Wilkinson Pomad Kullanımı ve Yan Etkileri Nelerdir?

Wilkinson Pomad Kullanımı ve Yan Etkileri Nelerdir?
wilkinson pomad kullanimi
7

Kortizon bulunduran ve bulundurmayan çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Birçok hastalığa veya hastalık sürecinde yaşanan olumsuzluklara iyi gelen tablet, pomad, jel gibi birçok çeşidi bulunan ilaçlar çoğu rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Etken maddesi: Goudron vegetal, kükürt olan Wilkinson Pomad’dır. Peki Wilkinson Pomad kullanımı nasıl olmalıdır ve yan etkileri nelerdir?

Uyuz Hastalığı ve Kaşınma

Kaşıntı problemi, özellikle uzun süreli olduğunda fazlasıyla rahatsız etmektedir. Süreç uzadıkça rahatsızlık daha da artmaktadır. Kaşıntı devam ettikçe ise kişide kızarıklık, yara gibi cilt rahatsızlıkları ortaya çıkmaktadır. Bu problemin giderilmesi ise bir an önce doktor kontrolünde ilaç kullanımı ile sağlanmalıdır.

Kaşıntı problemi, uyuz hastalığı önemli ve ciddi bir problem olarak algılanmayarak tedavi edilmezse, erken tedavinin tüm faydaları kaçırılacaktır. Eğer tedavi sağlanmazsa ciddi problemler devam edecek ve dermatolojik olarak daha da kötü bir durum yaşanacaktır. Tedavide yaşanılan gecikme veya tedavi ertelemeleri ciltte zamanla sivilce ve yara oluşturcağı için kısa sürede geçebilecek sorun ek sorunlar yaşatarak insan hayatını ve günlük yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir. Bunların yaşanmaması için de mutlaka tedavi sağlanmalıdır.

BENZER YAZILAR  Sudocrem Nedir? Ne İşe Yarar?
wilkinson pomad
Wilkinson Pomad

Wilkinson Pomad Kullanımı

Wilkinson Pomad kullananlar için önemli olan Wilkinson Pomad kullanımı olmaktadır. Wilkinson Pomad, uyuz hastalığında kullanılmakta olan bir pomaddır. İlaç, dermatoloji uzmanları tarafından yazılan ve kaşıntıları gideren bir kremdir. Ayrıca sedef hastalığı, akne problemi ve egzama gibi sorunlar yaşayan kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Wilkinson Pomad prospektüs ile de ulaşılabilecek kullanım şu şekildedir:

 • Vücut keselenir, iyice yıkanarak temizlenir.
 • Ölü deri arındırılarak temiz bir cilt sağlanır.
 • Temizlenmiş vücut iyice kurutulur.
 • Boyundan ayak tabanına varıncaya dek ince bir tabaka halinde 3 gün üst üste, günde 1 defa olmak üzere masaj yaparak kaşınan-kaşınmayan bölge ayırt edilmeden tamamen sürülür.
 • Masaj yapılması ilacın emilmesi için gerekli olduğundan mutlaka yapılmalıdır.
 • Bir süre beklendikten sonra yıkanarak, alkollü mendil veya pamuk ile pomad deriden uzaklaştırılmalıdır.
 • İlaç uygulandıktan sonra temiz, ütülü çamaşırlar tercih edilmelidir.

Harici kullanıma uygun olan bu pomad kullanımında yüz, el, ayak ve genital bölge sırasındaki kullanımlarda oldukça dikkatli olunmalıdır. Gözlere dikkat edilmeli ve pomad kesinlikle yutulmamalıdır. Ovma hareketleri doğru şekilde yapılmalı ve vücudun pomadı tam olarak emmesi sağlanmalıdır. Etkisi oldukça yüksek olan bu ilaç, kısa sürede tedavi etmektedir.

BENZER YAZILAR  Metpamid Şurup Ne İşe Yarar?

İlaç kullanımında dikkat edilerek pomad; yanık, çatlamış ve yara olan deride kullanılmamalıdır. Parazit öldürücü olarak bilinen bu ilacı kullanırken dikkatli kullanmak gereklidir.

Wilkinson Pomad, içeriğinde kükürt ve vazelin bulundurduğu için etkili bir tedavi yöntemi olmaktadır. Bu tedavi sadece uyuz hastalığı için olmayarak çeşitli problemlerin giderilmesinde de kullanılmaktadır. Oldukça etkili bir tedavi sunan ilaç kısa süreli kullanımda bile etkisini hemen gözle görülür biçimde kullanıcıya göstermektedir.

Özellikle de çok büyük sorunlar yaşatarak günlük hayatı bile etkileyebilen kaşıntı probleminin ortadan kalkması oldukça önemlidir. Bu problemin giderilmesi daha farklı ve çeşitli cilt problemlerinin yaşanmaması açısından önem taşımaktadır.

Wilkinson Pomad Uygulama Alanı

 • Her türlü kaşıntılı bölge,
 • Sedef hastalığı yaşanan bölge,
 • Egzama probleminin yaşandığı bölge,
 • Uyuz hastalığındaki etkilenen bölge ve tam vücut,
 • Akne ve sivilce,
 • Mantar ve parazit.

Cilt görünümüne iyi gelen ve cilt kusurlarını da yok eden pomad aynı zamanda güzelleşme de sağlamaktadır.

wilkinson pomad
wilkinson pomad

Wilkinson Pomad Yan Etkileri Nelerdir?

 • Alerjik reaksiyon nadir olarak, alerjik bünyeli ve çok hassas cilde sahip kişilerde görülmektedir.
 • İlacın içerisindeki maddelere karşı alerji varsa, hastada nefes alma güçlüğü ve hırıltılı solunum gözlenebilir.
 • Deride kızarıklık yaşanabilir.
 • Kullanım sonunda da kısa süreli bir kaşıntı yaşanabilir.
 • Hamile ve emziren annelerin doktor kontrolünde kullanımı önerilmektedir.
BENZER YAZILAR  Beyin Tümörü Belirtileri Nelerdir?

Wilkinson Pomad Fiyat

Pomad çoğu cilt rahatsızlığına iyi geldiği için dermatoloji uzmanları tarafından tavsiye edilmekte ve yazılmaktadır. Ancak pomad içeriğinde kortizon bulunmaması sebebiyle de hem reçeteli hem de reçetesiz alınabilmektedir. Buna rağmen 6 yaşından küçük çocuklarda kullanımı doktor kontrolünden olmalıdır.

Çoğu kaşıntı ve dermatoloji ilacından etkili olan Wilkinson Pomad fiyat ile de merak edilmektedir. 2021 fiyatı şu an 16.10 TL olmaktadır. Eczanelerden satın alınabilecek bu ilaç aynı zamanda bir doktor kontrolü ile reçeteli olarak da alınabilmektedir. Hem uzman hekim hem de aile hekimleri yazabilir.

Yazı Kaynakları
Wilkinson's Ointment
Wilkinson's Ointment
Scabies Treatment
Everything You Need to Know About Scabies
Scabies
SCABIES: DIAGNOSIS AND TREATMENT
Scabies Slideshow: Symptoms, Cause, and Treatments
Scabies
What does scabies look like?

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. Eşimle birlikte kullandım kesinlikle berbat bi krem hiçbir etkisini görmedik uyuz olmuştuk ve daha çok kaşıntım oldu benim eşimin cildinde ve benim cildimde yaralar çıkmaya başladı kimseye tavsiye etmiyorum kokusuna gelince lagam daha güzel kokuyor inanılmaz kötü ve ağır bi kokusu var cildinize sürdükten sonra 8 ile 10 saat geçince yıkanıp kokusunun gitmemesi çok kötü bu koku yüzünden dışarı çıkamıyoruz

 2. İlacı ilk uyuz oldugumda kullandım ve kaşınmam son buldu mutluluktan havalara uçuyordum ki tekrar uyuz oldum şu an tekrar kullanıyorum son günümdeyim inşallah tekrar geçer her gün psikolojim bozuk ağlamaktan helak ettiğiniz için teşekkür ederim uyuz böcekleri..

  • Peki ikinci uyuzu birinci uyuzdan nezaman sonra oldunuz benım kızımda uyuz bugun son gun aynı ılacı suruyoz ayılecek sıruyoz çok kotu kokuyo kıyafetler mafoldu ınş gecer bıter herkese gecmış olsun

 3. İlacı 3 saat önce kullandım ve çok geçmeden vücudumda inanılmaz bir kaşıntı başladı bu normal mi ?

 4. Vücutta kaç saat durması gerekiyor kollarım kıpkırmızı oldu kabardı alerjik yaptı yanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir