SEO Hizmeti Nasıl Olmalı?

SEO Hizmeti Nasıl Olmalı?
SEO Hizmeti
0

Sektöre henüz adım atmış bir marka veya işletme olabilirsiniz. Rakiplerinize ayak uydurmak ve rekabette ben de varım demek adına ilk olarak internet sitesi tasarlamalısınız. Bu noktada, işini iyi yapan bir web tasarım ajansı ile çalışmanız doğru bir tercih olacaktır. Ancak, internet sitesine sahip olmanız tek başına işe yaramaz. Söz konusu siteyi; Google arama sonuçlarında üst sıralara taşımanız şart! Bu yüzden, bir de SEO hizmeti almalısınız.

2022 yılının Aralık ayında olduğumuz şu günlerde SEO hizmeti verdiğini iddia eden çok sayıda ajans ile karşılaşabilirsiniz. Fakat, hem profesyonel hem de deneyimli bir ajans ile çalışmadığınız takdirde hedeflerinizin hiçbirisine ulaşamazsınız. Çünkü, SEO hizmeti; siteyi yukarılara taşıyacak türden özelliklere sahip olmalıdır.

SEO Çalışması Nasıl Gerçekleştirilir?

SEO; site içi ve site dışı çalışmalar olarak özetlense de basit bir konu değildir. Bu noktada, bilhassa site içi SEO çalışmaları üzerine odaklanılmalıdır. Site içi SEO konusunda yapılması gerekenlerden şu şekilde bahsedebilir:

  • Her şeyden önce, sitenin hızını düşüren öğeler tespit edilmelidir. Çünkü, sayfaları yavaş açılan bir site; kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler. Bir başka deyişle, kullanıcılar; bu tür sitelerde vakit geçirmezler. Google; ziyaretçi sayısı düşük olan siteleri arama sonuçlarında gerilere atar. Bu yüzden, SEO uzmanı teknik bilgisiyle devreye girmeli ve hızı düşüren öğeleri kaldırmalıdır. Ayrıca, sitenin mobil uyumlu hale getirilmesi de şarttır.
  • SEO hizmeti; aşina olduğumuz unsurları da içerir. İnsanlar; Word’de yazı yazarken h1, h2, h3 gibi ana ve alt başlıkları kullanırlar. Bu noktada, Google da sayfaları indekslerken sayfa başlıklarına bakar. Sayfa başlıkları doğru bir şekilde kurgulanmadığı takdirde Google’ın bu tür siteleri geri plana atması söz konusu olabilir. Bu yüzden, SEO hizmeti sürecinde ilk olarak, sayfa başlık ve alt başlıkları doğru bir şekilde düzenlenmelidir.
  • Google; meta açıklamalarına büyük önem verir. Hatta, kullanıcıların yapmış olduğu arama sonuçlarında meta açıklamalarını değiştirir. Bilhassa sorguyla yüzde yüz uyumlu özel bir meta açıklaması hazırlanır. Ancak, sitenin Google’a alternatif olarak meta açıklaması oluşturması şarttır. Meta açıklaması titizlikle açıklanmalıdır. Hem sayfanın içeriğinden bahsetmeli hem de anahtar kelimeler barındırmalıdır.
  • Sitenin görsel optimizasyonunun yapılması da SEO hizmetine dahildir. Bu noktada, sitede kullanılan görsellerin optimizasyonu yapılmalıdır. Bir başka deyişle, siteye trafik çekmeye sağlayacak görsellerin arama motoruyla uyumlu olması gereklidir.
  • Anahtar kelime kullanımı son derece önemli! Bilhassa sitedeki içeriklerde anahtar kelimelere yer verilmesi gerekiyor. Ancak, anahtar kelime yoğunluğu doğru bir şekilde ayarlanmalıdır. Google; anahtar kelime kullanımında aşırıya kaçtığını tespit ettiği siteleri arama sonuçlarında geriye atarak cezalandırır.
BENZER YAZILAR  Karadut Suyu Faydaları Nelerdir?

SEO hizmeti; bir süreçten ibarettir. Bir anda olup bitecek bir hizmet değildir. Bu yüzden, SEO hizmetine konu olan sitenin düzenli aralıklarla güncellenmesi şarttır. Bilhassa siteye belirli aralıklarla içerik yüklenmelidir.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir