Phuket’te Gezilecek Yerler ve Balayı Tatili


0

Balayı çiftlerinin yurt dışı tercihlerine baktığımızda Phuket isminin bir adım daha öne çıktığını net bir şekilde görebiliyoruz. Denizinin mavisi ve kendine has doğası ile görülmeye değer eşsiz bir coğrafya ve sizler de dilerseniz bu coğrafyaya tanıklık edebileceksiniz. Tur tercihlerinin yanı sıra bireysel olarak da ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ancak bir rehber desteği almanız kesinlikle çok daha sağlıklı olacaktır. Peki ama Phuket’te neler yapabilirsiniz ya da nereleri görmelisiniz? Gelin hep birlikte bu sorulara da detaylı bir şekilde yanıt verelim.

monkey beach
monkey beach

Monkey Beach

150 metreyi aşan kumsalında, maymunlara ev sahipliği yapan ve ilginç bir görüntü sunan bu plajı mutlaka ziyaret ediniz. İlginç olan ise burada maymunların insan canlısı olması ve size bir dost gibi yaklaşmasıdır. Onlarla fotoğraf çekilebilir ve hatta yemeğinizi de paylaşabilirsiniz. Dilerseniz denizinde yüzebilir ve mavinin eşsiz tonu ile de tanışma fırsatı elde edebilirsiniz. Balayı çiftlerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanından Phuket balayı Adasına gelen turistler de bu bölgeye çok daha fazla ilgi gösteriyor.

BENZER YAZILAR  Maldivler Mercan Adaları Aktiviteleri
maya bay
maya bay

Maya Bay

Phuket denilince akla ilk gelen noktalardan biri. Sakinlik ve biraz huzur arıyorsanız eğer bu bölge tam da size göre. Üstelik dalış yapmak gibi bir tutkunuz varsa bu tutkuya da yanıt verecek bir denize sahip durumda. Ayrıca bölgeye yakın adaları da ziyaret edebilir ve aslında koca 1 günü burada bitirebilirsiniz. Doğa harikası bir yer ve bölgenin en çok turist çeken noktalarından biri olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Tur tercihi yaptığınız takdirde Maya Bay zaten listelerinizde yer alıyor olacaktır ve küçük ve sevimli tekneler ile bu bölgeye de ziyaretler düzenleniyor.

fil korunagi
fil korunagi

Fil Korunağı

Bir filin üzerinde fotoğrafımız olsun ve çevreyi de fillerle keşfedelim diyorsanız eğer sizler de fil Koruunağı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Phuket denilince yine akla ilk gelen adreslerden biri ve çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Burada yapabileceğiniz en keyifli etkinlik ise safari turları olacaktır. doğanın güzelliğini ve sizleri büyük bir heyecan ile karşılayacak olan hayvanları da fil üzerinde seyredebilir ya da araçlar ile de safariye katılabilirsiniz.

BENZER YAZILAR  Maldivler Mercan Adaları Aktiviteleri
old phuket
old phuket

Old Phuket

Rengarenk evleri ve ilgi çekici sokakları keşfetmek isterseniz eğer Old Phuket de tercih edeceğiniz adreslerden bir tanesi olmalıdır. Kendine has mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken evleri ve sokakları da sizlere heyecan verici bir fotoğraf çekme etkinliği sunacaktır. Tatilinizi fotoğraflar ile süslemek adına burayı tercih edebilirsiniz. ayrıca bu noktada alış veriş yapabileceğiniz ve yemek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz küçük çapta kafe ve restoranlar da mevcut. 1 günün tamamını olmasa da en azından yarısını buraya ayırabilir ve Phuket hatıraları ile dolu bir güne ima atabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir