Avelox ne işe yarar sorusu son zamanlarda sıkça sorulan herkes tarafından merak edilmektedir. İlacın aktif bileşeni moksifloksasindir. Avelox Film Tablet, insan enfeksiyonlarına neden olabilen birçok farklı bakteri türünü yok edebilen bir antibiyotik ilaçtır. Avelox tabletleri, bademcik iltihabı, bronşiyal iltihaplanma, farenjit (boğaz iltihabı), solunum yolu enfeksiyonları (orta kulak iltihabı gibi), yüz sinüs iltihabı, toplum kaynaklı pnömoni; selülit, impetigo, kıl kökü iltihabı gibi bakteriyel deri enfeksiyonları, yaralar, çıbanlar, apseler, ter bezleri, iltihaplı yaralar; karın iltihabı hastalıkları kalça kemikleri arasındaki boşlukta peritonit, vajina, rahim ve yumurtalık enfeksiyonlarının da giderilmesine yardımcı olmaktadır.

avelox ne Ise yarar
avelox ne Ise yarar

Avelox Kullanım Şekli

Avelox kullanım şekli şu şekil bilinmektedir. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ederse, ona göre kullanmanız gerekir. Tedavi sırasında lütfen doktorun talimatlarına uyunuz. Yanlış veya yanlış kullanırsanız hastalığınızın düzelmemesi, aksine sağlığınıza ciddi zararlar vermesi de tavsiye edilir. Her doz için bir bardak su alın. Avelox tabletler yiyecekle birlikte veya yiyeceksiz alınabilir. Tedaviden iyi sonuçlar almak için düzenli olarak kullanın. İlacı her gün aynı saat ve zamanda almaya özen gösterin.

Avelox Yan Etkiler

Her ilacın olduğu gibi Avelox’un da yan etkileri bulunmaktadır. Avelox yan etkiler arasında şunlar bulunmaktadır. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzünüzde, dudaklarınızda, dilinizde ve boğazınızda şişme yaşarsanız, hemen tıbbi yardım isteyin. Kanlı veya sulu ishal, düzensiz kalp atışı, eklem ağrısı, deride şişlik, idrar tutulması, koyu idrar, kolay kanama veya morarma, ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ellerde ve ayaklarda uyuşma, karıncalanma ve şiddetli ağrı, soluk yüz ile ilgili de olmalıdır. Renkler, halüsinasyonlar, kafa karışıklığı, depresyon ve istemsiz kramplar gibi yan etkilerle ilgili acil tıbbi destek almak için doktorlarla iletişime geçtiniz. Baş ağrısı, bulantı, kusma, sulu dışkı, ağızda tat bozukluğu, eklem ağrısı, sinirlilik, anksiyete, huysuzluk veya heyecan uyku problemleri (uykuya dalamama veya kabus) vajinal kaşıntı veya akıntı, ciltte hafif kaşıntı düşünülebilir yan etki de görülmesi mümkün olacaktır.

Benzer Gönderiler  Fazla Sarımsak Yemenin Zararları

Avelox Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Avelox hakkında bilinmesi gereken hususlar arasında da bu ilacın etken maddelerine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

  • AVELOX tablet, bakteriyel enfeksiyonlar için de etkili bir antibiyotik ilaçtır.
  • Soğuk algınlığı ve grip için tavsiye edilmez. Sadece bakteriyel enfeksiyonlara karşı faydasını gösterir.
  • Antibiyotik alerjileri, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, kendiniz veya aile üyeleriniz için uzun QT aralıkları, çizgili kas zayıflığı, eklem sorunları, yüksek kan şekeri, epilepsi veya ani başlangıç, düzensiz kalp atışı gibi aşağıdaki durumlardan herhangi birinden şikayetçiyseniz, kan Düşük potasyum içeriği. Bu ilacı kullanmadan önce hastalığınız hakkında doktorunuzla konuşmalısınız. İlacın güvenli bir şekilde kullanılması için dozajın ayarlanması gerekebilir.
  • İlacı kullanırken ani ağrı, ağrı, şişlik ve eklem hareketinde güçlük yaşarsanız ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza başvurun.
  • Kullanım sırasında tendon şişmesi veya yırtılması meydana gelebilir. Altmış yaşın üzerindeyseniz, oral steroid kullanıyorsanız veya böbrek, kalp veya akciğer nakli geçiriyorsanız, bu risk altında olma olasılığınız daha yüksektir.
  • Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden önce bile hastalığınız iyileştirilebilir.
  • Bu ilacın kullanımı ishale neden olabilir. Sulu ve kanlı ishaliniz varsa, lütfen derhal doktorunuza danışınız. Bu durum yeni bir enfeksiyonun da habercisi olabilir. Doktorunuz size tavsiyede bulunmadıkça ishali durdurmak için herhangi bir ilaç almayınız.
  • İlaç tedavisi sırasında lütfen mümkün olduğunca güneşe çıkmayınız. Floresan lambalardan ve bronzlaşma yataklarından uzak tutun. Bu ilaç cildinizi de güneş ışığına daha duyarlı hale getirebilir ve güneş yanığı meydana gelebilir. Dışarı çıkarsanız koruyucu giysiler giymeniz gerekecektir.

Avelox Özel Kullanım Durumu

Avelox özel kullanım durumu ile ilgili şu şekil bilgiler verilmektedir. Uygulama yöntemi, film kaplı tabletler için yeterli su ile yutulmalı ve yemeklerden bağımsız olarak kullanılmaktadır.

Benzer Gönderiler  Tahin Helvası Faydaları 8 Önemli Özellik

Çocuklarda kullanımı; Avelox’un ve ergenlerde etkinliği, güvenliği kanıtlanmamıştır ve tavsiye edilmemektedir.

Yaşlılarda kullanım; Yaşlılarda Avelox dozunun ayarlanmasına gerek yoktur.

Özel kullanım durumu; Böbrek yetmezliği: böbrek yetmezliği ve hemodiyaliz hastaları Elimine edilen hastaların doz ayarlamasına gerek yoktur.

Karaciğer yetmezliği: Karaciğer yetmezliği olan hastaların dozu ayarlaması gerekir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 1 Average: 5]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları