Bıttım Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bıttım Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir?
bittim sabunu nedir faydalari nelerdir optimized
+ - 0

Bıttım sabunu Siirt ve çevre illerinde tamamen doğal maddeler ile içerisinde kimyasal olmadan tamamen doğal yöntemler ile üretilmektedir. Bıttım sabunu tamamen doğal ürünlerden ve doğal yöntemler ile üretildiği için çok faydalı bir ürün olmaktadır. Yaygın olarak cilt hastalıklarında kullanılan bir ürün olmaktadır. Bıttım sabunu menengiç yağı ve fıstık yağı kullanılarak üretilmektedir. Bıttım sabunu nedir? Sorusunun yanıtı genel olarak bu şekilde yer almaktadır.

bittim sabunu nedir faydalari nelerdir
bıttım sabunu nedir faydalari nelerdir

Bıttım Sabunu Faydaları Nelerdir?

Doğal olan ürünlerin kimyasal ürünlere göre faydalı etkileri çok daha fazla olmaktadır. Bıttım sabunu da doğal ürünler ile elde edildiği için bir çok faydası bulunmaktadır. Bir çok doktor ilaçlar ve kimyasal kremlerin yerine Bıttım sabunu gibi faydaları ispatlanmış olan doğal ürünlerin daha fazla tercih edilmesini önerebilmektedir. Bıttım sabunu bir çok cilt hastalığına iyi gelen ve iyileştirici özelliği bulunan bir ürün olmaktadır. Bıttım sabunu faydaları genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Egzamaya iyi gelebilmektedir.
 • Mantar tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Ergenlik sivilcelerini geçirebilmektedir.
 •  Vücuttaki yara ve tahrişlerin giderilmesinde yardımcı olabilmektedir.
 • İçerisinde yer alan doğal maddelerin antiseptik özelliği sayesinde vücutta bulunan cilt rahatsızlıklarının birçoğuna iyi gelebilmektedir.
 • Varis rahatsızlıklarına iyi gelebilmektedir.
 • Antiseptik özelliği bulunduğu için kaşıntıyı giderebilmektedir.
BENZER YAZILAR  Muscoril Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu maddeler gibi bir çok faydası bulunabilmektedir. Bıttım sabunu tamamen doğal ürünlerden elde edildiği için insan vücudu üzerinde hiçbir yan etki oluşturmamaktadır. Bu yüzden güvenilir bir şekilde kullanılabilmektedir.

Bıttım Sabunu Saça Faydaları

Bıttım sabunu asıl olarak saç için üretilen bir ürün olduğu için saç üzerinde faydalı bir çok etkisi bulunmaktadır. Fakat sıklıkla cilt rahatsızlıklarının giderilmesi içinde kullanılabilmektedir. Bıttım sabunu saça faydaları genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Saç besleyici ve gürleştirici özelliği sayesinde saç dökülmelerini önlemektedir.
 • Beyazlayan saçların güçlendirilmesi ve uzun süreli kullanımda eski rengine tekrar kavuşmasını sağlayabilmektedir.
 • Saç köklerindeki zararlı bakterilerin üremesini önleyebilmektedir.
 • Saçta kepek oluşmasını engellemektedir.

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır?

Bıttım sabunu tamamen doğal maddeler ve doğal yöntemler ile üretildiği için yapımı çok uzun zaman alabilmektedir. Bu yüzden bıttım sabunu üretilirken yoğun bir şekilde çalışılması gerekebilmektedir. Bıttım sabunun üretim aşamaları genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Öncelikle menengiç tohumları ağaçlardan toplanmaktadır.
 • Toplanan menengiç tohumları değirmen yardımı ile öğütülmektedir.
 • Büyü bir kazanın içerisine yarısına kadar su yarısına kadar da öğütülen menengiç tohumları konulmalıdır.
 • Su ve menengiç tohumları karıştırılarak koyu bir kıvam elde edene kadar yaklaşık 6 ila 7 saat aralığında kaynatılmalıdır.
 • Kazanın içerisindeki karışım hazırlanırken ara ara karışımın yüzeyinde oluşan yağ tabakası karışımın içerisinden alınmalıdır.
 • Karışım koyu bir kıvam elde ettikten sonra kalıplara konularak 2 gün beklenilmelidir.
 • 2 gün sonra Bıttım sabunu kesilerek kullanıma hazır olmaktadır.
BENZER YAZILAR  Bağırsak Kurdu Temizlemenin En İyi Yolu

Bıttım sabunu nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı bu şekilde yer almaktadır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunun kullanımı çok kolay olmaktadır. Bıttım sabunu kullanılmadan önce bol bir şekilde köpürtülmesi gereken bir sabun olmaktadır. Sabun köpürtüldükten sonra saç köklerine masaj yaparak uygulanmalı ve cildinizde rahatsızlık olan bölgelerin üzerine yoğun bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Bıttım sabunu kullanıldıktan sonra bol su ile durulanması gerekmektedir. Bıttım sabunu ile ya da Bıttım sabununu kullandıktan sonra her hangi bir kimyasal madde kullanılmaması gerekmektedir. Bıttım sabunu nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtı genel olarak bu şekilde olmaktadır.

Bıttım Sabunu Fiyat

Bıttım sabunu doğal ürünlerden üretildiği için fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir. Bir çok farklı satıcı Bıttım sabunun fiyatı farklı belirleyebilmektedir. Fakat genel olarak kilo ya da kalıp hesabı olarak satışa sunulmaktadır. Çeşitli mağazalar aracılığı ile kolay bir şekilde satın alınabilmektedir.

Bıttım Sabunu Kullananlar

Bıttım sabunu tamamen doğal ürünlerden elde edildiği için sabunun yan etkisi ve oluşturabileceği her hangi bir zarar bulunmamaktadır. Bu yüzdende en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Birçok doktor tarafından insanlara önerilen bir ürün olan Bıttım sabunu hakkında yapılan yorumlar genelde olumlu yönde olmaktadır. Bıttım sabunu doğal maddelerden üretildiği için Sabunun her hangi bir yan etkisi ya da herhangi bir zararı olmamaktadır. Bu yüzden bıttım sabunu hakkında yapılan yorumlar genelde olumlu yönde olmaktadır.

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap