Limonlu Su: Vücudunuz İçin Doğal Kaynak


2

Vücudunuz için en doğal sağlık kaynağı sudur. Suyun vitamin deposu olan limonla buluşmasıyla birlikte suyunuz hem tatlanacak hem de metabolizma dostu bir içecekle karşılaşacaksınız. Kış aylarının da yaklaşmasıyla artık bağışıklık sistemimizin dostu olan yiyecek ve içecekler tüketimimizi artırmamızın zamanı çoktan geldi. Limonlu su içerek hem bağışıklık sistemimizi güçlendirmeliyiz hem metabolizmamızı hızlandırmalıyız.

limonlu su 2
limonlu su: vücudunuz i̇çin doğal kaynak 6

Limon içerisinde anti-bakteriyel bir özellik taşır. Limon gerçek bir tedavi yöntemidir. Sağlığınıza kavuşmanın en doğal yolu limondur. Limon C vitamini ve potasyum deposudur her şartta tüketimi önemlidir. Limon suyu size şifa olacaktır. Limonlu su sayesinde vücudunuzda birikmiş toksinlerden kolayca arınacaksınız. Zaten bol bol su tüketmemiz insan vücudu için çok önemlidir. Sularınızı limonla tatlandırarak hem daha çok su içmenizi sağlayabilirsiniz hem de limonun her türlü faydasından yararlanabilirsiniz.

Limonlu su neden faydalıdır!

Limonu ve suyu tek başına tüketmek zor olabilir. Bol bol su içmemiz gerekir eğer sularımızı limonla birleştirirsek limonun C vitamini deposu olmasıyla birlikte vücudumuza çokça C vitamini girecektir. Limonlu su vücudunda birikmiş zararlı tuz ve toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır. Limonu zaten salatalarımızda yemeklerimizde ve çaylarımızda kullanıyoruz. Ama limonu daha sık tüketebilmek için sularımızı tatlandırmak için de kullanabiliriz. Limon ve su karışımı vücudunuz için şifa olacaktır.

BENZER YAZILAR  Kulak Tıkanıklığı Neden Olur, Nasıl Geçer?
limonlu su 3
limonlu su: vücudunuz i̇çin doğal kaynak 7

Limonlu su bağışıklık sisteminiz için bire bir!

C vitamini vücudumuz için koruyucu etkiye sahiptir. Kış aylarına girdiğimiz şu zamanlarda bağışık sistemimizi güçlendirmeye limonlu su birebir olacaktır. C vitamini vücudumuzu hastalıklardan korur bu yüzden sürekli tüketmemiz önemlidir. Sürekli limon tüketmemiz de ancak su ile karıştırarak mümkündür. Vücudumuzdaki iltihap ve mikropları temizlemek için en doğal ilaç limondur.

Sindirim ve boşaltım sisteminizin sağlığı için limonlu su TÜKETİN!

Limonlu özellikle zayıflamak isteyen insanlar tarafında bolca tüketilir. Bunun sebebi de limonlu su vücudumuzda birikmiş zararlı toksinleri ve tuzları temizler. Bu yüzden limonlu su tüketimi vücudumuzu temizleyecek sindirim ve boşaltım sistemimizi hızlandıracaktır. Çünkü limonlu su gaz sıkışmasına ve mide yanmasına çok iyi gelen bir ilaç özelliği taşır.  Ayrıca sindirim sistemine limonlu suyun en büyük katkısı böbrek taşı oluşumunu engellemesidir. İçtiğiniz su böbreğiniz için gerekli su ihtiyacını karşılar eğer limonlu su içerseniz de aynı zamanda limonun içinde bulunan asidik özelliği böbrek taşı oluşumunuzu engelleyecektir.

limonlu su 4
limonlu su: vücudunuz i̇çin doğal kaynak 8

Dolaşım sisteminiz için önemlidir!

Limonlu su içmenizin dolaşım sisteminize de faydaları vardır. Bilindiği üzere potasyum kan basıncını düzenler ve limonlu su potasyum kaynağıdır. Limonlu suyu her sabah bir bardak tükettiğinizde vücudunuzun potasyum ihtiyacını karşılayacaktır. Limonlu su içerek kan şekeriniz de düzenlemeniz mümkün.

BENZER YAZILAR  Klamoks Antibiyotik Ne İşe Yarar?

Sağlıklı Beyin ve sinir sisteminiz için limonlu su tüketin!

Limonlu su tüketirseniz beyin sağlığınızı ve sinir sisteminizi korumuş olursunuz. Limonlu su içerek hafızanızı kuvvetlendirebilirsiniz. Hafıza kuvvetlendirmek için pek çok yol deneyen ve pek çok besin tüketen insanlar tarafından limonlu su sıkça bilinen bir yöntem değildir ama limonlu su hafızamızı güçlendirmek için bire bir olan bir yöntemdir. Limonlu su konsantrasyonunuzu artırır ve odaklamanız gereken şeylere daha kolay ve uzun süre odaklanmanızı sağlar.

limonlu su 5
limonlu su: vücudunuz i̇çin doğal kaynak 9

Cildiniz için en iyi temizleyici!

Cildiniz için en iyi temizleyicilerden bir tanesi de limondur. Su ile karıştırıp limonu sürekli tükettiğiniz zaman limonlu su cildinizi koruyacak ve besleyerek pürüzsüz bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Limonun içinde barındırdığı C vitamini ciltte siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller aynı zamanda da cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.

Zayıflamak için limonlu su!

Zayıflamak için diyet yapan insanların vazgeçilmezi limonlu sudur. Çünkü limonlu su her gün bir bardak aç karnına içtiğiniz zaman metabolizmanızı hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur. Bunun yanında limonlu su açlık hissiniz bastırarak tok hissetmenize sebep olur.

BENZER YAZILAR  Alkol Kan Sulandırır mı?
limonlu su 6
limonlu su: vücudunuz i̇çin doğal kaynak 10

Limonlu Su içerken dikkat etmeliyiz!

Limonlu suyun saymakla bitmeyen bir şifa kaynağı olduğunu artık öğrendiniz. Bununla birlikte çok fazla tüketilmesi de tavsiye edilmiyor. Limonlu su fazla tüketimi diş minesine zarar verebilir. Yine fazla tüketilen limonlu su ile tansiyonunuz sürekli düşebilir özellikle tansiyon hastalarının dikkatle tüketmesi gereken bir besindir. Limonun idrar söktürücü özelliğinin de bulunmasıyla birlikte eğer limonlu suyu çok fazla tüketirsek aşırı su kaybı yaşayabiliriz.

Kaynak: goglow.co / healthline

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Tavsiyelerinizi yerine getiren bir izleyiciyim teşekkur ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir