TLBS Klinik – Dr. Erkam TÜLÜBAŞ Yutulabilir Mide Balonu Uygulaması

TLBS Klinik – Dr. Erkam TÜLÜBAŞ Yutulabilir Mide Balonu Uygulaması
mide balonu
0

TLBS Obezite Kliniğinin uzman ekibiyle birlikte kilolarınızı kaybetmeye hazır olun. Uzun yıllardan beri bu sektör içerisinde yer alan klinik sizlere profesyonel destek sağlıyor. Özellikle de mide balonu yöntemiyle zayıflama teknolojinin de en iyi şekilde gelişmesiyle birlikte çok fazla tercih edilenler arasında yerini alıyor. Elipse mide balonu olarak adlandırılan ve genellikle de Allurion Mide balonu adıyla da bilinen bu teknolojiyle cerrahi işlem sorunu yoktur.

Yutulabilir mide balonu çeşidi olan elipse mide balonu sayesinde endoskopi ve anestezi süreçleriyle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Allurion mide balonunun etkisi diğer standart olan mide balonlarıyla da aynıdır. Ancak yutulabilir olması sayesinde de birçok avantajı da sizlere kazandırıyor. Ayrıca sonradan nasıl çıkarılacak derdi de yoktur. Oldukça ince yapısı sayesinde bağırsaklarınızdan kolayca geçer. 4 ay sonunda da dışkı yoluyla kolay bir şekilde atarsınız.

İçindekiler Tablosu

Mide Balonu Zayıflatma Süreci

Mide balonlarının kullanılmasındaki temel amaç alınan kalorinin azaltılarak kilo vermeye yardımcı olmasıdır.  Öncelikle kullanılan mide balonu mideniz içerisinde belli bir hacim kaplar. Bu da yemek yiyeceğiniz alanı yani hacmi daraltır. Bu sayede daha az yiyecek tüketerek hızlı doyarsınız. Çabuk doymanız sayesinde daha az kalori alarak daha çabuk kilo kaybedersiniz.

BENZER YAZILAR  Sanal Kolonoskopi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Besinlerin mide üzerinden geçiş süreleri de uzamış olacaktır. Bu da sizlere çok daha uzun süren bir tokluk hissi kazandırmış olacaktır. Aynı zamanda diyetlerdeki en büyük problem açlık krizleridir. Diyet yapmakta zorlanan bir bireyseniz eğer sizler için iyi bir uygulama seçeneği olacaktır. Mide balonunun sağlamış olduğu çabuk doyma hissi ve geç acıkma hissi sayesinde açlık krizlerinizin de önüne geçilmiş olunacaktır.

En önemlisi de zayıfladığınızı gördükçe psikolojik anlamda da rahatlığı beraberinde getirir. Kilo verdiğinizi gördükçe daha az stres içerisinde olursunuz. Minimum kaygıyla daha sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulursunuz. Aynı zamanda en önemlisi de mide balonu sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olacaktır. Her ne kadar mide balonu kullanıyor olsanız da kilo kaybı yaşamanız için sağlıklı beslenmeniz gerekecektir.

TLBS Klinik Uygun Fiyat Seçenekleriyle Birlikte Mide Balonu Uygulaması

Mide balonu uygulaması uygun hastalar için geçerlidir. Burada vücut kitle indeksinin uygun aralıkta olması son derece önemlidir. Genellikle 27 ila 40 indekse sahip olan kişiler için uygulamalar gerçekleştirilir. Aynı zamanda mide balonunun farklı çeşitleri de mevcuttur. Bunlarda belli kitle indeksine sahip olanlar için uygulanabilir balonlardır. TLBS Obezite Kliniği kurucusu ve Uzman Hekimi Erkam TÜLÜBAŞ, obezite tedavisinde en önemli unsurun “düzenli takip” olduğunu ve kliniklerinde takip sürecine çok önem verdiklerini söylüyor. Yutulabilir mide balonu hakkında daha fazla bilgi için; tlbsklinik.com üzerinden web sitesine giriş yaparak başvuru formu doldurabilirsiniz. Yetkili kişiler sizlere kısa zamanda dönüş sağlayarak mide balonu fiyatları hakkında bilgi verecektir. Obeziteden kurtulabilmeniz ve sağlıklı kilo vermeniz için size en uygun tedavi yöntemini ve en deneyimli ekibi seçmeniz çok önemlidir.

Yazar Hakkında

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yorum Yap