Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel olarak incelme için yapılan bir çalışmadır. Uzun süre kalıcı olmasının yanı sıra cerrahi işlem gerektirmeden yapılan uygulama son yıllarda en çok tercih edilen incelme yöntemleri içinde yer almaktadır. Soğuk lipoliz uygulamasında uygulanacak olan seans aralığı ve seans sayısı ise kişilere göre değişim göstermektedir. Uygulama bacak, kol, sırt, yan simit, karın gibi farklı bölgelere uygulanabilir.

Soğuk lipoliz yönteminin uygulanmasında konusunda uzman olan kişilerden destek almanız istenen sonuca ulaşılması aşamasında oldukça önem taşımaktadır. Ankara soğuk lipoliz uygulaması için ise Rhea güzellik salonundan destek alabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bölgesel olarak incelmeyi sağlayan soğuk lipoliz uygulaması belli bölgeye uygulanan soğutma işlemi olarak ifade edilebilir. Bölgeye ortalama 45 dakika bir saat aralığında yapılan işlemde -10 dereceye varan bir soğutma yapılır. Böylelikle alanda bulunan yağ hücrelerinde parçalanma olur. Alana uygulanan soğuk ise bölgenin sıkılaşmasına sebep olur. Sıkılaşan alan ise yağ parçalanması sonrasında sarkma oluşmadan sıkı bir görsele sahip olmasını sağlar.

BENZER YAZILAR  Kolesterol İlaçları İsim Listesi

Soğuk lipoliz uygulamasının faydaları arasında kişinin sadece belli bir bölgesine yapılarak istenen bölgede incelmenin elde edilmesidir. Basen, bel, sırt, bacak, kol gibi alanda uygulanan işlemler ile beraber istenen incelme sağlanır.

Cerrahi herhangi bir işleme maruz kalmadan yapılan yöntem ağrısız bir uygulama ile kısa sürede bölgesel incelmenin elde edilmesine olanak tanır. Uygulama alanında elde edilen sıkılaşma ise ekstra bir işleme yer açılmasına gerek kalmamasına etki eder.

Soğuk lipoliz uygulaması sadece sarkmaların önüne geçmek ile kalmaz. Aynı zamanda alanda bulunan selülit görüntüsünün de yok olmasına neden olur. Bu ise görsel olarak da istenen pürüzsüzlüğün elde edilmesini sağlamaktadır.

Kas ve sinir dokularına zarar vermeden yapılan yöntem sadece yağ dokularına etki ederek yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlamaktadır. Son derece güvenilir bir yöntem olmak ile beraber işlemin uygulamaya geçmesi öncesinde kontrollerin yapılarak buna göre hangi seans aralığında ve kaç seans yapılacağı aşamasında uzman kişiden de destek alınması gerekir.

Kısa sürede istenen bölgede incelmenin elde edilmesi işlemlerinde öncelikle bölge ölçümü yapılarak işlemler sonrasında ise ne kadar bir incelmenin gerçekleştiği de bu yöntem ile belirlenmiş olur.

BENZER YAZILAR  Boza Faydaları Nelerdir, Ne Kadar Tüketilmelidir? Kullanımı

Soğuk Lipoliz Uygulamasında Nelere Dikkat Etmeli?

Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel olarak incelmeyi sağlayan bir yöntemdir. Günümüzde bölgesel incelme denilince ilk akla gelen yöntemler arasında yer alıp mutlaka konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından tatbik edilmesi önerilir.

Soğuk lipoliz uygulamasının konusunda uzman olan kişi tarafından tatbik edilmesi istenen sonuca ulaşılmasında da olumlu etki sunacaktır. Ankara soğuk lipoliz işlemleri ile ilgili olarak Rhea güzellik salonundan faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın

1