Amoklavin Bid 1000 Mg Nedir?


1

İnsan sağlığı kişi için en önemli değerler arasında yer almaktadır. Hasta olmamak için insanlar ellerinden gelen her şeyi yapmaktadırlar. İnsanlar hasta olduklarında ilaç kullanımına dikkat etmelilerdir. İlaç kullanımı hakkında insanlar araştırma yaparken karşılarına Amoklavin Bid 1000 mg nedir? Gibi sorular ile karşılaşmaktadırlar. Yapılan araştırmalarda bir çok insanın kullandığı ilaçlar hakkında bilgi sahibi olmadığıgözlemlenmiş olmaktadır.İlaçlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için daha fazla araştırma yapılmalıdır. Amoklavin Bid ne işe yarar? Gibi sorulara makale içerisinde yer verilmiş olmaktadır.

amoklavin nedir min
amoklavin bid 1000 mg nedir? 2

Amoklavin Bid 1000 Mg Ne İşe Yarar ve Ne için kullanılır?

Antibiyotik grubunda yer alan Amoklavin Bid 1000 mg 14 film tablet ilacı doktorların en çok tercih ettiği ilaçlar arasında yer almaktadır. Doktorların hastalarına reçete etmiş olduğu Amoklavin Bid ilacı bir çok hastalıkta tedavi için kullanılmaktadır. Dokotorlar hastalarına bu ilacı çok fazla önerdiği için hastaların akıllarına genellikle Amoklavin Bid 1000 mg hangi hastalıklarda kullanılır? Gibi sorulargelmektedir. Genel olarak Amoklavin Bidilacının kullanıldığı hastalıklar şu şekilde yer almaktadır.

 • İltihaplanmaları önlemek için ve oluşan iltihaplanmaların tedavisi için reçete edilebilen ilaçlar arasında yer almaktadır.
 • Amoklavin 1000 mg diş eti iltihabı, diş apsesi gibi ağız sağlığında oluşabilecek enfeksiyonların iyileştirilmesinde önerilebilmektedir.
 • Grip,boğazağrısı, idrar yolları enfeksiyonları gibi bir çok hastalıkta doktorlar tarafından önerilmektedir.
BENZER YAZILAR  Theraflu Forte Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Hamileler Amoklavin Kullanabilirmi?

Kadınların hamilelik döneminde normal yaşamlarından çok daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü hamilelik döneminde kadınların bağışıklık sistemleri normal yaşamlarına göre daha zayıf olmaktadır. Bağışıklık sistemleri daha zayıf olduğu için hastalıklara daha açık olmaktadırlar. Hamile kadınların Amoklavin Bid gibi Antibiyotik grubunda olan ilaçları doktor kontrolünde kullanmaları hiçbir problem teşkil etmemektedir.

Amoklavin 1000 Mg Yan Etkileri?

Her ilacın yan etkileri olacağı gibi Amoklavin 1000 mg ilacıda bazı durumlarda yan etki oluşturabilmektedir. Bazı insanların bünyeleri ilaçlara reaksiyon gösterebilmetedir.hasta olan ve ilacı temin eden kişiler ilacı kullanmadan önce kesillikle Amoklavin Bid 1000 mg prospektüs kitapçığını mutlaka okumalılardır. İlaç hakkında ki tüm bilgiler ilacın prospektüsünde yer almaktadır. Amoklavin 1000 mg ilacının oluşturabileceği bazı yan etkiler şu şekilde yer almaktadır.

 • Ağız, yüz, dil, ve boğazda alerjiye bağlı şişmeler oluşabilmektedir. Oluşabilecek her hangi bir durumda doktora başvurulmalıdır.
 • İlacı aldıktan sonra 7 ila 10 gün sonra gelişebilecek eklem ve kas ağrıları oluşabilmektedir.
 • Deri yüzeyinde oluşabilecek küçük kabarıklıklar ve damar hastalıkları gibi durumla görüldüğünde acil olarak doktora başvurulmalıdır.
BENZER YAZILAR  Debridat Ne İşe Yarar?

Amoklavin Antibiyotik

Amoklavin Bid 1000 mg ilacı antibiyotik grubu bir ilaç olmaktadır. 14 film tablet  ve 10 film tablet şeklinde bulunan Amoklavin Bid ilacının Amoklavin Bid 625 mg şeklinde bir dozajı daha bulunmaktadır. Yüksek dozda hap kullanamayan çocuklar için üretilen Amoklavin Bid ilacının Amoklavin antibiyotik şurup şeklinde formülüde bulunmaktadır. Amoklavin Bid ilacının iğçerisinde yer alan etken maddeler şu şekilde olmaktadır.

 • Her bir tablette 875 mg amoksisilin bulunmaktadır.
 • Her bir  tablette 125 mg kluvanik yer almaktadır.
 • Sodyum nişastası, glikolat, kolloidial gibi yardımcı etken maddelerde içerisinde yer almaktadır.

Amoklavin Bid 1000 mg Fiyat 2020

Türkiyede antibiyotik grubunda yer alan ilaçlar 2020 yılı ve 2021 yılı itibari ile reçeteli şekilde satışa sunulduğu için Amoklavin Bid 1000 mg fiyat 2020 yılı için reçeteli olarak satış fiyatı 20,00 TL olmaktadır.  Amoklavin Bid ilacı antibiyotik grubunda yer aldığı için türkiyede Amoklavin Bid reçetesiz şekilde satılmamaktadır. İlacacı satın alabilmeniz için doktor reçetesine ihtiyacınız olmaktadır. türkiyede ilaç fiyatlarını belirleyen bir çok etmen olduğu için ilacın 2021 yılında ne kadar olacağı bilinmemektedir.

BENZER YAZILAR  Nörostimülatör Nedir? Beyin Pili Kimler için Uygundur?

Amoklavin Bid 1000 mg Muadili

Doktorlar genellikle hastalarına tedavide kullanılacak ilacı vermektedirler. Fakat genellikle ilaç fiyatları pahalı olduğu için insanlar ilacın muadilini tercih ederler muadil kelimesi benzer anlamına gelmektedir. Her ilacın benzeri bulunmaktadır. ilaçların etken maddesi ve işlevi atnı olduğu takdirde insanlar ilaçların muadillerini tercih edebilmektedirler. Ko amoksiklav gurubunun orjinali Augmentin‘dir. Amoklavin Bid 1000 mg ilacının da muadilleri bulunmaktadır. Bu ilaçlardan bir kaçı şu şekilde olmaktadır.

 • Agumentin 1000 mg
 • Klamoks bid 1000 mg
 • Klavunat-bid 100 mg

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Iyi geceler benim klamoks antibiyotik arveles agrikesici majezik bunlara alerjim var icinde pelesirin bulunan ilaclara oyuzden disim cok agriyo hangi antibiyotikk iyi gelir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir