Besin Mayası’nın Faydaları Nedir?

Besin Mayası’nın Faydaları Nedir?
Besin mayası fiyatı
0

İçindekiler Tablosu

Besin Mayası

Sağlıklı ve alternatif mutfakların yeni dünyasında birçok ürün insan sağlığına hizmet etmesi için üretiliyor. Besin mayası da bu ürünlerden biri diyebiliriz. Özellikle oldukça seçici beslenen veganlar, gluten alerjisi olan çölyak hastaları, sporcular ve düşük kalorili diyet uygulayan kişiler için çeşit çeşit ürünler bulunmaktadır. Bu tip beslenme çeşitlerinden birine yeni başlayanların ürünleri tek tek araştırıp öğrenmek istemesi son derece doğaldır. Biz de yazımızın devamında sizlere besin mayası hakkında bilmeniz gereken her şeyi derledik.

besin-mayasi

Besin Mayasının Faydaları Nedir?

Protein bakımından zengin olan besin mayası, maya olarak anılsa da canlı bir besin kaynağı değildir. Doğal aroması peyniri andırır ve mayanın doğal fermentasyon sürecinden kaynaklanır. Pekmez gibi şeker oranı yüksek ortamlarda yetiştirilir. Gevrek, granül ve toz şeklinde piyasada bulmak mümkündür. Kalori ve sodyum bakımından fakir olan bu ürün ayrıca yağsız, glutensiz ve vegan içeriğe sahiptir.

Yağ kütlesini azaltmak isteyen kişilerin rahatlıkla tüketebileceği bir üründür. Özellikle veganlar için iyi bir protein alternatifidir. Besin mayasının marifetleri bu kadarla bitmiyor.Eğer mayanın beslendiği pekmez kaynaklarına vitamin eklendiyse maya bu besin öğelerini de tüketerek kendi bünyesine alıyor ve nihai durumda B1, B2,B3,B5,B6 ve B12 gibi B grubunun tüm vitaminleri bünyesinde yer alıyor. Bu nedenle de hayvansal gıda tüketmeyen kişilerin B12 bakımından destek alabilecekleri ürünlerden biri haline geliyor besin mayası.

BENZER YAZILAR  Sağlıklı Kuruyemiş Ürünlerinin Hayatımızdaki Önemi

Beta glukan yönünden de yoğun destekleyen bir içeriğe sahip. Bu sebeple immün yani bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlıyor denilebilir. İyi bir bağışıklık güçlü ve mutlu bir yaşam sunabilir.

Protein bakımından zengin olan bu ürün uzun süre tok kalmayı destekler. Böylelikle yağ kütlesini azaltmak isteyen kişiler bu ürünü tok hissetmek için tercih edebilirler.

Hastalıklarımız genetik olarak bize miras kalmış olsa da onların önüne geçmek sağlıklı bir yaşam sürmeyle mümkün olabilir.

Besin Mayası Nereden Alınır?

Besin mayası gibi sağlıklı beslenmeyi destekleyen ürünler özel şartlar altında üretilmesi gerekir. Bu sebeple bildiğiniz ve güvendiğiniz markaları tercih etmeniz gerekir. Birçok konuda size iyilik sunan bu ürünün doğru üretilmesi, doğru tüketilmesi ve düzenli bir şekilde tüketilmesi fayda sağlaması açısından önemlidir. Besin mayası fiyatı ürünün gramajına ve güncel masraflarına göre belirleniyor. Besin mayasına  https://www.naturiga.com/ adresine girerek göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap