Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı


0

İlk ilişkilerinden sonra kızlık zarı kanayan bayanlar, diğer ilişkilerinde de bu durumun yaşanması için kızlık zarı dikimi yaptırabilirler. Kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarının kalıcı mı yoksa geçici mi olacağına göre farklılık gösterir.

Kızlık zarı dikimi, 18 yaşını doldurmuş bayanlara istemeleri halinde yapılan estetik bir operasyondur. İlk ilişkilerinden sonra kızlık zarı kanayan bayanlar, diğer ilişkilerinde de bu durumun yaşanması için kızlık zarı dikimi yaptırabilirler. Kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarının kalıcı mı yoksa geçici olacağına göre farklılık göstermektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Kızlık zarı dikiminde tercih  edilen yöntemlerden biri kalıcı kızlık zarı dikimidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ilişkinin ne zaman yaşanacağının önemi yoktur. Bir ay sonra ya da 5 yıl sonra da ilişki yaşansa kızlık zarında kanama meydana gelir. Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı, uygulanacak yöntemlere göre farklılık gösterebilir. Burada uygulanan teknikler, flep yöntemi kullanımı, mikro cerrahi tekniği kullanımı ve vajina daraltma ile birlikte kızlık zarı dikimidir.

BENZER YAZILAR  Reflor Kapsül Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

Kalıcı kızlık zarı dikiminde en fazla tercih  edilen yöntem flep yöntemidir. Bu yöntemde, vajina alt duvarından üçgen şeklinde doku kaldırılır ve bu doku vajina üst yan duvara dikilir. Böylece ilk birleşmede penisin vajinaya girmesi ile flep yırtılarak, kanama meydana gelir.

Diğer bir yöntem olan mikro cerrahi yöntemde ise, ilk cinsel ilişki sonrasında yırtılan kızlık zarının yırtılan kenarları bu yöntem sayesinde kesilir ve yeniden bir araya getirilerek dikilir.

Vajina daraltma ile birlikte kızlık zarı dikiminde ise, çok sayıda cinsel ilişki yaşamış, kürtaj, düşük ya da doğum gibi jinekonolojik durumlar yaşamış kadınlarda uygulanan bir yöntemdir. Burada vajina daraltımı ile aynı zamanda kızlık zarı dikimi de yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yukarıdaki sayılan yöntemlere göre farklılık göstermekle birlikte 3 ile 5 bin TL arasında değişmektedir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Geçici kızlık zarı dikimi, daha çok kızlık zarının acil onarımı olarak kabul edilir. Cinsel ilişkiye girilmeden en fazla 4 gün önce yaptırılan bir cerrahi işlemdir. Burada uygulanan işlem de, kızlık zarının bulunduğu vajina girişinin gizli dikişler ile birleştirilmesi ve daraltılmasıdır. Bu işlem sonrasında ilk cinsel birleşim yaşandığı zaman, ilk deneyim gibi kanama meydana gelir.

BENZER YAZILAR  D Vitamini Eksikliği Belirtileri

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı, 2 bin TL ile 3 bin  TL arasında değişkenlik gösterir. Geçici kızlık zarı dikimi öncesinde muayene yapılmalı ve doktorun yönlendirmesine göre buna  karar verilmelidir.

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatı için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aysun Altıntaş ve ekibi ile irtibata geçebilirsiniz. İstanbul’da ve Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan kliniklere giderek, ücretsiz muayene olabilir, hem kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir hem de size en uygun cerrahi müdahale yöntemini öğrenebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi sonrası bu maddelere dikkat edin

Kızlık zarı dikimi, devlet hastanelerinde yapılmayan ve özel hastaneler ile özel kliniklerde yapılan bir cerrahi müdahaledir. Kızlık zarı dikimi yaptıracak bayanlar şunu bilmeli ki, bu zar dikimi hasta mahremiyeti dolayısı ile asla kayıtlara geçmemektedir. Sadece dikimi yaptıran hastalar ve hastanın izin verdiği kişiler bilebilir. Başka kimselerin bundan haberdar olması imkansızdır.

Kızlık zarı dikimi sadece kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorların gerçekleştirdiği muayenede anlaşılır. Diğer türlü başka bireylerin bunu anlaması söz konusu değildir. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorlar tarafından steril bir ortamda gerçekleştirilen kızlık zarı dikimi sonrasında hastalar kişisel hijyen ve temizliğine daha fazla dikkat etmelidir. Doktorun önerdiği kontrollere zamanında gelmeli, bu kontrolleri aksatmamalıdır. Operasyon sonrası doktor tarafından  yazılacak reçeteye ve önerilere uyulmalı, bunların dışına çıkılmamalıdır. İşlem sonrası doktor tavsiyesi bitene kadar vajina bölgesini sıkacak dar kıyafet giymekten uzak durulmalıdır.

BENZER YAZILAR  AHCC Faydalı Mıdır? Nasıl Kullanılır?

Kızlık zarı dikimi öncesinde mutlaka muayene yapılmalıdır. Çünkü cinsel ilişki sırasında yaşanan bazı kanamalar kızlık zarı dışındaki sebeplerden de kaynaklanabilir. Bundan dolayı kızlık zarı dikimi öncesinde yapılacak muayene ile kızlık zarının bozulup bozulmadığına karar verilir. Bazı bayanların kızlık zarı ise daha esnek yapıda olduğu için, ilişki sırasında kanamayıp, ancak normal doğum sırasında yırtılıp kanayabilmektedir. Bunu bilen bayanların da kızlık zarları ilk ilişkide yırtılacak şekilde dikilebilmektedir.  

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir