Kedi Kumu Paspasları, Köpek Yaş maması Kuryemama.com Sitesinde İndirim de

Kedi Kumu Paspasları, Köpek Yaş maması Kuryemama.com Sitesinde İndirim de
kuryemama
0

Kum alışkanlığına düzen ve temizlik getirmek adına paspaslar en büyük destekleyici ürünler arasında yer alıyor. Kaymaz tabana sahip olan paspaslar kum kabının sabit durmasını sağlarken, patilerde kalan kumların rahat bir şekilde temizlenmesini de sağlar.

Kedisinin kişisel eşyalarının sayısını artırmak isterken, onlara ayrılan yaşam alanlarına dekoratif hava katmak isteyenlere renkli ve pati şeklinde olan paspaslar mevcuttur.

İçindekiler Tablosu

Kedi Kumu Paspası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kediler tuvalet ihtiyaçlarını giderdikten sonra kum kaplarını terk ederken arkalarında pek çok akıntı ve kalıntı bırakabilir. Ürün özellikleri ve büyüklüğü itibariyle tüm bu yeterliliği sağlayan kedi kumu paspası sıradan bir örtünün sağlayamayacağı temizliği ve düzeni sağlayacaktır.

Düzenli kedi dışkıları kürekle kumdan ayrılsa bile sürekli değiştirilmeyen kedi kumlarının zamanla kötü koku yayması olasıdır. Kum paspaslarının mikro fiber ve koku hapsedici özellikleri sayesinde nahoş kokuların önlenmesi mümkündür.

İşlevselliği ile ön planda tutulan paspasların dokusu da kedilerin konforu için son derece önemlidir. Patileri ile dokunduklarında paspasın rahatsız edici yüzeyinin olması tuvalet alışkanlığında bir takım huzursuzluklara neden olabilir.

BENZER YAZILAR  Merak Ettiğiniz Tüm Bilgiler

En Kullanışlı Kedi Kumu Paspasları

Hem kediler hem de sahipleri için ideal bir kedi kumu paspası büyük ve kum yakalama özelliğine sahip olan modellerdir. Mutlaka her tuvalet sonrası kedilerin patilerine yapışan kum taneciklerinin paspas tarafından yakalanması evin temizliği ve kedi tuvaletinin temizliğinde yardımcı niteliktedir.

Temizliği konusunda süreklilik sağlayabilecek dayanıklı PVC malzemeden üretilmiş olan matlarda kedi tuvaleti altı için en uygun seçeneklerdendir. Tabanı kaymaz taban olması kedinizin her tuvalete geliş ve gidişlerinde tehlike arz edecek bir kayganlığa sebebiyet vermeyecektir.

Kuru Mamaya Alternatif Yaş Köpek Mamaları

Besleyiciliği ve pratik oluşları ile yaş Köpek maması sürekli ya da zaman zaman tercih edilebilir mama çeşitleridir. Mama konusunda damak zevkini bilen evcil köpeklerin iştahını kabartan yaş mamalar zengin içerikleri ile de özellikle yavru köpeklerin hızlıca gelişmelerine destek oluyor.

Köpeğiniz için ideal bir köpek yaş mama seçimi için cinsi ve yaşı gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Bazı evcil köpeklerin özel ihtiyaçları ve şikâyetleri doğrultusunda yaş mamanın faydası daha yüksektir. Doğru bir mama seçimi için veterinerinizden destek almanız gerekir.

BENZER YAZILAR  Kumaş Çeşitleri ve Kullanım Örnekleri

En İyi Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Gözünüzün önünde büyüyen ve tercihleri ve karakteri şekillenen köpeğiniz için mama seçiminde iyi bir analiz yeteneğine sahip olmanız gerekebilir. Gün içindeki aktifliği konusunda hiçbir sıkıntı yok ve düzenli olarak sert dışkı yapabiliyorsa, mevcut mama seçiminiz köpeğiniz için uygun demektir.

Yine de evcil köpeğinizin bünyesi ve gelişimi için en doğru mamayı tükettiğinden emin olmak için veteriner hekimin bazı kriterleri ile mama seçeneklerini azaltarak doğru tercih ihtimalinizi yükseltebilirsiniz.

Yaşa Göre Mama Seçiminin Önemi

İnsan gelişiminde olduğu gibi köpeklerde de beslenme aya ve yaşa göre değişiklik gösterilmesi gereken bir konudur. Yavru köpeklerin özellikle kemik gelişimlerini destekleyici içerikteki mamaların kullanılması gerekir. 7 yaşın üzerinde yetişkin olarak kabul edilen köpeklerin beslenmelerinde kuru ve yaş mama gibi alışkanlıklar belirleyici olabilir. Yavru köpeklerde ise daha titizlikle davranılması gereken mama konusunda büyük ırk olan cins köpekler için zengin vitamin ve mineral bulunan mamalara öncelik verilmelidir.

Gayet sağlıklı gelişen evcil köpeklere uygun mamayı bulmak için birkaç deneme yanılma yöntemi yeterli gelebilir. Ancak alerji ve fazla kilosu olduğu için kısıtlı beslenmesi gereken evcil dostlar için mama seçmek oldukça zorlayıcıdır. En doğru karar için veteriner kontrolünden geçtikten sonra kaliteli en iyi mamaları Kurye Mama adresinden sipariş edebilirsiniz.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir