İstanbul Boşanma Avukatı

Özellikle büyük şehirlerde boşanma oranları son zamanlarda oldukça arttı. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde görev yapan istatistik kurumları ve bağımsız olarak çalışan özel kurumlara göre durum bu şekildedir. İstanbul boşanma avukatı, büyük bir şehir olan İstanbul’da görev yapar.

Büyük şehirlerde gerçekleşen boşanma davaları ile küçük şehirlerde geçen boşanma davaları arasında fark vardır. 

İstanbul Boşanma Avukatı Ne Yapar?

Özel olarak bir ailenin avukatlığını yapabilir. Genelde ekonomik açıdan zengin olan insanların aile avukatları vardır. Ailenin tüm hukuk işleriyle ilgilenmelerinin yanı sıra, boşanma davalarında da görev alabilirler.

İstanbul boşanma avukatı bir örnek olarak verilebilir. Çünkü genelde büyük şehirlerde zengin olan insanların aile ya da şirket avukatları olduğunu görüyoruz.

Boşanma davalarında vekil tutmaya gerek yoktur. Ancak boşanma davalarında genel olarak vekil tutma ihtiyacı hissedilir. Çünkü özellikle çekişmeli boşanmalarda, her iki taraf da kendilerini gereği gibi savunmaz. Tam anlamıyla ihtiyaçları olan delilleri toplayamazlar.

Yukarıda saydığımız iki nedenden dolayı mahkeme süreci uzadıkça, sorun içinden çıkılmaz bir hal alabilir.

BENZER YAZILAR  Sevgililer Gününe Özel İndirimler Karaca'da!

Bu yüzden boşanma avukatı tutmak oldukça önemlidir. Çünkü uzman olmadığımız alanlarda, uzman olan kişilerden yardım alırız.

İstanbul Boşanma Avukatı Neden Önemlidir?

Türk Medeni Kanununa göre boşanma davalarında; nafaka, mal paylaşımı, tazminat ve çocukların velayeti konuları sonuçlandırılır.

Zaten en önemli konular da bunlardır. İyi bir avukat, özellikle kadınların mağdur olmaması adına nafaka konusunu hızlı bir biçimde sonuçlandırır.

Çocukların velayeti oldukça önemli bir konudur. Maddi gücü yüksek ve manevi yönden çocukların ihtiyaçlarını karşılayabilecek tarafa çocukların velayeti verilir. Mesela erkek tarafının maddi durumu iyi ancak psikolojik sorunları varsa, mahkeme velayeti kadın tarafına verecektir.

Burada önemli olan kişinin durumunun tam olarak tespit edilebilmesi ve avukatın tüm detaylarıyla kişinin durumunu ortaya koyabilmesidir. Eğer diğer tarafın psikolojisi çocuğun reşit olması zamanına kadar, çocuğun bakımı için yeterliyse, velayet bu kişiye verilir. Bu kişinin maddi durumunun iyi olmasının bir önemi yoktur. Çünkü mahkeme, çocuğun bakımı için karşı taraftan gelir durumuna göre nafaka alacaktır ve velayet hakkı kazanan kişiye verecektir.

BENZER YAZILAR  Akıllı ve Termal Kamera Sistemleri

Yasal prosedürlerin bilinmesi ve gerekli olan harçların yatırılması, dava süreçlerinde önemlidir. Bazı davalar, sırf bu prosedürler yerine getirilmediği için açılamaz. Bu durumda kişi ya da kişilerin mağduriyeti oluşabilir.

Yani İstanbul boşanma avukatı tüm bu süreleri bilen ve yapılması gerekenleri yapan kişidir.

AHD Hukuk Bürosu: “Hakkınızı arıyoruz, hakkınızı koruyoruz!”

Yorum yapın

1