Son günlerin popüler diyeti olan Aristo diyet hakkında, Aristo diyeti nedir nasıl yapılır gibi sıkça sorulan sorular bulunmaktadır. Aristo diyeti doğru yapılır ise kısa zamanda hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlamaktadır. Bunun temel amacı da uygulayan kişinin yaşam biçimini de iyileştirmeyi amaçlamıştır. Yani herhangi bir diyetten ziyade beslenme ve günlük yaşam felsefesini yaklaşmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda kurallarının da arınma üzerine belirlemektedir. Böylece Aristo beslenme programı kısmında 3 tip arınmak önermektedir. Onlar ise bedeni arındırma, ruhu arındırma ve zihnini arındırmadır.

aristo diyeti nedir nasil yapilir
aristo diyeti nedir nasil yapilir

3 hafta sürede uygulanan sağlıklı ve hafif beslenme ile önerdiği beslenme programı beyinde bulunmakta olan epifiz bezinin temizlenmesini sağlamaktadır. Epifiz bezi temizliği ile kişinin hormonlarını yeniden düzenlemektedir. Böylelikle Acıkma hissiyatını da kısıtlamaktadır. Kişiler için yaşam döngüsünü hedefleyen Aristo diyeti kısaca çiğ sebze ve meyve beslenme programından oluşmaktadır.

Aristo diyeti ismini Aristo’dan almış bulunmaktadır. Aristo zayıflama diyetinde dikkat etmeniz kurallarda bulunmaktadır. Aristo diyetiyle beraber 10 günde 6 kilo birden vermek mümkün olacaktır. Aristo diyeti kilo vermek için oldukça basit yöntemler arasındadır. Çiğ sebze ve meyve tüketimine yüklenerek Aristo diyeti son zamanların en merak edilen ve yapılan diyetleri arasındadır. Sağlıklı olarak beslenmeyi amaçlayan diyet türü kezoterapik diyet grubunu da kapsamaktadır. Kısa zaman içinde zayıflamaya yardımcı olan Aristo diyet hızlı kilo verdirmektedir.

Diyet için bilinen tek bir katı kural bulunmaktadır. O katı kural ise glutenli gıdaları asla yememektedir. Aristo diyetinde önemli olan bir kural daha vardır. Aristo diyetinin en önemli getirisi verilen kiloları tekrar almamayı sağlaması yönüdür. Böylece Aristo diyetinde düzenli bir şekilde uygulandığında bir çok kişide önemli sonuçlar da doğurduğu gözlenmiştir.

Benzer Gönderiler  Biberiye Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Aristo Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her diyette olduğu gibi Aristo diyetinde dikkat edilmesi gerekenler kısmı vardır. Bilindiği gibi mevsim sebzelerinin de çiğ şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Aristo diyetinde bu tür üzerinden sebze ağırlık vermektedir. Börülce, çin lahanası, şalgam yaprağı, semizotu, ıspanak ve yeşil sebzeler gibi beslenme listelerinden eksik edilmemesi gereken yiyecekler arasında yer almaktadır. Üç hafta içinde meyve ve sebze yiyerek insan beynindeki epifiz bezi temizlenmektedir. Böylece Hormonlar yeniden düzene girerek aktif olmasını sağlamaktadır.

Fruktoz değerleri az olan ve kan şekerin de ciddi derecede etkileyen meyvelerin tercih edilmesi diyet için oldukça önemli noktalar arasında yer almaktadır. Glutenli gıdalar kesinlikle yenilmemesi gereken yiyecekler arasındadır. Diyetin en katı ve ciddi olan kuralı budur. Ekmekler, çeşitli hamur işleri, tam buğday unu, çavdar ekmeği, yulaf, bisküvi, beyaz un gibi beşlinler kesinlikle tüketilmez. Bütün bu özellikle yapılan paketli ürünler, börek, kek, poğaça gibi ürünler de tüketilmemelidir.

Aristo beslenme programında da diğer diyet programlarına göre de daha az katı kurallar içermektedir. Kişinin günlük yaşantısından iki alışkanlığını değiştirmesiyle beraber kolaylıkla uygulanacak zayıflama programıdır. Aristo beslenme programında ki en katı kural arasında kahve, yüksek şeker içeren besinler yani; kiraz, karpuz, meyve suları ve portakal gibi besinler de yasaklı gıdalar arasındadır.

Aristo Diyeti Ne Kadar Zayıflatır?

Her diyet programında olduğu gibi ne kadar zayıflatır, kaç günde zayıflatır sık sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Aristo diyeti ne kadar zayıflatır ise Aristo programında doğru uygulanarak kısa sürede hızlı şekilde kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Aristo zayıflama programında 10 gün içinde 6 kiloya kadar verilmektedir. Böylece etkili olan kilo verimi sayesinde vücudun 1 hafta içinde ortalama 1 beden incelmesini sağlamaktadır.

Benzer Gönderiler  Ketojenik Diyet Menüleri

Aristo Diyeti Örnek Liste

Her diyette olduğu gibi örnek liste Aristo diyette de mevcuttur. Aristo diyeti örnek liste şu şekil bilinmektedir.

  • Kahvaltı: 2 adet haşlanmış yumurta ya da 3 yumurta ile yağsız omlet, yağ oranı düşük peynir, bolca yeşillik
  • Ara Öğün: 2 adet salatalık ve 1 çay bardağı sarı leblebi
  • Öğle Yemeği: Izgarada yağsız olarak pişirilmiş kırmızı ve beyaz et, bir çeşit yeşillikten yapılan salata
  • Ara Öğün: 1 kase çilek ya da 1 adet yeşil elma
  • Akşam Yemeği: İstenilen miktarda kırmızı ya da beyaz et, bir çeşit yeşillikten yapılan salata
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 2 Average: 5]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları