Stilex Jel Nedir? Ne İçin Kullanılır?


0

Stilex Jel Nedir Ne için kullanılır gibi sorularınızın cevabını bu makalede öğreneceksiniz. Stilex Jel Nedir sorusuna kısaca, bir tür krem şeklinde cevap verebiliriz. Peki ne işe yarar? Stilex jel deride oluşan rahatsızlıkları gidererek etkin bir koruma sağlamaktadır.

Stilex Jel’ in etken maddeleri, Mepiramin Maleat, Lidokin hidroklorür, ve Dekspantenol olmaktadır. Jel, deriye sürüldüğü andan itibaren bölgede oluşan sinek ısırığı, alerjik reaksiyonları ve daha birçok rahatsızlığın üzerinde de etkili olmaktadır. Ayrıca güneş yanıklarında ve oluşabilecek hafif yanık türlerinde de deriyi korumak adına kullanılmaktadır.

stilex jel nedir ne icin kullanilir min 1
Stilex Jel Nedir Ne Icin Kullanilir min 1

Ancak her zaman olduğu gibi daha iyi bir sonuç alabilmek için ilaç kullanımından önce prosedürleri okumanız gerekmektedir. Ayrıca doktorunuz ile görüşme sağlayarak ilaç hakkında daha detaylı bilgi edinebilmeniz mümkündür. Stilex Jel Nedir sorusunun detaylı cevabı ve kullanımıda buna dahil.

Olabilecek olumsuz durumlara karşı en az miktarda kullanılması önerilmektedir. Dahası doktorunuzun önerdiği kullanım miktarını asla aşmamalısınız.

Stilex Jel Neye Yarar?

Stilex Jel Nedir sorusunu net ve kısaca cevapladık. Artık onun ne olduğunu biliyoruz. Şimdi bu kremin ne için kullanıldığı ne işe yaradığı konularına değinelim. Yani Stilex Jel Neye Yarar öğrenelim. Stilex Jel, içerisinde yer alan etkili maddeleri sayesinde deri üzerinde yer alan birçok rahatsızlığın giderilmesine vesile olmakta.

BENZER YAZILAR  Donovanoz (Granüloma Inguinale) Hastalığı Nedir?

Deri üzerinden böcek ısırmaları alerjik reaksiyonlara sebep olabilmekte. Yada yüzme sonrası aşırı güneşlenme ile deride yanıklar meydana geliyor. İşte Stilex Jel Neye Yarar sorusunun cevabıda aslında burada saklı. Burada bahsettiğimiz deri rahatsızlıkları için kullanılan ilaç Stilex Jel ‘dir. Yani Stilex Jel deri sorunlarında kullanılmaya yarayan bir ilaç.

thumbnail
Önerilen Yazı
Fucidin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Stliex Jel hangi durumlarda kullanılır? Sorusunun bir diğer cevabı ise kurdeşen ve kaşıntıdır. Vücudunuzun en çok kaşınan bölgesine uygulanması gereken miktardan fazla olmayacak şekilde sürülmesi gerekmektedir. Cildi bir miktar uyuşturma etkisinden dolayı aşırıya kaçırılmaması gerekir.

İlk kullanımından sonra hızlı bir ilaç olması ile beraber Stilex Jel genital bölgede kullanılır mı? En popüler sorulardan biri olmaktadır. Stilex Jel ıslak bölgeye uygulanmamaktadır. Genital bölgede oluşan kaşıntı sebebinin birçok sebebi vardır.

Doktorunuza danışmadan ya da uygun muayeneleri olmadan kullanmamanız önerilmektedir.

Stliex Jel kullanım alanlarında deri olmasının yanı sıra, iltihaplı yaralarda da kullanılmaması gerekir. Gözle temastan tamamen kaçınılmalı ayrıca ağız, burun kulak ve anüs gibi bölgelere kullanımı uygun değildir. Bunun yanı sıra Stilex Jel sivilce kullanımını doktorunuz onayı olmadan gerçekleştirmemeniz gerekmektedir.

BENZER YAZILAR  Magnorm Ne İşe Yarar?

Özellikle yazın en çok merak edilen konulardan bir tanesi de böcek ısırığına hangi krem iyi gelir? Sorusudur. Tam da bu noktada Stilex Jel etkin bir kullanım sunmanın yanı sıra cilt tabakası üzerinde yer alan kızarıklığı ve kaşıntıyı geçirmektedir.

Fazlasıyla rağbet gören bu ilacı satın almak istediğiniz takdirde sadece eczana üzerinden talep edebilirsiniz. Çevrenizde yer alan eczanelerde bulamadığınızda Stilex Jel muadili adı altında doktor tarafından önerilen kremlere ulaşmanız mümkündür.

YouTube video

Stilex Jel Nasıl Kullanılır?

Stilex Jel Nedir konusunu öğrenerek aştık. Adım adım ilerlerken başka bir detaya geldik. Peki Stilex Jel nasıl kullanılır? Bu konuda çok sayıda insanın yapacağı yüzlerce kullanım tarifi olabilir. Zira kullanıcısı fazla. Ancak siz ilacın kullanımını doktoruna danışarak ve prospektüsünü detaylıca okuyarak öğrenmelisiniz.

Neden? Çünkü kişiden kişiye görülen rahatsızlıklar, cilt tipi ve daha birçok durum göz önünde bulundurulmaktadır.

Açık yara kısımlarında önerilmeyen bu ürün ortalama kullanım süresi 7 gündür. Bu tedavi sırasında beklemediğiniz bir durum ile karşılaştığınızda doktorunuz başvurmanız gerekmektedir.

Ürünü aldıktan sonra Stilex Jel prospektüs kısmını okuyarak da detaylı bilgi edinebilmeniz mümkündür. Hasar görmüş ya da yan etki gösterecek cilt yapılarında uygulanmamaktadır.

Stilex Jel Hamilelikte Kullanır mı?

Stilex Jel Nedir sorusu elbette başka sorularıda beraberinde getirecekti. Örneğin Hamilelikte Stilex Jel Kullanımı gibi. Stilex Jel hamilelikte kullanımı pek fazla yaygın değildir. Ancak kullanılmak gereken bir durum olduğu takdirde doktorunuza görüşmeli, durum üzerinde detaylı bilgi edinmeniz gerekmektedir.

BENZER YAZILAR  Göz Altı Işık Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Bunun nedeni ise ciltte oluşabilecek olumsuz bir durumun önlenmesi ve bebeğin sağlığını da ön planda tutularak alınması gereken bir karardır.

Gebelik kategorisi C’dir. STİLEX için, gebeliklerde maruz kalmaya ilişkin klinik veri mevcut değildir. Gebe kadınlarda yeterli ve kontrollü çalışmalar yoktur. Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, gebelik / embriyonal / fetal gelişim / doğum ya da doğum sonrası gelişim üzerindeki etkiler bakımından yetersizdir (bkz. 5.3.). İnsanlara yönelik potansiyel risk bilinmemektedir.

www.abdiibrahim.com.tr

Stilex Jel Fiyat 2021

Stilex Jel Nedir konumuzun şimdiki aşaması ilacın fiyatı. Stilex Jel fiyatı 2020 yılında 17,67 ₺ şeklinde belirlenmiştir. Yıl içerisinde değişen fiyat aralığının yanı sıra tüketimi ve talebi de her geçen gün fazlasıyla artmaktadır. Bu sebeplerin yanı sıra Stilex Jel fiyatı 2021 hakkında şu anlık bir durumda değişiklik olmadığından dolayı 17,67 ₺ olarak bilinmektedir.

Stilex Jel Kullananlar

Stilex Jel kullananlar tarafından en çok tercih edilen ürünlerden biri olmaktadır. İçerisinde kullanılan etken maddelerin yanı sıra birçok sorununda cevabı niteliği taşır. Ayrıca doğru ve etkin kullanım sayesinde etkili bir sonuca ulaştıran Stilex Jel uygun fiyatlarda eczanelerde satılmaktadır.

Eczane dışında bulunmayan bu ürün reçeteli satılır. Kortizon içermemesi ile beraber isilik tedavilerinde kullanıcılar tarafından etkin bir sonuç gösterdiğini belirtilmektedir. Stilex Jel bebeklerde kullanımı ise uygun olmamakla beraber uzman hekiminize danışarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yazı Kaynakları
Mepyramine (maleate)
Mepyramine maleate
Lidocaine hydrochloride
How to use Dexpanthenol Cream

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir