Doğal taşların insanların enerjileri üzerinde doğrudan etkileri bulundukları bilinmektedir. Etkilerin temin edilebilmesi için;

 • Taşların doğru olarak kullanılması,
 • Ten temasına dikkat edilmesi,
 • Taş temizliğinin uygun olarak yapılması gibi noktalara dikkat edilmesi şarttır.

Amazonit taşı nedir ne değildir. Konusunda da benzer uyarılar yapılmaktadır. Amazon Nehri içerisinden temin edilen bu taşın 4000 yıl öncesinden beridir kullanıldığına inanılmaktadır. Etkileri ve faydalarının yanı sıra görünümü ile de dikkat çeken bu taşın farklı aksesuarlar içerisinde kullanımı da mümkündür. Üstelik artık ülkemizden de erişimi zahmetsiz ve kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İşte amazonit taşı ile alakalı olarak merak edilen tüm detaylar.

Amazonit Taşı Özellikleri

Amazonit taşı isminden de belli olduğu üzere içerisinde amazonit bulunduran bir taştır. Kaynağı Amazon Nehri olarak gösterilmektedir. Bu neden yüzünden doğal olmasına dikkat edilmelidir. Zira piyasada görünüm açısından bu taşa benzemesine karşın sahteleri de dolaşmaktadır. Amazonit taşı;

 • Koyu mavi,
 • Mavi,
 • Turkuaz,
 • Mavi – yeşil gibi renklerden oluşabilmektedir.

Renklerin çok olması da taşın özelliklerinden biridir. Ayrıca dikkatli bir şekilde bakıldığında taşın üzerinde küçük kristaller ya da farklı bir değişle prizma şekilleri olduğu fark edilecektir. Bu şekiller yukarıda da verilen renkler ile iç içe geçmiş durumdadır. Böylelikle taşın açıklanacak olan faydalarının yanı sıra bir süs eşyası bir aksesuar olarak kullanımı da mümkün hale gelmektedir.

Amazonit Taşı Ne İşe Yarar?

Amazonit taşı faydaları aynı zamanda taşın ne işe yaradığını da ifade etmektedir. Bu taşın açıklanacak olan faydalarından ötürü uyum taşı olarak nitelendirildiği de bilinmektedir. Taşı uygun olarak kullanan kişilerin;

 • Eskiye göre kendilerini daha sakin hissettikleri,
 • Yaşadıkları olaylara daha pozitif baktıkları,
 • Streslerinin oranlarının azaldığı bilinmektedir.
Benzer Gönderiler  Soğan Kürünün Nelere Faydası Vardır?

Taş, sahip olduğu özellikler sayesinde insanların kalplerini sakinleştirmektedir. Ortama pozitif bir hava da kattığı için taşı kullananlar barışçıl insanlar haline gelmektedir. Bu da kişilerin günlük yaşamlarına da iş yaşamlarına da olumlu şekilde etkiler etmektedir. Enerjiyi de yenileyen amazonit taşının etkilerinin daimî olması açısından temizliğine önem verilmesi gerekmektedir.

Amazonit Taşı Nasıl Temizlenir?

Doğal taşların temizliği de kullanımı da faydalarının derecesini belirlemektedir. Öncelikle bu taşların muhakkak tene temas etmesi gerekmektedir. Temas ise sadece taşı kullanan kişiye özel olması lazımdır. Diğer türlü enerji kombinasyonu bozulmuş olacaktır. Amazonit taşı temizliği bakımından diğer doğal taşlarla benzerlik göstermektedir. Kullanıma bağlı olarak aylık şekilde temizlenmesi yeterlidir. İlk kullanım öncesinde de muhakkak verecek olduğumuz yöntemlerle temizlenmesi lazımdır. Temizlik için;

 • Bir kuma gömerek bir gece toprakta bekletmek,
 • Akan suyun altına tutmak yeterli gelecektir.

Yöntemlerden herhangi birinin uygulanması temizliği sağlamış olacaktır. Taşın temizliği için sabun kullanımından kesinlikle uzak kalınmalıdır. Aksinin olduğu durumlarda taşın yapısında belli bozulmalar yaşanacaktır. Bu da otomatik olarak etkilerinin azalmasına yol açacaktır.

Amazonit Taşı Kolye

Doğal taşlar ilk zamanlarda insanların ellerinin altında sıradan taşlar olarak değerlendirilmiştir. Ancak bu şekilde hem kullanım hem de taşıma açısından zorluklar yaşanmıştır. Günümüzde doğal taşlar aksesuar haline getirilmektedir. Kadınlar için de erkekler için de uygun olan aksesuarlar sayesinde taşların etkisini alırken bir yandan da şıklık yakalanmış olunmaktadır. Amazonit taşı bileklik de kolye de bulmak mümkündür.

Bu tür taşların hediye olarak kullanılması da günümüz popüler uygulamalarından biridir. Kadınlara alınan hediyelerde küpeden bahsedildiği üzere bileklik ve kolyeye kadar alternatifler bulunmaktadır. Erkeklere amazonit taşından bir hediye almak isteyenlere tespihler önerilmektedir. Zira hem şık hem de oldukça modern amazonit taşı tespihler satışa sunulmaktadır.

Benzer Gönderiler  Desiferol Nasıl Kullanılır?

Amazonit Taşı Fiyatı

Doğal taşların kendilerine göre bir piyasası bulunmaktadır. Ortalama rakamlar ise;

 • Taşın bulunma sıklığına,
 • İşlenme durumuna,
 • Büyüklüğüne göre değişim göstermektedir.

Bazı taşlar kesimleri yüzünden enerjilerini kaybetmektedir. Bu tür taşlar piyasa değerlerinin çok altında satılmaktadır. Ancak taşların kullanımı herhangi bir fayda vermemektedir. Amazonit taşı ne kadar ya da fiyatı nedir gibi araştırmalar da benzer maddeler üzerinden yapılmalıdır. Taşın aksesuar olarak temininde kullanılan diğer parçalar da rakamların değişmesine neden olacaktır. Fakat altı yeniden çizilmek gerekirse piyasa değerinin çok altında olan taşlardan uzak durulmalıdır. Amazonit taşını 50 TL’den de çok daha üzeri rakamlardan da satın almak mümkündür.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 10 Average: 4.8]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları