Maldivler Mercan Adaları Aktiviteleri

Maldivler Mercan Adaları Aktiviteleri
maldivler
0

Maldivler’i ziyaret ettiğinizde Mercan Adaları da rehberinizde mutlaka yer almalı diye düşünüyoruz. Burada yapabileceğiniz sayısız aktivite var ve bu aktiviteleri de sizler için derlemek istedik. Çok cüzi miktarlar karşılığında deniz altını keşfetme gibi bir ayrıcalığa sahip olacaksınız ve zaten unesco tarafından da koruma altına alınan bölge, bu tür aktiviteler için en uygun noktalardan biri. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden Maldivler gezisi önerilerimize ve ilgili aktivitelere hep birlikte göz atalım. 

maldiv optimized
maldivler mercan adaları aktiviteleri 4

Snorkel ile Dalış: Fiyatlar değişkenlik gösterebilir ancak ortalama 50 Dolar gibi bir rakama sizler de şnorkel ile dalabilir ve deniz altı canlılarını keşfe çıkabilirsiniz. Sizinle birlikte çok sayıda insanın da bu etkinliğe katıldığını göreceksiniz çünkü binlerce insan sırf bu deneyimi yaşayabilmek adına buraya geliyor ve ne karda haklı olduklarını da dalış yaptığınız an daha iyi anlayacaksınız. Maldivler balayı gezisi planınızda bu aktiviteye mutlaka yer vermelisiniz. Birbirinden ilginç canlılar ve eşsiz bir deniz sizleri bekliyor olacaktır. 

BENZER YAZILAR  Phuket’te Gezilecek Yerler ve Balayı Tatili

Yunus Gözlem Turu: Ortalama 60 ila 70 dolar gibi kişi başı ücret karşılığında yunusları daha yakından görebilir ve hatta biraz şanslı iseniz onlarla birlikte yüzebilirsiniz. Yunusları gözlemlemek çok keyifli ve bu bölgede yoğun bir şekilde yer aldıkları için güzel bir deneyim olacağını düşünüyoruz. Maldivler turu gezi rehberinde ya da etkinlik planlarınızda bu aktiviteye de yer verebilir ve bu deneyimi sizler de daha keyifli bir şekilde yaşama şansı elde edebilirsiniz. 

maldivler 2 optimized
maldivler mercan adaları aktiviteleri 5

Sörf: Bu hizmet, çevredeki oteller tarafından sunuluyor ve rakamlar da bu yüzden değişkenlik gösterecektir. Sörf tutkunları için harika bir nokta ve gittiğinizde de göreceksiniz ki çok sayıda insan sırf sörf yapmak için buraya geliyor. Ücretler çok yüksek değil ancak birkaç farklı otelden bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede daha ucuza hizmet alma şansınızı da bir şekilde arttırmış olacaksınız. 

Kaplumbağa Gözlem Turları: 70 dolar gibi bir ücret karşılığında kaplumbağaların yaşam alanlarına tanıklık edebilir ve bu sevimli canlıları daha yakından keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Yine oteller tarafından düzenlenen etkinliklerden biri ve ilginizi çekeceğini düşündüğümüz aktivitelerden bir tanesidir.

BENZER YAZILAR  Phuket’te Gezilecek Yerler ve Balayı Tatili
spa masaj optimized
maldivler mercan adaları aktiviteleri 6

 Spa Masajı: Günün sonunda yorgunluğunuzu ve stresinizi atmak isterseniz eğer yine çevredeki otellerden spa masajı hizmeti alabilir ve biraz olsun rahatlayabilirsiniz. 

Maldivler bu konuda gerçek bir cennet ve inanılmaz bir rekabet oluşmuş durumda. Bu işin eğitimini almış olan kimseler, deneyimli elleri ile sizleri de büyük ölçüde rahatlatacak ve ertesi güne daha zinde bir şekilde hazır hale getireceklerdir. 

Maldivler için söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. Çok daha fazlası ise yapacağınız gezi ve tatilde sizleri bekliyor olacaktır. Geniş bir zamana yaydınız takdirde Maldivler gerçekten çok özle bir yere dönüşüyor ve kopmak istemiyorsunuz.

Kişisel bilgi birikimi, yerli ve yabancı kaynaklar, bilimsel araştırma ve bilimsel deneyler ışığında ekip olarak bilgi geçişi sağlamaya çalışır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir