Nike Ayakkabı Seçiminde Öne Çıkan Faktörler


0

Sağlıklı bir bedene sahip olmak için spor yapmak genç ve yetişkin herkes için büyük önem arz eder. Yapılan spordan verim alabilmek için ise kullanılan ekipmanların doğru seçilmesi gerekir. Dünyanın en bilinen lider spor ürünleri tasarımcılarından olan Nike her gün geliştirdiği teknolojilerle, profesyonel ya da amatör tüm sporcuları mutlu eder. Markanın ana üretim alanını spor ayakkabılar, spor giysileri ve spor aksesuarlarıdır. Misyonunu insan potansiyelini genişletmek için mümkün olan her şeyi yapmak ve sporun geleceğini tasarlamak olarak benimsemiş olan Nike, sürdürülebilir ve yaratıcı ürünleri ile tüketicinin karşısına çıkar. Birçok ünlü sporcu ile özdeşleşmiş Nike ayakkabı modelleri, bugün pek çok kişiye ilham verir.

Sporda ya da Günlük Kullanımda Öne Çıkan Nike Ayakkabı Modelleri

Spor yaparken kullanılan ekipmanların sürdürülebilir olması gerektiğini vurgulayan Nike ayakkabı modellerinde çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Nike ayakkabı bayan ve erkek modelleri futbol, tenis, basketbol, golf ve koşu gibi birçok farklı spor dalında kullanılabilecek farklı alternatifler ile üretilmektedir. Bunlara ek olarak, günlük giyimde kullanılmak üzere tasarlanmış olan çeşitli Nike ayakkabı erkek ve Nike ayakkabı kadın modelleri de bulunmaktadır. Markanın üretmiş olduğu tüm spor ayakkabılar aynı zamanda kişilerin kendi tarzını ve zevkini yansıtabileceği farklı ve yenilikçi tasarımlardan oluşmaktadır. Günlük kullanımda öne çıkan Nike Sneakers modelleri hem şıklık hem konfor vadeder. Zamansız ikonik tasarımları ise her dönemin vazgeçilmezidir. 

BENZER YAZILAR  Kiralık Kıyafet Abonelik Sisteminin Türkçesi: Unomoi

Farklı tarzlarının yanı sıra mevsim değişikliklerine göre de kullanılmak üzere markanın farklı materyallerden üretilmiş birçok ayakkabı seçeneği yer almaktadır. Kullanıcılar, yaz mevsimlerinde daha ince ve hava alabilen kumaşlardan üretilmiş olan beyaz Nike ayakkabı modelleri gibi açık renkler tercih ederken, kış aylarında daha koyu renkler ve daha kalın kumaşlara yönelmektedir.

nike-ayakkabi-1
nike ayakkabı seçiminde öne çıkan faktörler 2

Nike Spor Ayakkabı Seçiminde Öne Çıkan Faktörler

Spor yaparken kullanılacak ekipmanı doğu seçmek hem sakatlanma ve benzeri riskleri ortadan kaldırır, hem de yapılan spordan alınan verimi arttırır. Kişilerin gerek profesyonel gerekse hobi olarak yaptıkları birçok farklı spor dalı bulunmaktadır. Tüm bu spor dallarının farklı dinamikleri ve teknikleri vardır.

Tenis oynarken ani duruşlar ve kısa deparlar yapabilmek için özel olarak üretilmiş NikeCourt Zoom en çok tercih edilen tenis ayakkabısı modellerinden biridir. Nike ayakkabı beyaz modelleri ile kortlarda mükemmel bir performansı beraberinde getirir.

Basketbol oynarken giyilen spor ayakkabılar oyunun dinamiğine paralel olarak zıplamaya ve hareket kabiliyetini arttırmaya yönelik olarak üretilirler. Söz konusu ayakkabıların tabanı, bilek boyu ve tüm tasarımı özel olarak basketbol oynayacak kişilerin verimini arttırmaya yönelik olarak üretilir. Kortta üst düzey tutuş sağlayan modeller sporcunun hızlı manevralar yapabilmesini sağlar. Seri dönüşlere olanak veren seçenekler arasında Nike Air Jordan, Air Force, LeBron tasarımları öne çıkar.

BENZER YAZILAR  İnstagram Takipçi Satın Al Tulpar Medya

Aynı şekilde koşu için üretilmiş olan spor ayakkabılar ise koşuya uygun olan rahat, yumuşak formlu tabanları ve esnek yapıları ile son derece hafif materyaller ile üretilirler. Nike Zoom, Air Zoom gibi modeller, koşu performansına yönelik tasarlanmıştır. 

Herkese Uygun Bir Nike Ayakkabı Mutlaka Var!

Spor salonu zeminlerinde kullanılmaya uygun tabanlar ile üretilmiş, bilekli ve ağır spor ayakkabılar koşu yaparken kullanıldığında son derece rahatsız edici olup, sağlık sorunlarına sebep olabilirler. Bu nedenle spor ayakkabı seçimi yaparken öncelikli olarak alacağınız ürünü hangi alanda ve ne zaman kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Nike ayakkabı modelleri arasında mutlaka yaptığınız spora uygun seçenekleri bulabilirsiniz. Nike ayakkabı fiyatları tercih ettiğiniz modele, renge ve hatta numaraya göre farklılık göstermekte olup, dönemsel olarak markanın uygulamış olduğu belli indirimler de bulunmaktadır. Söz konusu Nike ayakkabı indirimli modellerine ve ihtiyacınız ve zevkiniz doğrultusunda seçebileceğiniz birçok farklı ayakkabı seçeceğine Sportive üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir