SBM Trafik Sigortası Nedir? SBM Teklif Adımları

SBM Trafik Sigortası Nedir? SBM Teklif Adımları
SBM Trafik Sigortası
0

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), sigorta ile ilgili tüm sektör verilerinin tek bir yerde toplanıp saklanmasını sağlar. SBM ile trafik sigortası da dahil olmak üzere farklı sigorta türlerini satın almış kişiler, poliçelerini birkaç bilgi ile sorgulayabilir. Buna ek olarak kaza tespit tutanağı ya da hasar kaydı gibi birçok işlem bilgisi de SBM üzerinde alınabilir.

İçindekiler Tablosu

SBM Üzerinden Trafik Sigortası Sorgulaması Nasıl Yapılır?

SBM trafik sigortası poliçenizi günün her anında ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz. Dilerseniz bu web sitesine üye olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üye olmanız halinde sorgu satın alma imkânınız olur. Sorgu başına 6,5 TL ödeyerek istediğiniz sayıda sorgu satın alabilirsiniz. Bunun sonucunda araçların hasar geçmişini, detaylarını, değişen parçalarını, trafik ve kasko poliçelerini ya da kaza tespit tutanaklarını inceleyebilir ya yaptığınız geçmiş sorguların sonuçlarına bakabilirsiniz. Bu incelemeler için plaka veya şasi numarası girmeniz yeterlidir.

Trafik poliçesi sorgulamasını 5664’e mesaj atarak da yapabilirsiniz. TRAFİK veya KASKO yazıp boşluk bırakarak sorgulamak istediğiniz aracın plakasını ekleyebilirsiniz. Bu sayede poliçe bilgileri cep telefonunuza gelir.

BENZER YAZILAR  Zumba Dansı Nedir, Nasıl Yapılır?

Trafik poliçesinin sorgulanması için diğer bir yol ise çağrı merkezidir. Trafik veya kasko poliçenizin olup olmadığını, eğer varsa poliçe numarası, sona erme tarihi, iptal edilmiş ise ne zaman iptal edildiğini 11890 Alo Hasar numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Bu işlem için de yalnızca plaka veya şasi numarası gerekir.

SBM Üzerinden Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Sigorta şirketleri, trafik sigortası için çeşitli teklifler sunar. Pek çok farklı seçeneğin olması karar verme aşamasında detaylı bir inceleme gerektirebilir. Uygun fiyatlı bir trafik sigortası paketi satın almak için farklı şirketlerden teklifler almanız önem taşır. Bunun nedeni, her sigorta şirketinin risk değerlendirmelerinin farklı olmasıdır. Bundan dolayı bir sürücü ve araç için sigorta şirketleri tarafından verilen fiyatlar da değişkenlik gösterir.

Aracınızı trafik sigortası ile güvence altına almak isterseniz SBM üzerinden fiyat sorgulaması yaparak trafik sigortası yani sbm teklif adımlarını inceleyebilirsiniz. Böylece aynı anda tüm teklifleri görüntüleyerek bütçenize en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

SBM trafik web sitesi aracılığıyla yalnızca kimlik numaranız ve aracınızın plakası ile teklifleri hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. E-Devlet üzerinden giriş yaparak da görüntüleme sağlayabilirsiniz. Daha sonra ise bu teklifler e-posta aracılığıyla size iletilir. Sizin için en uygun olan trafik sigortası teklifini seçebilirsiniz.

BENZER YAZILAR  İç Mimar Dekorasyon ve Mobilya Firmaları

Trafik Sigortası Yaptırmak Neden Önemli?

Zorunlu trafik sigortası, olası kazalarda karşı tarafın zararlarının karşılanmasını sağlar. Bu sayede olası kaza durumlarında sizi büyük masraflardan kurtarabilir. Kasko ise sürücünün kendi aracında oluşan hasarları karşılar. Kasko yalnızca kaza durumunda değil, hırsızlık, anahtar kaybı, doğal afetler ve daha fazlası için de güvence sağlar.

Zorunlu trafik sigortası yaptırılmadığı takdirde araç sahipleri para cezası ödemek durumunda kalır. Aracın sigortasız olduğu süre arttıkça bu ceza da artmaya devam eder. Dolayısıyla hem bütçenizi hem de olası kazalarda karşı tarafı korumak için zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerekir. SBM web sitesi üzerinden yaptığınız trafik sigortası sorgulama işlemi sayesinde poliçe sürenizi de öğrenebilirsiniz. Böylece yenileme tarihini kaçırmadan poliçenizi yenileme imkânınız olur. Poliçesini yenilemeyen araç sahiplerinin araçları trafik ekipleri tarafından bağlanabilir. Bunun sonucunda çekici ile otopark masraflarını da ödemeniz gerekir. Bu durumlardan kaçınmak için SBM ile trafik sigortanıza dair tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir