Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?


0

Yeni tanıştığımız bir kişinin ilk önce yüzüne bakarız ve hafızamızda da yüzü kalır. Göz sayesinde insanın mutluluğu, hüznünü ve şaşkınlığı anlarız. Etkileyici bir göz her zaman karşı tarafta etki bırakır. Son zamanlar adını çokça duyduğumuz Badem Göz ise, göz yapısının bademi andırmasıdır. Yani gözün hafif yatık ve çekik olmasıdır. Badem göz estetiği nedir hakkında daha detaylı bilgileri sizlere sunalım.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği ameliyathane de yapılan cerrahi bir uygulamadır. Lokal anestezi ile yapılır. Kantoplasti olarak da bilinmektedir. Operasyon ortalama olarak 30 dakika sürmektedir. Lokal anestezi uygulandığı için işlem esnasında her hangi bir acı hissedilmez. Gözler üst köşeden cerrahi bir iplikle gerdirilir. Bu sayede göz daha çekik ve daha belirgin olur. Hasta ya lokal anestezi uygulandığı için hasta kendindedir ve uygulamaları kendisi de duymaktadır. Gerdirilen göze 3 ya da 4 tane dikiş atılır. Badem göz ameliyatında özel cerrahi ipler kullanıldığı için dikişlerin alınmasına gerek yoktur vücutta eriyen iplerdir. Her hangi bir reaksiyon olmadığı sürece hasta aynı gün içerisinde evine gidebilir. Badem göz estetiği nasıl yapılır? Konusunu da ele aldığımıza göre bu estetik hakkında bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşalım.

BENZER YAZILAR  Kondroitin Nedir ve Faydaları

Badem Göz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Göz yapısı olarak üzgün ya da yorgun görünen kişilerin daha çok tercih ettiği bir operasyondur. Bunu yanın sıra göz kapağı düşük olan da tercih etmekteler. Makyajile sürekli göz yapısını ört pas etmek isteyenler için son derece de önemli bir operasyondur. Ülkemizde, özellikle büyük şehirlerde başarı oranı çok yüksektir. Badem göz ameliyatı için yurt dışından da ülkemize başvuran sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Ameliyat olacak kişilerin yüz hatlarının ve de yüzünüzün oval olması ameliyat için oldukça önemlidir. Badem göz ameliyatı ile genç, sağlıklı ve daha çekici bir göze sahip olacaksınız.

Badem Göz Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Badem göz estetiği ameliyatı kimlere yapılabilir? Sorusuna verebileceğimiz cevap oldukça nettir. 18 yaşını doldurmuş bay ve bayanlar tercih edebilirler. Göz yapısını beğenmeyen, genellikle 30-40 yaşlarındaki kişiler tercih etmektedir. Operasyon olacak kişilerin gözlerinde kuruluk, göz İltihabı ve göz korneasında problem olmaması gerekmektedir. Bunların yanı sıra anesteziye karşı alerjisi olmaması da oldukça önemlidir. Badem göz ameliyatı olacak kişi doktoru ile görüşüp değerlendirmeler sonucu olabilir.

BENZER YAZILAR  Biotin Nedir? Ne İşe Yarar?

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Badem göz estetiği geçiren hastaların dikkat etmesi gereken hususlar şu şekildedir;

  • Operasyon sonrası gözümüz hassaslaşacağı için temastan uzak durmalıyız.
  • Özellikle 1 hafta yüz üstü yatmamaya özen göstermeliyiz
  • Gözümüzü yormayacak şekilde, bir kaç gün televizyon ve kitap okuma sürelerine dikkat etmeliyiz.
  • Ağır sporlardan kaçınmalıyız.
  • Deniz, havuz ve sauna gibi merkezlerden uzak durmalıyız
  • Kozmetik ürünler kullanılmamalı
  • Doktorun tavsiye ettiği ilaçları düzenli kullanmalıyız
  • 2 gün sonra banyo yapılmalıdır aynı şekilde yüze su temasında da 2 gün beklenilmelidir
  • Araba ve sigara kullanımı gözlere zarar vereceği için dikkat etmeliyiz.

Badem Göz Ameliyatının Kalıcılığı Ne Kadardır?

İnsanoğlu yaşlandıkça göz çevrelerinde kırışıklıklar artar ve göz kapağından şekil değişikliği olur.  Genç, orta yaş ve ileri yaş da ki birçok kişi tercih etmektedir. Badem göz ameliyatı estetiği fiyatı 2022 itibariyle diğer estetik türleri gibi artış göstermektedir. Fiyat ve imkan olarak diğer estetik ameliyatlarına göre daha kolaydır. Pek çok estetik merkezinde yapılmaktadır. Bir askılama operasyonu olan badem göz ameliyatı, diğer işlemler gibi 3 ya da 4 sene kalabilir. Hem ucuz hem de kolay bir estetik olduğu için, belli bir süre sonra tekrar yapılabilir. Ameliyatın en güzel yönü ise kişi ameliyat sonrası badem gözü kendisine yakıştırmadıysa ya da beğenmedi ise geri aldırabilir. Bu da kişilerin daha kolay karar vermesinde önemli bir etkendir.

BENZER YAZILAR  Boyun Düzleşmesi Tedavi Edilmezse Ne Olur?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir