınız durumlara da evlilik sürecinde davranışsal olarak maruz kalmış olabilirsiniz.

Boşanma Türleri

Boşanmak akla sanki tek bir eylemi getiriyor. Oysa boşanmanın da kendi içinde çeşitleri var. Her iki tarafın boşanma sonrası edimlerde anlaşabildiği ve uzlaştığı anlaşmalı boşanmalar kadar tam tersi olan çekişmeli boşanmalar da mevcut.

Bu davalardan anlaşmalı olanlar elbet daha hızlı karara bağlanır. Tüm bu koşullar içinde sizi anlayarak destek olacak ve haklarınız konusunda sizi bilgilendirecek Gaziantep boşanma avukatı arayışınızda büromuz size yardım edecek.

Gaziantep boşanma avukatımız aşağıdaki konulardan herhangi birinde size destek olabilir;

  • Çekişmeli boşanma
  • Anlaşmalı boşanma
  • Tazminat
  • Nafaka
  • Velayet
  • Ziynet
  • Mal paylaşımı
BENZER YAZILAR  Winterthur'da Nakliye Firması Nasıl Bulunur?

Hukuksal Desteğin Önemi

Boşanma süreci ile karşılaşıldığında kişi aslında süreçle ve olaylarla ilk kez karşılaşır. Yaşayabileceği hukuki durumlar hakkında öngörüsü olmayabilir. Gaziantep boşanma avukatı olarak size hukuki açıdan destek olacak avukatlarımız süreç içinde oluşabilecek maddi-manevi durumlar hakkında da sizi bilgilendirecek ve süreci sizin en lehinize olabilecek şekilde yönetebilmenizi sağlayacaklardır. Örneğin boşanma davasında gerekçe göstermek gerekir mi diye aklınıza gelen bir sorunun bile teknik birçok sonucu olabilir. Dahası hukukçu olmayan kişiler için bu noktaları bilmemek son derece normaldir. Süreçte sizin yanınızda olmamız içi her daim bizi arayabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir