Bactroban Krem Ne İşe Yarar?

Bactroban krem cilt enfeksiyonlarına karşı kullanılır. Antibiyotik özelliği olan bu krem tırnak batması yüzünden oluşan küçük yırtıklar, dikişli yaralar ve sıyrıkların tedavisi için kullanılır. Bunun yanı sıra apse, çıban, iltihaplı akne ve yara enfeksiyonları gibi pek çok cilt sorunu için de uygulanır. Lokal tedavi yöntemiyle kullanılan bactroban krem esas olarak bir ilaç özelliği taşır. Kullanıldığı bölgede bakterilerin üremesini engeller. Yaraların yanı sıra yaralar nedeniyle oluşan enfeksiyonların tedavisinde de bactroban krem kullanıldığı bilinir.

Bactroban Krem Ne Şekilde Kullanılır?

bactroban-krem-ne-sekilde-kullanilirPin
bactroban krem ne i̇şe yarar? 3

Bactroban kremin kullanılması için uygulanacak olan bölge üzerinde hijyen sağlanması gerekir. Temizlikten sonra hedef bölgede ince bir tabaka şeklinde sürülür. Kremin etki göstermesi için gün içinde 3 kere uygulanması gerekir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta bactroban kremin kullanıldığı bölge içine hapsolacak bir yapıya sahip olmasıdır. Bu nedenle özellikle sağlıklı bir cilde sahip olan kişiler kremi uygularken son derece dikkatli davranmalıdır. Aksi taktirde beklenmedik bir yan etki ile karşılaşmaları mümkündür.

BENZER YAZILAR  Parmak Boyası Nasıl Kullanılır? Çocuğun Beyin Gelişimi ve Sağlığı İçin

Günde 3 kere kullanılması gerektiği için günün belirli bölümlerine bölerek uygulamak yararlı olur. Bu nedenle sabah, öğlen ve akşam uyumadan önce kullanmak en etkili sonucu verir. Bu kremin kullanımı için uygun olmayan bazı bölgeler bulunur. Göz ve dudak bölgesinde çıkan yaralar için bu krem uygulanacak özellikte değildir. Bu krem çocuklarda uygulanacaksa mutlaka bir yetişkinin gözetiminde yapılmalıdır. Kremin alelade bir ürün olduğu yanılgısına kapılmamak gerekir. Bactroban krem antibiyotik özelliği bulunan bir ilaçtır.

Bactroban Krem Hangi Faydaları Sağlar?

Bactroban kremin sağladığı faydalar yaraların ve enfeksiyonların sağlıklı bir şekilde iyileştirilmesine yöneliktir. Doktor önerisi ile kullanıldığı zaman tedavi kısa bir süre içinde sonuç verir. Bactron krem kullanıcıda şu faydaları sağlar:

  • Abse, çıban, sivilce, iltihap ve enfeksiyon gibi pek çok cilt sorunun gidermeye yardımcı olur.
  • İltihabı kurutup kısa bir süre içinde iyileştirir.
  • Burunda yapılan estetik ya da ameliyat operasyonlarından sonra enfeksiyonu gidererek iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Lazer epilasyon yapılan bölgede meydana gelme ihtimali olan enfeksiyonun yayılma ve büyüme gibi hareketlerine karşı etkili bir çözümdür.
BENZER YAZILAR  Kalsit Taşının Faydaları Nelerdir?

Ayrıca Bakınız: Ocean D3K2 Vitamini Nasıl Kullanılır?

Yorum yapın

1