Lapiden Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Lapiden Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?
Lapiden tuy dokucu krem kullanımı
1

Tüy dökücü kremler insanların vücutlarında istemediği tüylerden kurtulmak için başvurdukları yollardan bir tanesidir. Günümüzde istenmeyen kıllardan ve tüylerden kurtulabilmek için kullanılan yöntemlerden olan tüy dökücü kremler genel olarak kılların alımında ilk başta kullanılır. İnsanlar tüy dökücü kremlerden sonrasında jilet, epilasyon, lazer veya makinelerin kullanımına dönerler. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en zahmetsiz ve acısız yollarından birisi olmasından dolayı sık sık tercih edilse de bekleme süresinin uzun olmasından dolayı bir süre sonra vazgeçilmektedir. Tüy dökücü krem nasıl kullanılır sorusu ise birçok insan için merak konusu olmaktadır.

Tüy dökücü kremler insan vücudunda aşırı kullanımı sonucunda tahriş ve kızarıklık meydana getirebilmektedir. Her krem için söz konusu olmayan bu durum Lapiden Tüy Dökücü Krem için de geçerli değildir. Vücudumuzun birçok yerinde meydana gelen kıllanmaların ve tüylenmelerin önüne geçebilmek için kullanılan kremlerle ilgili bilinmesi gereken özellikler ve merak edilen birçok soru vardır.

İçindekiler Tablosu

BENZER YAZILAR  Diaformin 1000 mg Ne İşe Yarar?

Lapiden Tüy Dökücü Krem Nedir?

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan Lapiden Tüy Dökücü Krem son derece kullanışlı bir üründür. Herhangi bir şekilde yan etkileri bulunmayan ürün insanların ciltleri için uygun bir üründür. Direkt olarak güneş ışınlarından korunması gereken tüy dökücü krem son kullanma tarihinden önce tüketilmelidir. Son kullanma tarihi geçtikten sonra ciltte yaralanmalara ve hasarlara yol açabilir.

Lapiden Tüy Dökücü Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Lapiden tüy dökücü krem istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılması için oldukça uygun bir kullanıma sahiptir. Bireylerin vücutlarında yer alan kıllanmaların önüne geçmek ve bir süreliğine ortadan kaldırmak için uygulanan kremlerin hangi bölgelerde kullanılabileceği ise soru işaretidir. Lapiden Tüy Dökücü Krem hangi bölgelerde kullanılır sorusunun cevabı ise yazımızda yer almaktadır.

Genital bölgelerde, koltuk altlarında, kollarda ve bacaklarda rahatlıkla kullanılabilir. Ürünü bu belirtilen yerlerin dışında bir bölgede kullanmak sağlık problemlerine yol açabilir. Özellikle açık yaraların olduğu bölgelerde kullanılması oldukça sakıncalıdır. Genital bölge tüy dökücü krem kullananlar genel olarak memnun kalmaktadır fakat bekleme süresinden dolayı bir süre sonrasında kullanımı bırakmaktadır.

BENZER YAZILAR  Çoban Çantası Bitkisi Otu Faydaları Nelerdir? Çayı Nasıl Yapılır? Fiyatı…

Tüy Dökücü Krem Kaç Dakika Kalmalı?

Kremin uygulanmak istenilen bölgeye masaj yoluyla sürüldükten sonra belli bir süre orada kalması gerekmektedir. Kremin kılların ve tüylerin arasından süzülerek direkt olarak köklere temas etmesi gerekmektedir. Kaç dakika kalmalıdır sorusu ise insanlar tarafından en çok merak edilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bireyin uyguladığı bölgede en az 5 dakika en çok da 10 dakika kalması gerekmektedir. Bu süre sonucunda ürününü yanında verilen plastik bıçak benzeri ürünle temizlenmesi gerekmektedir. Lapiden tüy dökücü krem kaç dakika kalmalı sorusunun cevabı genel bir ortalama ile 8 dakika olarak belirtilebilmektedir.

Lapiden Tüy Dökücü Krem Yüze Kullanılır Mı?

Ürün genel olarak genital uzuvlar ve çevreleri için kullanıma uygundur. Lapiden tüy dökücü krem yüz bölgesine kullanım açısından problemler yaratabilir. Hassasiyet açısından daha narin olan yüz bölgesinde birçok sıkıntılara yol açabilir. Ortadan kaldırıldıktan sonra yeniden meydana gelen kıllanma oranı öncesine göre daha fazla bir şekilde ortaya çıkacağı için yüz bölgesinde uygulamak riskli olacaktır. Özetlemek gerekirse Lapiden tüy dökücü krem yüze kullanılır mı sorusunun cevabı ‘uygulanmaz’ olarak dikkat çekmektedir.

BENZER YAZILAR  Diclomec Plus Krem Ne İşe Yarar?

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Kozmetik dünyasında çok fazla çeşidi ve markası bulunan tüy dökücü kremler bünyeye olumsuz bir etkide bulunamamakta ve acısız bir şekilde istenilen sonucu vermektedir. Lapiden tüy dökücü krem nasıl kullanılır sorusunun cevabı ise birçok diğer ürünler gibi aynıdır.

Uygulanmak istenen bölge önce nemlendirilir ve krem o bölgeye masaj yoluyla uygulanır. Uygulandıktan sonra yaklaşık olarak 5 – 10 dakika arasında bir bekleme süresi gerekmektedir. Bekleme süresinin sonunda ürünün yanında müşterilere verilen plastik bıçak sayesinde kıllar bölgeden temizlenmelidir. Kalan ufak bölümler ise su yardımıyla durulanarak temizlenmektedir. Basit bir kullanıma sahip olması nedeniyle oldukça sık tercih edilen Lapiden tüy dökücü krem birçok açıdan kullanıcılarını memnun etmektedir.

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları

Tüy dökücü kremler genel olarak belirli bir zarar taşımaz. İnsanların özelliklerine göre farklı bünyelerde farklı belirtiler gösterebilir. Tüy dökücü kremlerin zararları ise şu şekilde incelenebilir.

  • Alerjik bedenlerde kızarıklığa ve tahrişe neden olabilir.
  • Kullanımında kısa süre sonra daha çok kıllanma tüy dökücü kremlerin zararları arasında gösterilebilir.
  • Bekleme süresinin uzunluğundan dolayı uygulanan bölgede kuruluk yaratabilir.

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Merhaba hocam özel bölgelerde kullanıla bilir mi lapiden tüy dökücü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir