Muscoflex Duo Jel Nedir, Ne İşe Yarar?

Muscoflex Duo Jel Nedir, Ne İşe Yarar?
Muscoflex Duo Jel
0

Hangi mesleği icra ediyorsunuz? Ağır şartlarda çalışan bir saha elemanı mısınız yoksa sürekli bilgisayar başında mısınız? Cevabınızın ne olduğu önemli değil. Ancak önemli olan bir husus var ki, sürekli aynı prosedürde işleri gerçekleştirmeniz durumunda boyun, bel, sırt ve bacak ağrıları ile karşılaşmanız muhtemeldir. Keza sporcular ve spor yapan kişiler için de aynı durum söz konusudur. Eğer ağır kaldırıyorsanız veya ani bir hareket ile bedeninizi zorluyorsanız kas sisteminizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte her şeyin bir çözümü olduğu gibi bu şikayetlerinizin de çözümü mevcuttur. Özellikle tablet gibi bir yapıya sahip olmayan Muscoflex Duo Jel ağrılarınızı dindirmede size yardımcı olmaktadır. Genel itibari ile hem ağrı kesici hem de kas gevşetici niteliği vardır. Peki, sıklıkla halk arasında kullanılan ‘Muscoflex Duo Jel nedir?’ sorusunu merak ediyorsanız, bu içeriğimiz size birçok şey katacaktır.

İçindekiler Tablosu

Muscoflex Duo Jel Nedir?

Kaslarımız, kimi zamanlarda günün yoğun temposuna bitap düşerek gerilebilmektedir. Bu gerilme sonucunda da hareket fonksiyonlarımızda bazı azalmalar yaşanabilmektedir. Dolayısıyla bu olumsuz durumu gidermek için bazı yöntemler mevcuttur. Bunlardan birisi de Muscoflex Duo Jeldir. Diklofenak sodyum ve tiyokolşikosid etken maddelerini barındırır. Bununla birlikte içerisinde bazı yardımcı maddeler de bulunmaktadır. Bunlar;

 • Karbomer 980 NF,
 • Sodyum hidroksit,
 • Propilen glikol,
 • Etil alkol,
 • Trietanolamin,
 • Mentol kristali,
 • Saf su
BENZER YAZILAR  Kan Pıhtılaşması Sebepleri Nelerdir? Zararları

Etkin ve yardımcı maddeler sayesinde hastanın iyileşme sürecine etki göstermektedir. Bu jel, 30 gramlık tüpler halinde eczanelerde sunulmaktadır. Aynı zamanda merak edenler için bu jelin tablet versiyonu da bulunmaktadır. İncelemek isteyenler Muscoflex nedir başlıklı içeriğimize erişebilirler.

Muscoflex Duo Jel Ne İçin Kullanılır?

Özellikle kas ve kemik ağrıları için tercih edilmektedir. Hatta migren rahatsızlıkları ve regl sancıları içinde kullanılabilmektedir. Ancak! Bilmeniz gereken bir husus vardır ki, kişisel kullanımdan önce muhakkak doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Aksi takdirde alerjik reaksiyonlar gösterebilir ya da sağlığınıza zarar gelebilir. Bundan dolayı eğer kas ağrılarınız mevcutsa önceliğiniz, bir sağlık kuruluşuna başvurmak olmalıdır. Böylece en doğru tedavi yöntemleri uygulanır ve size uygun ilaçlar reçete olarak yazılabilir. Her bünyede farklı bir etki gösterebileceği göz önünde bulundurulduğundan yaş, cinsiyet, alerjik tepkimeler ve ağrıyan bölgeniz analiz edilmektedir. Akabinde sizin için uygun ise Muscoflex Duo Jeli kullanmaya başlayabilirsiniz.

Takdir edersiniz ki, fiziksel yeterliliklerimiz ve kabiliyetlerimiz sayesinde birçok görevimizi yerine getirebilmekteyiz. Bundan dolayı kas ve iskelet sistemimizin önemi kesinlikle yadsınamaz. Bunu bilerek vücudumuza gereken önemi göstermeli, ağır ve ani hareketlerden olabildiğince kaçınmalıyız. Keza hareketsiz kalmamaya da özen göstererek sağlığımızı korumalıyız. Bununla birlikte yaşanabilecek olası kas rahatsızlıklarında Muscoflex Duo Jeli kullanabilirsiniz. Bir diğer merak edilen husus ise, ‘Muscoflex Duo Jel nasıl kullanılır?’ Tam da bu noktada sizler için ilaç prospektüsünü derleyerek, nasıl kullanılması gerektiğini belirttik.

BENZER YAZILAR  Tatlı Badem Yağı Faydaları – Zararları

Muscoflex Duo Jel Nasıl Kullanılır?

Sıklıkla sporculara uygulanan bir tedavi yönteminin parçası olsa da, herkes tarafından kullanılabilmektedir. Özellikle kas veya kemiğinizde ağrı söz konusu ise, ilgili bölgeye bu jel dökülür. Akabinde yaklaşık 3 ila 4 dakika arasında o bölgeye masaj uygulanmalıdır. Bununla birlikte jelin sürüldüğü kısmın kuruması beklenmelidir. Böylece deri altına nüfuz eden Muscoflex Duo Jel, etkinliğini göstermeye başlar. Eğer doğrudan jeli ağrılı bölgeye sürüp, burayı kapatırsanız veya silerseniz, tedaviden verimli sonuç alamazsınız. Günde 2 ila 3 defa bu uygulamanın yapılması gerekmektedir. Yine de en doğru günlük kullanımının bilgisini doktorunuz size verecektir. Jelin etkisi ile beraber ağrınız var ise ağrıyı dindirmektedir. Aynı zamanda kas gevşetici özelliği ile de kas sisteminizin rahatlamasını sağlamaktadır. Böylece sağlıklı hareket kabiliyetlerinize yeniden kavuşabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte bilmeniz gereken bir diğer önemli husus ise ‘Jelin nasıl kullanılmayacağıdır.’

Jeli kullanırken, ağrılı bölgenizde açık veya kabuk bağlamış bir yaranız mevcut ise o bölgelere uygulama yapmayınız. Aksi durumlarda yaranızı yakabilmekte veya kanınızla doğrudan tepkimeye girebilmektedir. Bununla birlikte kesinlikle gözünüze temas etmemesi gerekmektedir. Olası bir temas durumunda, bol su ile yıkamalısınız. Keza ağız ile temas yaşanması söz konusu olduğunda da bol su ile temizlenmesi gerekmektedir. Aksi halde ağızda ve boğazda tahrişe, mide de ise bulantı ve diğer mide sorunlarına yol açabilmektedir.

BENZER YAZILAR  Panocer Nedir? Ne işe Yarar?

Muscoflex Duo Jel Yan Etkileri

Jel yapısında olması nedeniyle, diğer tablet ilaçlara göre daha az yan etkisi vardır. İçerisinde barındırdığı etkin ve yardımcı maddeler dolayısıyla bazı yan etkiler görülebilmektedir. Bunların genel bir çoğunluğu deri üzerinde görülen alerjik reaksiyonlardır. 14 yaşından küçük bireylerin kullanımı için uygun değildir ve tavsiye edilmemektedir. Gebe ya da gebelik şüphesi olanların kullanmaması gerekir.

 • Deride döküntü yaşanması,
 • Egzema,
 • Kullanımdan sonra kızarıklık oluşması,
 • Deride kabarcıkların oluşması,
 • Deride şişkinlik yaşanması,
 • Mide bulantısı,
 • Kusma,
 • Uyku hali,
 • Işığa karşı duyarlılık,

Yazı Kaynakları
prospektüs
How to use Diclofenac Sodium
How to use diclofenac sodium topical
What is diclofenac?
About diclofenac
Diclofenac (Oral Route)
Why is Diclofenac medication prescribed?
Thiocolchicoside
Thiocolchicoside Injection and Capsule in Treatment of Acute Low Back Pain

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir