İzmir Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

İzmir Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Edilir?
İzmir Psikolog
0

Ekonomik problemler, aile sorunları, evlilik – çocuk problemleri derken hayatta herşey yolunda gitmeyebiliyor. Psikolojik anlamda sıkıntılar yaşayan bireyler ve aileler kendileri için destek ihtiyacı hissediyor. Psikolojik destek arayışında olan kişiler iyi bir psikolog arayışında oluyor. İnternette araştırma yapan kişiler haklı olarak ruh sağlıklarını emin ellere teslim etmek istiyor.

Psikolojik sorunlar baş gösterdiği zaman iyi bir psikolog ile çalışmak ve psikoterapi sürecinde güvenebileceği, açılabileceği bir uzman psikolog ile süreci yürümek mühim oluyor. Deneyimli psikologlar ile psikolojik danışma süreciyle sorunlar geride kalıyor.

İçindekiler Tablosu

İzmir Psikolog Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Psikologunuzu seçerken mutlaka ilk kıstaslarınız deneyimi ve daha önce kendisinden danışmanlık alan kişilerin memnuniyeti olmalıdır. Uzmanın ticari kaygılardan uzak, insana değer veren ve işini severek, gönülden yapması önem arz eder. İşinde ehil olmayan uzmandan destek almak bazı durumlarda kişilerde daha da kötüye gitmelere sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden doğru psikolog seçmek için titizlikle araştırma yapılmalı.

İşinde uzman iyi bir psikolog arıyorum diyorsanız mezun olduğu okul, çalıştığı alanlar, yazdığı makaleler, videolar, atölye eğitimler gibi neler üretmiş, ne tür problemlerde nasıl sonuçlar almış bunlarla ilgili internet ortamında artık araştırma yapmak zor değil. Ruh sağlığınızı masaya yatıracağınız uzmanın yetkinliğini araştırmanız faydanızadır. 

BENZER YAZILAR  İstanbul Saç Simülasyonu Uygulaması ile Kellik Görünümüne Son Verin!

İzmir’de En İyi Psikolog

İzmir’de en iyi psikolog arayışında olan kişiler uzmanlarını seçerken danışan yorumlarını okuyarak araştırma yapıyor. İzmir psikolog desteği için uzmanınızın cana yakın, sıcak, size rahat ve evinizde gibi hissettirecek biri olması gerekir. Üstten bakan, donuk, soğuk bir uzman ne kadar işinde iyi olsa da terapötik ilişkiyi kuramayacağınız için verim alamazsınız. Frekans uyumu psikolog ile danışan arasında olmazsa olmaz bir unsurdur. Bu yüzden önden uzmanınızla ilgili danışan yorumları okuyup uzmanınızın fotoğrafları, ofisinin fotoğrafları gibi unsurlara erişim sağlamanız kafanızdaki soru işaretlerini dağıtmakta fayda sağlar.

Psikolojik problemlerin çözümleri birkaç seans da sürebilmekte aylara hatta yılı aşan sürelere de uzayabilmektedir. Danışılan konuya, problemin derinliğine göre ve kullanılan terapi metoduna göre değişiklik gösteren seans süreleri için uzmanınıza da bu soruyu yöneltmekte sakınca yoktur. Psikoterapi kaç seans sürer? sorusu en sık sorulan soruların başında gelir.

İzmir Psikolog Danışan Yorumları

En İyi Psikolog İzmir seçiminde uzmanın daha önce hangi psikolojik problemlerde kimlere nasıl faydalar sağladığına ulaşmak için danışan yorumlarına göz atmak önemli olmakta. Psikologun deneyimi, uzmanlık alanları, sizin başvuracağınız konuya uyumlu olup olmaması gibi seçenekleri göz ardı etmemeniz tavsiye edilir.

BENZER YAZILAR  Klamoks Antibiyotik Ne İşe Yarar?

Psikologun sadece deneyim ve ehliyeti yeterli olmamakla birlikte insani duyguları ve yaklaşımı da son derece önemlidir. Psikoloji mekanik bir bilim dalı olmayıp insan ilişkileri üstünden ilerlediği için iletişim ve diyalog başat kritik faktörlerdendir. Aynı dili konuşabildiğiniz uzmanla terapi sürecini ilerletebilirsiniz. Anlaşılmak, psikoterapi odasında başlar. Çocuk psikologu pedagog, yetişkin psikologu, aile danışmanı gibi birçok alanda hizmet verilen İzmir psikolog desteği için en uygun uzmanı seçmek hayatınızdaki önemli virajlardan biridir. Bu kararınızda iç sesinizi de dinleyerek en iyi psikolog seçimini yaparken dikkat edilmesi gereken hususlara değindik. İzmirde en iyi psikolog hizmeti için ücretsiz telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir