Azelderm Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Azelderm Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
azelderm krem nedir ne Ise yarar
0

Azelderm Kremin ana etken maddesi Azelaik asit olmaktadır. Cilt üzerinde sivilce oluşmasına sebep olan bakterilerin oluşmasını önlemek ve cildin çabuk iyileşmesini sağlamak amacı ile kullanılan bir krem olmaktadır. Ciltteki gözenekleri tıkayan sertleşmiş ve pürüzlü cilt hücrelerinin gelişmesini durdurmaktadır. Cilt hücrelerini yenileyerek, cildi canlandırmaktadır. Böylelikle sivilce ve siyah noktaların oluşumu engellemektedir. Aynı zamanda cilt dokusunun renklendirilebilmesi için de kullanılabilmektedir. Azelderm krem prospektüsü içerisinde kullanıldığı alanlar detaylı bir şekilde yer almaktadır. Azelderm krem nedir? Sorusuna verilebilecek genel yanıt bu şekilde yer almaktadır.

azelderm krem nedir ne ise yarar
azelderm krem nedir ne ise yarar

İçindekiler Tablosu

Azelderm Krem Yan Etkileri

Yan etkiler ilaçların doğasında yer alan bir faktör olmaktadır. Bu durumun nedeni ise insan vücudunun bazı durumlarda olumsuz tepki vermesi olmaktadır. Bu olumsuz etkileri gerektiğinde müdahale edilmez ise olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabilmektedir. İlaçların yan farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların ana etken maddelerinin farklılık göstermesi olmaktadır. Azelderm krem yan etkileri şu şekilde yer almaktadır.

 • Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi durumlar alerjik reaksiyonlara bağlı olarak gelişen durumlar olmaktadır. Bu durumlarda acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Tedavi edilen bölgede yanma, kızarıklık, kaşıntı, soyulma, kuruluk, cilt renginde değişim Azelderm Kremin sıklıkla gözlemlenen yan etkileri arasında yer almaktadır.
BENZER YAZILAR  Saç Dökülmesini Önleyen Şampuan Önerileri

Azelderm Krem Muadili

Muadil ilaçlar etken maddeleri aynı ya da farklı olan fakat aynı hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar olmaktadır. Muadil ilaçların etken maddeleri ve fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Muadil ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza danışmanız gerekmektedir. Azelderm Krem muadili ilaçlar şu şekilde yer almaktadır.

 • FINACEA 0.15 gr/gr %15 30 gr jel
 • SKINOREN % 20 30 gr krem

Azelderm Krem Fiyat 2021

İlaç fiyatlarının değişkenlik göstermesinde bir çok etken bulunabilmektedir. Fakat en büyük etmen ilacın reçeteli ya da reçetesiz alınıp alınamaması olmaktadır. Olarak ilaç fiyatlarını ilacın üretici firması ve Sağlık Bakanlığı da belirleyebilmektedir. Azelderm Krem fiyatı 2021 yılında 55,26TL olarak belirlenmiş olmaktadır. İlacın fiyatı hakkında detaylı bilgi alabilmek için eczanelere başvurulabilmektedir.

Azelderm Krem Prospektüs

İlaçların içerisinde yer alan prospektüs kağıtları ilaç hakkında bilinmesi gereken tüm bilgiyi içermektedir. İlaçların içerisinde prospektüs bulunması zorunlu olmaktadır. İlacı kullanmadan önce mutlaka ilacın prospektüsünü okumanız önerilmektedir. Azelderm Krem prospektüsü içerisinde ilacın etken maddeleri gibi maddeler yer almaktadır.

BENZER YAZILAR  İstanbul Fizyoterapist Randevusu Nasıl Alınır? - Doğru Fizik Tedavi

Azelderm Krem Kullananlar

Azelderm Krem en çok tercih edilen sivilce kremlerinden bir tanesi olmaktadır. Bunun nedeni ise en etkili ilaçlardan bir tanesi olmasıdır ilaç hakkında yapılan yorumlar genellikle olumlu yönde olmaktadır. Sivilce ve cilt problemleri çeken insanlara en çok önerilen ilaçlar arasında yer alabilmektedir. Bunun nedeni ise kendi alanında en etkili ilaçlardan bir tanesi olmasıdır. Azelderm Krem hakkında doktorunuz ve eczacınızdan detaylı bir şekilde bilgi alabilmeniz mümkün olabilmektedir.

Azelderm Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlaçlar kullanılmadan önce mutlaka kullanacağınız ilaç hakkında bilgi almanız gerekmektedir. İhtiyacınız olan gerekli olan tüm bilgiyi ilacın prospektüsünden öğrenebilirsiniz. İlacın prospektüsünü okuyarak hangi durumlarda Azelderm Krem kullanılmaması gerektiğini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa Azelderm Krem kullanmamanız gerekmektedir.
 • Azelderm ‘ i yüzünüze diğer kremler veya ürünler ile birlikte kullanılmamalıdır.
 • Kremin daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi ilacın olası yan etkilerinin tetiklenmesini sağlayabilmektedir. Doktorunuzun belirtmiş olduğu şekilde kullanmanız en sağlıklı yöntem olmaktadır.
 • Azelderm kremi sadece hastalıklı bölgeye sürmeniz gerekmektedir.
 • Azelderm krem yüz bölgesine uygulanacak ise gözden temasının kaçınılması gerekmektedir.
 • Tedaviniz sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünlerinin kullanımından kaçınılması gerekmektedir.
 • Egzamalı, açık yaralı, tahriş veya hasar görmüş cilt bölgelerinde kullanılmaması gerekmektedir bu tür durumlarda kullanımı olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.
 • İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme görülmese de ilacı doktorunuzun reçete ettiği sürece kullanmaya devam etmeniz gerekmektedir. İlacı doktorunuzun reçete etmiş olduğu süre boyunca kullanmanız tedavinin tamamlanabilmesi için önemli bir faktör olmaktadır.
 • Eğer uygulama bölgesinde yanma, kuruluk ve  kızarıklık gibi durumlar gözlemlenir ise doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.
BENZER YAZILAR  Reye Sendromu Nedir? Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi, Testi

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir