Son zamanlarda sıkça aratılan Deloday 5 mg film tablet ne işe yarar sorusu merak uyandırmaktadır. İlacın etken maddesinde desloratadin vardır. Deloday vücutta doğal olarak bir kimyasal olan histaminin yol açmış olduğu deride kızarıklık, kabartı, kaşıntı, gözde sulanma, burun akıntısı, damakta kaşınma ve hapşırık tarzı alerjik belirtilen tedavide etkili bir anti histaminiktir. Deloday 5 mg film tablet kurdeşene bağlı kaşıntının giderilmesinde deride kabarıklık ve kızarıklık gibi belirtilerin ortadan kaldırılmasında ve alerjiğe bağlı burunda tıkanıklık, akıntı ve kaşıntı gibi sulanma ve yaşarma belirtilerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. Kullanımı ise 12 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve erişkinler için üretilmektedir.

deloday 5 mg film tablet ne Ise yarar
deloday 5 mg film tablet ne Ise yarar

İlacın etken maddesinde herhangi bir alerjik duruma sebep olabilecek durum var ise kullanmanız kesinlikle önerilmemektedir. Deloday 5 Mg Film Tablet yol açtığı kızarıklık, damakta kaşınma, burun akıntısı gibi alerjik tedavide kullanılan ilaçtır ve bu durumlar karşısında kalırsanız kesinlikle doktorunuza başvurmanız önerilmektedir. Eğer böbrek hastalığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemeniz gerekmektedir. Eğer ki ilaç kullanımına rağmen hala belirtiler de iyileşme görülmezse hatta daha da fazla şiddetlenirse acil olarak uzman hekiminize başvurmanız gerekmektedir. Kullanımı nadiren de olsa uykuya sebebiyet vereceği için araç veya makine kullanmak için dinç ve uyanık olmak gerekmektedir. Bu aktiviteler de dikkatli olmanız gerekmektedir.

Deloday 5 Mg Film Tablet Nasıl Kullanılır

Deloday 5 Mg Film Tablet Nasıl Kullanılır sorusunun cevabı şu şekildedir. Yetişkinler ve ergenler için alerjik riniti ve kronik ürtikeri hafifletmek amacıyla günde bir kez Deloday 5 Mg Film Tablet kullanılır. Saman nezlesi veya ev tozu alerjisi gibi aralıklı tip hastalığınız var ise 4 günden az bir şekilde hastalığınızın tarihini değerlendirip buna göre tedavi uygulamaktadır. Alerjiye bağlı olarak cilt hastalığında tedavi süresi hastadan hastaya da değişebilmektedir. Bu sebeple doktorunuzun talimatına uymanız gerekmektedir.  Uygulama yolu ve yöntemi ile Deloday 5 Mg Film Tablet günde bir kez aç veya yok karna alınabilmektedir. 

Benzer Gönderiler  Defne Yaprağı Faydaları

Çocuklarda kullanımı ise diğer dozaj formları uygulanmaktadır.  Yetişkin ve ergenlerde ise kullanılması önerilmemektedir. Özel kullanım durumlarında ise böbrek ve karaciğer yetmezliği yaşayan hastalarda elde edilen verilere dayanaraktan her gün 5 Mg’lık başlangıç dozu önerilmektedir. Şiddetli olarak böbrek yetmezliği yaşayan hastalar etkinliği ve güvenliği kanıtlamamıştır. Bu sebeple dikkatli kullanılmaktadır. Deloday 5 Mg Film Tablet kullanmanız gerekenden fazlasını kullandıysanız uzman hekiminizle veya eczacınızla konuşmanız gerekmektedir. Deloday’ı sizin için reçete edilen şekilde kullanılmanız önerilmektedir. Yanlış şekilde aşırı doz ile ilişkili hiçbir yan etki gözlenmemiştir.

Deloday 5 Mg Film Tablet Yan Etkileri

Tüm ilaçlardaki gibi Deloday 5 Mg Film Tablet Yan Etkileri de olabilir. Eğer vücudunuzda yaygın alerji semptomları yani cilt döküntüsü, ağız veya yutmayı veya nefes almayı zorlaştırabilen boyun şişmesi gibi yan etki görülürse bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale veya hastaneye yatış gerekebilir. Bu şekil yan etkiler görülürse acil uzman hekiminize başvurmanız gerekmektedir. Çok ciddi yan etkilerin hepsi nadirdir. Fakat karaciğeriniz ile ilgili hastalık, gerçekte gerçekleşmeyen şeyleri görme veya duyma, nöbetler, kalp çarpıntısı ve kalbin hızlı bir şekilde atması ciddi yan etkilerdir.  Hafif yan etkilerinde ise kuru ağız, baş ağrısı, baş dönmesi, karın ağrısı, kas ağrısı, sinirlilik, yorgunluk, uyku hali, uykusuzluk hastalığı, mide bulantısı ve hazımsızlık vardır.

Deloday 5 Mg Film Tablet Araç Ve Makine Kullanımı

Klinik çalışmalarda desloratadin Deloday 5 Mg Film tablet araç ve makine kullanımı becerisi üstünde hiçbir etkiye sahip değildir. Veya ihmal de edilebilir etkiye sahiptir. Hastalar çoğu kişinin uyku hali yaşamadığı konusunda bilgilendirilir.  Bununla beraber tüm tıbbi ürünlere verilen cevaplar bireyler arasında farklılık olduğu için hastalarda tıbbi ürüne verdikleri cevabı tam olarak anlayınca araç ve makine gibi zihinsel uyanıklık gerektiren faaliyetlerde bulunmamaları tavsiye edilmektedir.

Benzer Gönderiler  Hirudoid Krem Ne İçin Kullanılır?

Deloday 5 Mg Film Tablet Hamilelikte Kullanımı

Deloday 5 Mg Film Tablet Hamilelikte Kullanımı hakkında gebe kadınlarda kullanımına ilişki olarak sınırlı sayıda veriler mevcuttur. Bebekler üzerinde etkisi bilinmemektedir. Anne sütü almanın çocuk açısından yararı göz önüne alınarak emzirmeye son verilmesi arasında karar verilmelidir.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Total: 2 Average: 5]

ameliyatsız hemoroid tedavisi

HAKKIMDA

Kübra Doğan

Yerli ve yabancı kaynaklar doğrultusunda, bilimsel araştırmaların ışığında içerik oluşturan fitveform.com editörü.

Yazarın Tüm Yazıları