Besinler insan vücudu içerisinde oldukça büyük faydalara yer vermektedir. Öyle ki elde edilen kolaylıkların yanı sıra hemen hemen her alanda sağladığı vitaminler ve bileşenler sayesinde bağışıklık sistemi gibi alanlarda oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

kudret narinin faydalari
kudret narinin faydalari

Bu besinler arasında yer alan kudret narı insan vücudunda birden fazla noktada destek sağlanmaktadır. Hatta bununla beraber herkesin en çok merak ettiği kudret narı faydaları alanı en önemli noktalardan yalnızca bir tanesi olmaktadır. Faydaları sıralamak gerekirse şöyle bir yol izlenmektedir;

 • İçinde yer alan bileşenleri ve şeker oranı ile beraber diyabet hastalıklarında da kullanılmaktadır. Öyle ki tip 2 diyabet hastalarının doktorun gözetimi çevresinde kullanımı uygundur.
 • Bağışıklık sisteminde oldukça önemli bir yere sahiptir. İçerisinde bulunan bileşenleri ve vitaminleri sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Bununla beraber grip veya soğuk algınlığı gibi durumlarda da önemli bir yere sahiptir.
 • C vitamini ile beraber virüslere karşı yer alan antioksidanlardan bulunmaktadır.
 • Göz iyileştirici bir etkisi bulunması ile beraber kullanımında da her nokta üzerinde fazlasıyla durmaktadır. Aynı zamanda yaşlanmanın etkilerinde de tercih edilenler arasında yer alır.
 • Astım ve bronşit gibi rahatsızlıklarda kullanılır.
 • Solunum yolu rahatsızlıklarda içerisinde bulunan bileşenleri ile beraber gereken desteği ve önlemi de fazlasıyla sağlamaktadır.
 • Kanserli hücre oluşumunda önleyici doğal besinler arasında yer almaktadır
 •  Kolesterol üzerinde de ölümlü etkileri olmasıyla beraber seviyeleri de oldukça minimum dereceye indirmektedir.
 • K vitamini bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir.
 • Bununla beraber kemik ve kas sağlığı üzerinde de olumlu bir etki olmasıyla beraber cilt sağlığı üzerinde de gereken desteği sağlamaktadır.
 • Sindirim sistemlerinin de düzenli çalışmasını etkileyen doğal besinlerden bir tanesi olmaktadır.
 • Kudret narı lif ve vitamin kaynaklarını da bünyesinde barındırmaktadır.
Benzer Gönderiler  Kuşkonmazın Faydaları

Kudret Narının Zararları

Her besinin kullanımlarında belirli olumsuzluklar yer alabilmektedir. Bu noktada insan sağlığı büyük kapsamda önemli bir yere sahip oluyorken aynı zamanda vücut üzerinde farklı reaksiyonlara da yer verilmesini sağlamaktadır.

Kudret narı bu besin alanlarından bir tanesidir. Tam da bu bağlamda kullanımın fazla olması halinde olumsuz etkilere de yol açabilmektedir. Kudret narının zararları ise şöyle sıralanmaktadır;

 • Çok tüketimi halinde karin ağrısı, ishal gibi durumlara yer vermektedir.
 • Bununla beraber kalp atışlarında ritim bozukluğu gibi durumları da tetiklemektedir.
 • Çekirdeklerinin olması gerekenden fazla yutulması halinde baş ağrısı ve komaya girme gibi durumlara da yer vermektedir.
 • Hamilelik döneminde oluşabilecek kasılma ya da kanama gibi durumların oluşacağı için  kullanılması büyük oranda risk taşımaktadır.
 • Çocuklarda herhangi bir alerjik reaksiyon var ise kullanılmaması gerekir.
 • Kan şekerini düşüren ilaçlarla kullanılması halinde olumsuz etkilerde sağlayabilmektedir.
 • Kudret narı tüketiminde alanında uzman hekimlere başvurulması gerekir. Öyle ki yer verilen bu sebeplerle beraber olumsuz alanlarda etkisi olabileceği gibi gereken testlerle beraber kullanılması daha uygundur.

Kudret Narı Kaç Yıl Saklanır?

Kudret narı içerisinde yer verilen minerallerin fazla olması ile beraber her alanda oldukça yaygın kullanımlardan biri haline gelmiştir. Öyle ki bu noktada kudret narı kaç yıl saklanır? Hemen hemen herkes tarafından araştırılan konulardan biri olmaktadır.

Kudret narı saklama işleminde öncelik olarak serin ve kuru bir alanın olması gerekir. Bu bağlamda kudret narı macunu ve kudret narı yağı ile beraber buzdolabında saklanması halinde donma noktasına gelebilmektedir. Dışarı alınması durumunda dalgalanma şeklinde eriyeceği için işlevini de yitirecektir.

Tam da bu noktada kuru ve oldukça serin bir alanda muhafaza edilmesi gerekir. Aksi takdirde içerisinde bulunan bileşenler oldukça olumsuz etkilenecektir.

Benzer Gönderiler  Bağırsak Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir? Nasıl Açılır?

Kudret Narı Macunu

Kudret narı kendisi kadar macunu da oldukça yaygın bir kullanıma sahip olmaktadır. Kudret narı macunu yapımı ile beraber uygun koşullarda saklanması halinde uzun ömürlü kullanımlarda da etki etmektedir. Ancak bu noktada uzman doktora başvurmanız ve dozunda kullanmanız en önemli hususlardan bir tanesidir.

Kudret narı macunu yapımı ise 2 kudret narı çekirdeğinin çıkarılıp iyice ezilmesiyle başlanır. Daha sonra iyice ezerek yarım kavanoz bal içerisine konulur. Akşam ve sabah olmak üzere iki öğün olacak şekilde tüketimi sağlanır. Bir yemek kasığından fazla olmaması gerekir. 45 gün boyunca düzenli tüketilmesi önerilmektedir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 13 Average: 3.7]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları