Momecon Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Momecon Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
momecon krem nedir ne Ise yarar
0

Momecon krem etken maddesi Mometazon furoat olmaktadır. Momecon krem vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan maddelerin etkilerini azaltan ve cilt yüzeyinde kullanılan bir ilaç olmaktadır.  Egzama, kaşıntılı kızarıklıkların giderilmesi ve iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. İlacın kullanıldığı rahatsızlıklar detaylı bir şekilde ilacın prospektüsün de yer almaktadır.  Momecon krem nedir? Sorusuna verilebilecek yanıt bu şekilde olmaktadır.

Momecon hakkında Eczacı Nihat Bilgin çok detaylı bir yazı yazmış. Kullanımında dikkat etmeniz gerekenler ve faydalarını o yazıda bulabilirsiniz. Linki aşağıya bırakıyorum.

https://hepsiecza.net/momecon-krem-ne-ise-yarar-3-onemli-faydasi/

momecon krem nedir ne ise yarar
momecon krem nedir ne ise yarar

Momecon Krem Yan Etkileri

Yan etkiler ilaçların olumsuz etkileri olabilmektedir. Bu olumsuz etkiler alerjik reaksiyonlara bağlı olarak da gözlemlenebilmektedir. İlacın içerisinde yer alan maddelerden kaynaklı olarak gözlemlenebilmektedir. Her ilacın yan etkileri farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların içerisinde yer alan maddelerin farklılık göstermesi ve her insan bünyesinin farklı olması olmaktadır. Bu yüzden ilaçların yan etkileri insanlar üzerinde değişiklik gösterebilmektedir. Momecon krem yan etkileri genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik belirtileri Momecon kremin alerjik reaksiyonlara bağlı olarak gözlemlenen yan etkileri olmaktadır. Bu yan etkilerden her hangi birisi gözlemlenir ise ilacın kullanımı kesilerek doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Alerjik reaksiyonlar haricinde ilacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen her hangi bir yan etki bulunmamaktadır.
BENZER YAZILAR  Göğüs Yanması Nedenleri ve Tedavisi

Momecon Krem Muadili

Muadil ilaçların etken maddeleri farklı olabilmektedir. Fakat aynı hastalığın tedavisinde etken maddeleri farklı olan ilaçlar da kullanılabilmektedir. Aynı hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlara muadil ilaç denilmektedir. Birçok ilacın muadili bulunabilmektedir. Momecon krem muadili ilaçlar şu şekilde yer almaktadır.

 • CODERMO %0.1 krem 30 gr
 • ELOCON %0.1 30 ml losyon
 • M-FURO 30 gr krem
 • M-FURO 30 gr merhem

Momecon Fiyat 2021

İlaç fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Çünkü her ilacın üretici firması farklı olmaktadır. Fakat ilaç fiyatlarını etkileyen ana faktörlerden bir tanesi de ilacın reçeteli ya da reçetesiz bir şekilde alınıp alınamaması olmaktadır. Her hangi bir ilacı kullanmadan önce doktora danışarak reçete ettirmeniz önerilmektedir. Bunun nedeni ilaçların reçeteli bir şekilde olduğu zaman sigorta kurumlarının ilacın belirli bir kısmını ödemeleri olmaktadır. Momecon krem 2021 Fiyatı 10,12TL olarak belirlenmiş olmaktadır.

Momecon Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlaçlar kullanılmadan önce ilaçlar hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bu durumun nedeni ise ilacın oluşturabileceği olumsuz reaksiyonlara karşı önlem alabilmek olmaktadır.  İlaçların bazı durumlarda kullanılmaması gerekmektedir. Bu durumları detaylı bir şekilde ilacın prospektüsünden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Momecon krem hakkında bilinmesi gereken maddeler genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa ilacın kullanılmaması gerekmektedir.
 • Teşhis edilmemiş cilt rahatsızlıklarında kullanılmaması gerekmektedir. Öncelikle doktora başvurmanız önerilir.
 • Ağız çevresindeki iltihaplı yaralarda, aşılardan sonra gelişen deri enfeksiyonlarında, uçuk, suçiçeği, göz çevresindeki deri iltihaplarında, iltihaplı deri hastalıklarında, rozasea, sivilce, genital kaşıntı, bebeklerde pişik tedavisinde kullanıma uygun olmayan bir ilaç olmaktadır.
 • Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmamanız gerekmektedir.
 • Yüz bölgesine 5 günden fazla uygulanmaması önerilmektedir.
 • Çocuklarda tedavi süresi 5 günü geçmemelidir.
 • Momecon krem virüs ya da mantar kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılamamaktadır.
 • İlacı kullanmaya başladıktan sonra mantar, bakteri veya virüs gibi durumlar gözlemlenir ise doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Eğer şeker hastalığınız var ise doktorunuza danışmadan kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü İlacın emilimi kandaki ve idrardaki şeker seviyesini yükseltebilmektedir.
 • Tedaviye başlanıldıktan sonraki 2 hafta içerisinde belirtilerinizde bir iyileşme gözlemlenmez ise ya da bakteri, mantar veya virüs enfeksiyonu gibi belirtiler varsa doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
 • Tedavinin olumlu sonuçlanabilmesi için doktorunuzun önermiş olduğu tedavi süresi boyunca kullanmanız önerilmektedir.
 • İlacı sadece tedavi edilecek bölgeye uygulamanız önerilmektedir.
 • İlacın göz bölgesine temasından kaçınılmalıdır.
 • 2 yaşından küçük çocuklara kullanılması uygun olmamaktadır.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmadan önce doktora başvurulması gerekmektedir.
BENZER YAZILAR  Fucidin Krem Nedir, Kullanımı Nasıldır?

Momecon Krem Kullananlar

Sivilce ve iltihap tedavisinde en çok tercih edilen ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi ise ilacın fiyat olarak çok uygun olması ve en etkili ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. cilt problemlerinde sıkça tercih edilen ilaçlardan bir tanesi olan Momecon krem hakkında yapılan yorumlar genellikle olumlu yönde olmaktadır. Bunun nedeni ise doktorların en çok reçete etmiş oldukları cilt ilaçlarından bir tanesi olmasıdır.

Yazar Hakkında

Merhaba Ben Kübra.. Eczane hizmetleri bölümü mezunuyum. Edindiğim akademik bilgiler ve sektör tecrübemin ışığında sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışıyorum.

Yorum Yap